Нәтиже сабақ №12. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 3 сынып, сабақ жоспары.
Пән: Қазақ тілі Т2 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат Күні: Сынып: 3 | Мектеп: Талдықорған қаласындағы НЗМ Мұғалімнің аты-жөні: Бердібаева А.М. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Нәтиже сабақ №12 | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1 Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну 3.1.1.1 анық айтылған сөзді тыңдап,түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау 4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну 3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру 2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог) 3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру | |||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: қарапайым нұсқауларды түсінеді, тақырып бойынша сөздерді сөйлемде қолданады, сұхбаттасушының сұрақтарына жауап береді Оқушылардың көпшілігі: қарапайым нұсқауларды орындайды, тақырып бойынша сөздерді орынды қолданып, мәтін құрап жазады, сұхбаттасушыға сұрақ қояды, толықтырады Оқушылардың кейбірі: мәтін құрылымын сақтап, ойын сауатты жеткізеді | |||||
Бағалау критерийлері | Нұсқауларды түсінеді және орындайды. Тақырып бойынша мәтін құрастырып жазады. Тақырып бойынша диалогқа қатысады. | |||||
Лексикалық минимум | Тарау бойынша тірек сөздер | |||||
Грамматикалық минимум | Жалғау түрлері | |||||
Құндылықтарды дарыту | Құстарға қамқорлық, қоршаған ортаны қорғау | |||||
Пәнаралық байланыстар | дүниетану | |||||
АКТ қолдану дағдылары | ||||||
Бастапқы білім | Үй құстары | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | Сабақ мақсатымен таныстыру Нұсқауларды түсінемін және орындаймын. Тақырып бойынша мәтін құрастырамын. Тақырып бойынша диалогқа қатысамын. |
| ||||
Сабақтың ортасы | (Ж, Ұ) «Үшіншісі артық» әдісі Әр қатардан артық сөзді немесе суретті анықтап, себебін түсіндіреді. Сөйлем үлгісі:1-қатарда ... сөзі артық, өйткені ол ...
Орындап болған соң, кезекпен жұптар жауаптарын оқиды. Қалған оқушылар келісетіндерін/келіспейтіндерін айтады. (Ө)Тыңдалым. Сөйлемдерді мұқият тыңдайды. Жасырылған жануарды, құсты, жәндікті анықтап, суретін көрсетеді. Дұрыс жауаптары үшін әр оқушы өзіне + белгісін қойып, ұпай жинап отырады да, өз-өздерін бағалайды. Мұғалім кері байланыс береді. (Ө, Т) Жазылым. Тірек сөздерді пайдаланып, «Жанды табиғат» тақырыбында мәтін құрап жазады. Тірек сөздер: Жанды табиғат, жануарлар, өсімдіктер, құстар, жәндік, өседі, өзгереді, ұшады Дексриптор:
Орындап болған соң, топқа бөліну. Топ ішінде жұмыстарды тыңдап, «үздік жұмысты» анықтайды. Үздік жұмыс иесі тақтаға шығып оқиды. (Ж) Айтылым. Жанды табиғаттың өздерің қалаған бір түрі туралы диалог құрыңдар. Жұптар тақтаға шығып, тақырып бойынша сөйлеседі. Оқушылар дескриптор бойынша бағалайды.
|
| ||||
Сабақтың соңы | Рефлексия
|
| ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. | Бұл бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?