Жеке портреттер №2. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім. Өзім туралы | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Кушерова Л.К. | ||
Күні: Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Жеке портреттер №2 | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Т1 Зейін қойып тыңдау. Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды Ж2 Көркемдегіш құралдарды пайдаланып жазу. Қарапайым, түсінікті тілмен жазады. | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Сөздерді зейін қойып тыңдайды. Қарапайым тілмен жазады. Көбі: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді. Қарапайым, түсінікті тілмен жазады. Кейбірі: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс қабылдайды және қөркемдегіш құралды пайдаланып жазады. | ||
Жетістік критерийлері | Тақырыпқа қатысты сөздерді қайталап айтады; олардың мағынасын түсіндіре алады; қарапайым, түсінікті тілмен жазады. | ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Шаш: қара, қоңыр сары, ақ; көз: қара, қоңыр, көк, жасыл. Менің шашым, менің көзім, сенің шашың, сенің көзің. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір- біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Сергіту сәті «Көңілді күн» | ||
Бастапқы білім | Жеке портреттер туралы сөз біледі | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 12 минут | Ертеңгілік шеңбері Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен құшақтасу арқылы амандасады. Фонетикалық жаттығу. Ойын «Тасбақа мен қоян» Мақсаты: Мәнерлеп оқуға машықтандыру, ақпаратты есту барысында әр түрлі деңгейде қабылдауға үйрету./ тез айту, баяу айту/ Шаш: қара, қоңыр сары, ақ; көз: қара, қоңыр, көк, жасыл. Менің шашым, менің көзім, сенің шашың, сенің көзің/тез айту/ Шаш: қара, қоңыр сары, ақ; көз: қара, қоңыр, көк, жасыл. Менің шашым, менің көзім, сенің шашың, сенің көзің/ баяу айту/(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) «Мен сөздерді зейін қойып тыңдаймын, түсінемін және дұрыс қабылдаймын» Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. | ||
Сабақтың ортасы 8 минут 8 минут 2 минут 3 минут 5 минут | (Ұ) Оқушылар бірін-бірі сипаттайды, ал қалғандары оны табулары керек. (Қ) Мұғалім оқушыларға адамның бет үлгісінің суретін береді мұғалімнің айтқанын тыңдай отырып, бас мүшелерін қажетті түстермен бояйды және қасына жазады.
Мысалы, ұлдар қолдарына қара түсті қарындашты алады, қыздар қоңыр түсті қарындашты алады да шаштарын бояйды. (көзін, қасын, аузын) Жетістік критерийі:
СЕРГІТУ СӘТІ. «Көңілді күн» (Т) Оқушыларды пазлдардың бөліктерің жинақтау арқылы топтарға бөлу.
Топтарға түрлі портреттер беріледі. Олар сол портреттерді қарапайым сөздермен сипаттайды және бір-бірімен салыстырады.
| http://ped.kz/video/serg-tu-s-t-k-ld-k-n.html «Көңілді күн» Сергіту сәті | |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Бүгінгі сабақтағы өз көңіл-күйіңе сәйкес суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?