Судың пайдасы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 3 сынып, сабақ жоспары.
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім «Су – тіршілік көзі» Күні: Сынып: 3 2-сабақ | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Судың пайдасы | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.3. Түрлі жағдаяттарда қарым –қатынасқа түсу 3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру 4.1. Мәтінді түрлі формада ұсыну 3.4.1.1. тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: Мұғалімнің көмегімен тақырып бойынша сұхбатқа қатысады. Оқушылардың көпшілігі: Берілген тақырып бойынша диалогке қатысады және сұхбаттасын түсінеді. Оқушылардың кейбірі: Диалогке қатысу барысында сұхбаттасының ойын толықтырады. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Лексикалық минимум | Лас, тұщы | ||||||||||||
Грамматикалық минимум | Жіктік жалғауы, жай және құрмалас сөйлем | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Суды ластамауға тәрбиелеу | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point таныстырылымы | ||||||||||||
Бастапқы білім | 7-бөлім: Су –тіршілік көзі. Судың пайдасы №1 | ||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Бақыттың тынысы» тренингі Сынып оқушылары орындарында тұрып терең тыныс алғанда көз алдыңызда сүйікті гүлдеріңіздің хош иесін, қуанышты, денсаулықты, махаббатты, сәттілікті ойлай отырып демаласыз. Ал керісінше ауаны босатқанда ақымақтықтан, қызғаншақтықтан, реніштен, сәтсіздіктен ойыңызды арылтыңыз. Ой шақыру Ұ Сынып оқушылар шеңбер құрап, мұғалім ұсынған сөздерден сөз тіркесін құрап шығу керек. «Су» деген сөз бірнеше рет қайталанады. Сөздер тізбегі: Су, мөлдір, таза, пайдалы, кір, береке, тұнық, лас, шалшық Мысалы: су мөлдір, су пайдалы, су таза, Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Таратпа материалдар | |||||||||||
Сабақтың ортасы 28 мин | Мағынаны тану (МК,Ұ) Жаңа сөздерді меңгерту
Суретке қарай отырып, торкөзге қажетті сөзді орналастыр. Ащы емес Жаңа сөздерді қатыстыра отырып сөз орамдарымен, жай сөйлем құрастырады. (МК,Ұ) «Шашыранды сөйлем» ойыны. Оқушылардың алдына әр түрлі сөйлем беріледі. Мысалы:
Сөйлемдерді мұқият оқып, мәтіндегі сөйлемнің реттілігіне қарай оқушылар ретімен тұра қалуы керек. 1-Тапсырма: Сөйлемдерді ретімен орналастырып, оқу керек. Мәтін: Адам бақша өсірді. Бақша шөлдеді. Адам Суға: - Су, сен әдемісің, тазасың, көңілдісің, -деді. Маған көмектесші,-деді. Су: - Жарайды,-деді. Су адамға көмектесті. Су бақшаны суарды. Адам Суға: -Рақмет саған, Су!- деді. Кері байланыс. Көңіл -күйді білдіру. (Ж) Жазылым тапсырмасы Тапсырма: Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазыңыз.
(ЖЖ) Айтылым тапсырмасы Сынып оқушылары жұптасып сұхбат жүргізеді. Тапсырма: Сұрақтарды пайдаланып, диалог құрыңдар.
Дескриптор
Кері байланыс. Жұптар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды, мұғалім «Тапсырманы орындауда не қиын болды? Неліктен?» деген сұрақтар арқылы кері байланыс береді. Сергіту кезеңі: «Кел ойлайық, бірге!» Ребусты шеш. «Су – тіршілік көзі» (МК,Ұ) Суреттердің орнына қажетті сөздерді қойып, «Бақшада» деген тақырыпта мәтін жаз.
2.Адам өсірді. Тірек сөздер: суарады, көмектеседі, шөлдейді, тазартады. Дескриптор
Кері байланыс. Жасыл немесе қызыл түсті стикер қағаздарымен тапсырманы орындаудағы көңіл-күйін білдіреді. Жасыл түс – тапсырма мен үшін қызықты да түсінікті болды, ал қызыл түс – тапсырманы орындау қиындық тудырды.
Есте сақта! | Слайд Таратпа материалдар Слайд | |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия жақсы, көңілді орташа төмен Үй жұмысы Су тақырыбына қатысты 2 мақал-мәтел жаттап келу. Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалай алады. |
| |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. | Бұл бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?