9-сабақ. Музей қай көшеде? Қазақ тілі (орыс сыныбы), 3 сынып, сабақ жоспары.
Пән: Қазақ тілі Т2 Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Өнер Күні: Сынып: 3 | Әзірлемеші: А. Сейтбекова Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 9-сабақ. Музей қай көшеде? | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1 Сөздік қорды толықтыру 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог) 3.2.3.1 Белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | 1.Мәтінді мазмұндау. 2. Сұхбатқа қатысу. 3. Қандай? Қашан? Қайда? сұрақтарына жауап беретін сөздерді топтастыру. Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы оқыған мәтіннің мазмұнын айтады. Қандай? Қашан? Қайда? сұрақтарына жауап беретін сөздерді топтастырады. Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша қарапайым нұсқауларды орындайды, мәтіннің мазмұнын тірек сөздердің көмегімен айтады. Оқушылардың кейбірі: сұхбат барысында сұхбаттасының ойын толықтырады. | |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||
Лексикалық минимум | сандық, бұйым | |||||||||||||||||||||||||||
Грамматикалық минимум | Сұрау есімдіктері: Қандай? Қашан? Қайда? | |||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұлттық құндылықтарды сақтауға тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | дүниетану | |||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | аудиотаспа, интербелсендітақта, таныстырылым | |||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Қолөнер шебері | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ой қозғау. Оқушыларға интербелсендітақтағы суреттер арқылы тараудың тақырыбын болжату. Оқушыларды суреттер негізінде сұрақтар қойып, коммуникативтік қатынасқа тарту:
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды. Сабақтың мақсаттарымен таныстыру: 1.Мәтінді мазмұндау. 2. Сұхбатқа қатысу. 3. Қандай? Қашан? Қайда? сұрақтарына жауап беретін сөздерді топтастыру. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | (МК, Ұ) 1. Сабақтың тірек (бұйым, сандық) сөздерін суреттер, схема мен сұрақ-жауап арқылы меңгерту.
(МК,Ұ) Грамматикалық қоржын Кесте бойынша грамматикаға қысқаша түсініктеме беру.
(Ө) Тыңдалым. Мәтінді екі рет мұқият тыңдайды.
Тірек сөздер: музей, орналасқан, бұйым, сандық, қобдиша. Дескрипторлар: - мәтіннің мазмұнына сәйкес дұрыс/бұрыс сөйлемдерді анықтайды. - мәтінді мазмұндайды; Оқушылар бас бармақ арқылы бірін-бірін бағалайды.
Сергіту сәті. «Қай сөз артық?» ойыны. Қобдиша, сандық, бұйым, қобыз, ойыншық. (Т) Оқылым. Оқушылар мәтінді мұқият оқып шығады. А) Үлгі бойынша сұрақтар құрастырады: Орталық музей қандай? Ә) Қандай? Қашан? Қайда? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді үш бағанға топтастырып жаз.
(Ө) Айтылым. Телефонмен сөйлесу. «Музейге бірге барамыз!» тақырыбында сұхбат құрайды. Диалогке қажетті сөздер: Қандай? Қашан? Қайда? музей, сақталады, бұйым, сандық, жабылады, ашылады, орналасқан.
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бірден бағалап отырады.
Рефлексия. «Сабақтан алған әсерім» стратегиясы. Оқушылар бір-бірін бағалау критерийлері арқылы бағалайды. Сабақты өте жақсы меңгерсе, «Алма» ағашына, жақсы түсінсе, «Бәйтерек» ағашына, ал түсініксіз болса, «Тікенек» ағашына стикер қалдырады.
алма ағашы бәйтерек тікенек |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?