Электронды үкімет. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4А бөлім: Цифрлық сауаттылық | Мектеп: | ||
Күні: Сынып: | Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Электронды үкімет | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.3.1.2 электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттау | ||
Сабақ мақсаттары | Электронды үкімет порталының функцияларын сипаттау Электронды үкімет порталының артықшылығы және кемшілігін ажырату | ||
Бағалау критерийлері |
| ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология:
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер:
| ||
Құндылықтарды дарыту | Жұпта, сыныпта жұмыс кезінде бірін бірі тыңдайды, сыйластық ортасын құрады | ||
Пәнаралық байланыстар | Құқық негіздері | ||
Бастапқы білім | Ақпараттарды құқылы қорғау | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 10 мин | Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Сыныпты түгелдеп, электронды журналды толтыру. Оқушыларды сергіту сәті. Үй тапсырма сын пысықтау. «4 сурет 1 сөз» әдісі Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашу, оқушылармен сабақ тақырыбы, оқу мақсаты және күтілетін нәтижені талқылау. Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары мен таныстыру. | Презентация | |
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 10 мин
| І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. https://www.youtube.com/watch?v=3w_eJttw21Q ІІ. Топтық жұмыс. «Кластер» әдісі Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Көрген бейне материал бойынша кластерлер құрастырады. (Қосымша материал ретінде egov.kz сайтын немесе интернет ресурстарды қолдана алады) Топтарға берілетін тақырыптар:
ІІІ. Қорытындылау. Демонстация. Әрбір топ оқушылары тақырыптар бойынша постер қорғайды. Бағалау критерийлері:
Дифференциация: Электронды үкімет порталына тіркелу жолын көрсетеді. Бағалау: Әрбір топ критерий бойынша қарсы топ постерін бағалайды. Мұғалім кері байланыс береді. Сыныпта бүгінгі өтілген тақырыпқа және оқу мақсатына қайта шолу жасау, оқушы деңгейне кері байланыс беру. | А1 форматтағы қағаз, қарындаш | |
Сабақтың соңы 3 мин | Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Сабақты жағымды ақуал орнатумен бастаймын. Үй тапсырмасын пысықтаймын. Сабақ барысында топтық жұмыс жасалынады. Көмек қажет ететін оқушыларға мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. Дейңгейі жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беріледі. | Топтық жұмыста мұғалім тарапынан кері байланыс жасалынады. Постер қорғауда оқушылар өзара бағалау жүргізеді. | Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Оқушыларды сергіту сәті. Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтайды. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?