Қысқы демалыс. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 3 сынып, сабақ жоспары.
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім «Уақыт» Күні: Сынып: 3 3-сабақ | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қысқы демалыс | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.2. тыңдаған/оқыған материалдың мазмұнын жазу 3.4.2.1. оқыған /аудио/ бейне материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазу | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: Мәтін мазмұнын мұғалімнің қолдауымен жазады. Оқушылардың көпшілігі: Оқыған мәтін мазмұнын тірек сөздер арқылы жазады. Оқушылардың кейбірі: Оқыған мәтіннің мазмұнын өз бетінше жазады, тірек сөздерді орынды қолданады. | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Лексикалық минимум | Қыс, қолдан | |||||||||||||||||
Грамматикалық минимум | Жай және құрмалас сөйлем | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қыс уақытының ерекшеліктерін ұғындыру | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point таныстырылымы | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | 2-бөлім: | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар шеңбер болып тұрады. «Қыс» сөзіне кезектесіп ассоциацияларын айтады. Шарты: әр оқушы алдыңғы айтқан оқушылардың сөздерін айтып, өз сөзін қосу керек. Ой шақыру Оқушылар сабақ тақырыбын сурет, жұмбақ арқылы анықтайды.
Аяз қысып,Өрнек сызып,Терезені торлайды.Қарға омбығып,Бет домбығып,Сырғанап балалар ойнайды. /Қыс/ Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Таратпа материалдар
Слайд
| ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 28 мин | Мағынаны тану (МК,Ұ) Жаңа сөздерді меңгерту Оқушылар назарына суреттер топтамасы ұсынылады. Сыни тұрғыдан ойландыру арқылы 4 жыл мезгілін анықтаймыз?
Анимация арқылы Қыс және қолдан деген сөздер шығады. Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі. (Ө) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқы, сұрақтарға жауап бер. Қыс келді. Қыста күн суық болады. Балалар қыс мезгілін жақсы көреді. Қыс мезгілі ең тамаша мезгіл. Балалар қыста шаңғы, шана және коньки тебеді. Шананы, шаңғыны, конькиді сырғанақ тебу үшін қолданады. Қыста балалар қардан аққала жасау үшін шелекті қолданады. (Ұ) Ой қозғау
Тірек сөздер: қыс, қолдан, үшін, шелек, сырғанақ. Дескриптор:
Грамматикалық қоржын (Ұ, МК) Табыс септік – кімді? Нені? Табыс септігінің сұрағы барлық зат есім, яғни, түбір сөзге –ны, -ні, -ты, -ті, -ды, -ді жалғауы жалғанады. Мысалы: ағаш-ты, адам-ды, шана-ны ... Грамматикалық терминдерді қолданбаймыз!!!! (Ж) Дұрыс жалғауды таңда! Мен қыс...(ды, ты) жақсы көремін. Себебі қыста шаңғы...(ны, ні) тебемін. Қыста аққала...(ны, ды) жасаймыз. Қысқы демалыс...(ды, ты) асыға кұтемін. (ЖЖ) Сурет бойынша жұмыс Тапсырма: Тірек сөздерді қолданып, суретті сипаттап жаз.
Нені көрдің? Үлгі: - Мен суреттен ағашты көрдім. Ал сен нені көрдің? Тірек сөздер: қыс, бала, шырша, автобус, машина, үй, жол, қолдан, ұя, тиін, құс Дескриптор:
Кері байланыс: Не қиын болды? Неліктен? Сергіту кезеңі: «Төрт құбылыс» тренингіБалалар шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші: «қыс», - десе қолдарын алдына созады, «қар» десе жоғары көтереді, «аяз» дегенде екі қолын айналдырады, «боран» дегенде қолдарын түсіреді. Кім шатасса, ойыннан шығады. (Ж) Жазылым Тапсырма: Суретті сөзбен жазып, сөйлемді толықтыр. А. Жыл мезілі . Ә. -та адамдар жылы киеді. Б. қыста жасау үшін
-ті қолданады. Кері байланыс: «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі. Дескриптор - сурет бойынша сөйлемді толықтырып жазады; - тірек сөздерді қолданып жазады. (оқушылардың кейбірі құрмалас сөйлеммен ойын білдіреді.) Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
Жеңіл болды Ойландырды Қиын болды Есте сақта! Қыс суық болады. Қыста адамдар жылы киінеді. | Слайд Таратпа материалдар таратпа қағаз слайд Таратпа материал | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия
жақсы, көңілді орташа төмен Үй жұмысы «Қыс» және «Қолдан» сөзін қатыстырып 3 сөйлем құрастырып келу. Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалай алады. |
| ||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. | Бұл бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?