Ертегілер оқу -4. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 2 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Бердібаева А.М. | ||
Күні: Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Ертегілер оқу -4 | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2.4.1 Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке қатысады | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: ертегінің мазмұны бойынша сұрақтарға нақты жауап береді Көбі: ертегінің мазмұны бойынша диалог құрай алады. Кейбірі: өзі оқыған ертегінің мазмұнын айтып бере алады | ||
Жетістік критерийлері | Ертегінің мазмұны бойынша диалогқа қатыса алады. | ||
Сөздік қор | Бір күні, бір кезде, содан соң, сөйтіп, соңында, ерекше, сүйікті, айырбастау, келісу, мүйіз, сүзу, қалдыру. | ||
Құндылықтарды дарыту | Адалдық еңбекқорлық | ||
Пәнаралық байланыс | ана тілі | ||
АКТ қолдану дағдылары | |||
Бастапқы білім | Ертегілер оқу-3 | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 3 минут | Ертеңгілік шеңбер Сабақтың мақсатымен таныстыру Оқыған ертегінің мазмұны бойынша қысқа диалогке қатысамын. | ||
Сабақтың ортасы 10 минут 3 минут 10 минут 10 минут | (Ө, Қ) Көп нүктенің орнына қажетті сөзді жаз. Бір күні Алдар көсе ...................... барады. Базарда адам көп екен. Бір кезде .............. сатып тұрған әжені көреді. Әже: « ............... ....................» -деп ақырын айтып тұрады. Ол кемпірге: «Әжей, осылай сатады ма екен? Мен сатып берейін», -дейді. Әжей келіседі. Содан соң ортаға шығып: «Мынау бір ..................... ........................, Қытай патшасының сүйікті тауығы. Оны сатуға болмайды, тек бағалы затқа ........................... » -дейді Алдар көсе. Бір кезде тауық іздеп жүрген адам табылды. Ол адам: «Тауығыңның орнына не сұрайсың?» -дейді. Алдар: « ................. сұраймын» -дейді. Екеуі айырбастайды. Сергіту сәті (Ж, Қ) Ертегінің мазмұны бойынша диалог құру. Үлгі:
(Т) Рөлдік ойын. Алдар көсе. Ерекше тауық. (ертегі кейіпкерлері мен қажетті заттарды қолданады) Оқушылардың төмендегідей дағдыларын бағалау:
Топтар бір-бірін бағалайды. (МК, Ұ) Зат есімнің жекеше және көпше түрін қайталау.
(Ө, Қ) Оқыған мәтіннен зат есімдерді анықтап, оларды көпше түрде жазу. Үлгі: тауық – тауықтар, адам-адамдар Дифференциация: қабылдау деңгейі жоғары оқушылар өздігінен сұрақтар құрастырады, сұрақтарға жауап береді; қабылдау деңгейі орташа оқушылар ертегінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді | ||
Сабақтың соңы 5 минут |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды