file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Бөлім 11.4А бөлім: Цифрлық сауаттылық

Мектеп:

Күнi:

Мұғaлiмнiң aты-жөнi:

Cынып: 11

Қaтыcқaндap:

Қaтыcқaндap:

Caбaқтың тaқыpыбы

 Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат

Сабақ түрі

Жаңа білім алуға арналған сабақ

Оcы caбaқтa қол жеткiзiлетiн оқу мaқcaттapы (оқу бaғдapлaмacынa ciлтеме)

11.1.2.3 электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану

Caбaқтың мaқcaты

- электрондық цифрлық қолтаңбаны (ЭЦҚ) қолдану алгоритмін сипаттауға үйрету.

 Бaғaлaу кpитеpийi

электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттаңыз:

Дескрипторлар:

 1) ЭЦҚ мақсатын сипаттайды;

 2) ЭЦҚ қолдану мүмкіндіктерін сипаттайды.

 3) ЭЦҚ қолдануды көрсетеді.

 Тiлдiк мaқcaттap

 Оқушылар:

  • пайдалану алгоритмін талқылауға қатысу.

 Лексика мен фразалар мысалдары:

 Оқушылар:

 - ЭЦҚ қолдану алгоритмін сипаттау үшін терминология мен тақырыптық лексиканы қолдану;

 - ЭЦҚ қолдану туралы түсіндіріңіз..

 Пәндік лексика және терминология:

 - EGOV қызметтері, кілт.

 Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы:

 - ЭЦҚ алу үшін сізге ...

- ЭЦҚ қолдану үшін порталды ашу керек ...

Құндылықтapғa бaулу

Ынтымақтастық

Оқу әрекеті арқылы, атап айтқанда топтық іс-әрекет арқылы қарым-қатынас дағдыларын дамыту.

 Пәнapaлық бaйлaныc

EGOV-те жұмыс жасау.

Алдыңғы білімдері

Интернетпен жұмыс

Сабақ барысы

Caбaқтың жоcпapлaнғaн кезеңдеpi

Caбaқтaғы жоcпapлaнғaн жaттығу түpлеpi

Pеcуpcтap

Миға шабуыл

 Оқушылардың сәлемдесуі. Оқушылар қойылған сұраққа жауап береді.

 

 

 Осы әрекет үш тілділік бағдарламасын іске асыру үшін бағытталған.

 Бұл іс әрекетке 1,5 минут уақыт бөлінеді.

 Оқушылар өз жауаптарын ұсынады.

 Кілт сөз көрсетіледі: Электрондық цифрлық қолтаңба

 

 Оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды.

 Сабақтың мақсаттарын айқындайды

Слайд

Интербелсенді тақталар

Ұғыну кезеңі

Алдыңғы білімді өзектендіру.

Студенттер ЭЦҚ анықтамасын еске түсіреді.

Жауабы:

Бұл сандық төлсипат, ол шифрланған, сіз туралы ақпаратты тікелей көшіру дүкендерінен қорғалған және қолтаңбаның баламасы.

Бейне сұрақтар:

1) ЭЦҚ дегеніміз не?

2) Браузердің мекен-жай жолына қандай сілтеме енгізілуі керек.

3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу керек.

Бейне ресурстарды қарау.

https://www.youtube.com/watch?v=bygqGFazeAo

Видеоны көргеннен кейін студенттер видеоға жауаптарын талқылайды.

Практикалық іс-әрекет.

1-тапсырма:

Тапсырма 1 *

EgovChatBot орнатыңыз, мүліктің бар екендігі туралы анықтама сұраңыз.

2 тапсырма **: Осы сызбаны сипаттаңыз. Онда не болып жатыр?

Дескрипторлар:

1) ашық кілттің не екенін көрсетеді;

2) құпия кілттің не екенін көрсетеді.

3) хэш функциясының не екенін түсіндіреді.

Тапсырманы орындау.

Тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар шешімін көрсетеді.

 Оқушылар рецензияларды өткізеді.

Презентация

Рефлексия кезеңі

Қорытындылау.

Оқушылар өткен тақырып бойынша шағын тезиспен алмасады. Тақырыптың негізгі идеялары.

Рефлексия

Интерактивті тақта

Capaлaу – Ciз қaндaй тәciлмен көбipек қолдaу көpcетпекciз? Ciз бacқaлapғa қapaғaндa қaбiлеттi оқушылapғa қaндaй тaпcыpмaлap беpеciз?

Бaғaлaу – Ciз оқушылapдың мaтеpиaлды игеpу деңгейiн қaлaй текcеpудi жоcпapлaп отыpcыз?

Денcaулық және қaуiпciздiк техникacын caқтaу

Сабақ барысында оқушылардың қажеттіліктеріне қарай көмек керек пе, әлде күрделі тапсырма беру керек пе саралап, күрделі түрлерін ұсыну

Сабақтың мақсатына сай мынадай дескрипторлар ұсынылды

- топпен бағдарламаның интерфейсінің дизайнын ұсыну, форматтау;

- бағдарламаның интерфейсін дайындау

- топтар бір-бірінің интерфейсін өздері дайындаған критерийлер бойынша бағалау

Компьютерде қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтау, және көз жаттығуларын жасау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаы оқыту мақсатына сай. Оқыту үрдісі оқушыға бағытталған. Оқыту үрдісі оқушыларға бағытталған.



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу