Менің мектебім. Сынып бөлмесі. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән:қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Өзім туралы

Күні: 07.10. 2016

Сынып: 1 «с»

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Аленова А.А. Рахимова Д.Ш.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Менің мектебім

Сынып бөлмесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау

2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау

2.5.1.2 Мұғалімнің көмегімен шағын мәтіндегі көптік жалғаулы сөздерді ажыратып, ауызша және жазбаша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:

  • Мұғалімнің қолдауымен сөздерді және сөз тіркестерін қайталап айта алады.

Оқушылардың көпшілігі:

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Кейбір оқушылар:

  • Айтылған сөздерді түсінеді

Бағалау критерийлері

Оқу құралдарын таниды және онымен не істейтіндерін айта алады.

Тілдік мақсаттар

Ұштаймын, сызамын, жазамын, бояймын, өшіремін, қиямын, желімдеймін,

Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Өзін- өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Оқу құралдарының атын айтады және таниды, соған қатысты етістіктерді біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

(МК) Ертеңгілік шеңбер.

Кітап, дәптер, қаламым,

Сөмкеме оны саламын.

Күтетін оқу құралын.

Мен әдепті баламын.

слайд

Сабақтың ортасы

7 минут

3 минут

7 минут

2 минут

8 минут

10 минут

Сабақтың мақсаты мен тақырыбы айтылады.

«Кім жүйрік?» Оқушылар құрамында «ә» дыбысы бар сөздерді естеріне түсіріп айтады.

(Бірін-бірі мұқият тыңдап үйрену үшін, сөздерді қайталамауын талап ету керек.)

«Мәнерлеп оқу»

Әлимә әжем әдемі,

Әлдилейді әуені.

Әлдилеген әуені,

Әдемі әсер әкелді.

(ТЖ) Слайдпен жұмыс. Заттың көпше түрін қайталайды.

Мұғалім көрсеткен сыныптағы заттарды жекеше және көпше түрде айтады.

Сергіту сәті. Әуенге қосылып билейді.

Жұптық жұмыс.

Оқу құралдарымен жұмыс.

Оқушылар жұпта бір-біріне оқу құралдарын көрсетеді.

Келесі оқушы оқу құралын жекеше немесе көпше түрде атайды.

(ӨЖ)

Жазылым.

  • Болатта ______________және ________________ бар.
  • Анар мен ____________________жазады.
  • Қанатта _________________бар.

https://www.youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8

Үлестірмелі материалдар

Сабақтың соңы

5 мин

(МК)

«Бас бармақ» арқылы кері байланыс.

Мен көп сөз үйрендім

Маған қиын болды

Үлестірмелі материал

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

-пен

сызамын

-пен

бояймын

-пен

өшіремін

-мен

жазамын

-мен

қиямын

-мен

желімдеймін

-пен

ұштаймын

-ге

жазамын

оқимын

Сенде қайшы бар ма?

Сен қайшымен не істейсің?

Сенде сызғыш бар ма?

Сен сызғышпен не істейсің?

Сенде өшіргіш бар ма?

Сен өшіргішпен не істейсің?

Сенде желім бар ма?

Сен желіммен не істейсің?

Сенде қарындаш бар ма?

Сен қарындашпен не істейсің?

Сенде дәптер бар ма?

Сен дәптермерн не істейсің?

Сенде күнделік бар ма?

Сен күнделікпен не істейсің?

Сенде кітап бар ма?

Сен кітаппен не істейсің?

Сенде қалам бар ма?

Сен қаламмен не істейсің? Сенде қайшы бар ма?

Менде қайшы бар.

Мен қайшымен қиямын.

Менде сызғыш бар.

Мен сызғышпен сызамын.

Менде өшіргіш бар.

Мен өшіргішпен өшіремін.

Менде желім бар.

Мен желіммен желімдеймін.

Менде қарындаш бар.

Мен қарындашпен бояймын.

Менде дәптер бар.

Мен дәптерге жазамын.

Менде күнделік бар.

Мен күнделікке жазамын.

Менде кітап бар.

Мен кітапты оқимын.

Менде қалам бар.

Мен қаламмен жазамын.

-пен

сызамын

-пен

бояймын

-пен

өшіремін

-мен

жазамын

-мен

қиямын

-мен

желімдеймін

-пен

ұштаймын

-ге

жазамын

оқимын

Сызғышпен

жазамын

Қарындашпен

оқимын

Өшіргішпен

ұштаймын

Қаламмен

желімдеймін

Қайшымен

бояймын

Желіммен

жазамын

Ұштағышпен

сызамын

Кітапты

қиямын

Дәптерге

өшіремін

Сызғышпен

жазамын

Қарындашпен

оқимын

Өшіргішпен

ұштаймын

Қаламмен

желімдеймін

Қайшымен

бояймын

Желіммен

жазамын

Ұштағышпен

сызамын

Кітапты

қиямын

Дәптерге

өшіремін

Сен ұштағышпен не істейсің?

Сен қалммен не істейсің?

Сен қарындашпен не істейсің?

Сен желіммен не істейсің?

Сен қайшымен не істейсің?

Сен өшіргішпен не істейсің?

Сен кітаппен не істейсің?

Сен дәпетермен не істейсің?

Сен ұштағышпен не істейсің?

Сен қалммен не істейсің?

Сен қарындашпен не істейсің?

Сен желіммен не істейсің?

Сен қайшымен не істейсің?

Сен өшіргішпен не істейсің?

Сен кітаппен не істейсің?

Сен дәпетермен не істейсің?

Мен ұштағышпен ұштаймын.

Мен қаламмен жазамын.

Мен қарындашпен бояймын.

Мен желіммен желімдеймін.

Мен қайшымен қиямын.

Мен өшіргішпен өшіремін.

Мен кітап оқимын.

Мен дәптерге жазамын.

Мен ұштағышпен ұштаймын.

Мен қаламмен жазамын.

Мен қарындашпен бояймын.

Мен желіммен желімдеймін.

Мен қайшымен қиямын.

Мен өшіргішпен өшіремін.

Мен кітап оқимын.

Мен дәптерге жазамын.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу