IT-Startup (ай-ти стартап) және жарнама. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақтың қысқа мерзімді жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

11.3В бөлім: ITStartup (ай-ти стартап)

Мектеп:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар, қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

IT-Startup (ай-ти стартап) және жарнама

Сабақтың мақсаты (оқу бағдарламасы бойынша)

11.4.2.4 маркетингтік жарнама жасау (инфографика, бейне)

Сабақтың мақсаты

Маркетингтік жарнаманы (инфографика, бейне) жасайды және ұсыну тәсілдерін зерттейді

Бағалау критерийі

Оқушы:

  • Жарнамалық ақпаратты (графикалық, мәтіндік, аралас) жасау құралдарын және ұсыну тәсілдерін меңгереді
  • Бастапқы деңгейде маркетингтік жарнаманы құрастырады
  • Маркетингтік жарнаманы жариялайды

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • «Маркетингтік жарнамана деген не?» сұраққа жауап бере алады.
  • Жарнаманы ұсыну мысалдарды келтіре алады
  • Жарнаманы ұсыну тәсілдерін айыра алады
  • Әмбебап бағдарламалық жасақтамада маркетингтік жарнаманы құра алады

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы:

  • Жарнама … қажет
  • Жарнаманы құру үшін … қолданылады

құндылықтар

Құрмет, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыс

Экономика, Өнер, Математика

Алдыңғы білім

Интернет желісінде, жарнамалық баннерлерде, БАҚ-та жиі қолданылады.

Сабақ барысы

Жоспарлаған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

0 - 5 мин.

Амандасу, сабақта жоқ балаларды тексеру.

(С) «Маркетингтік жарнама» тақырбы бойынша №1 слайдта суреттер көрсетілген, сабақтың тақырыбын анықтау үшін жетектеуші сұрақтарды қоямыз:

  • Бұл суреттерді не біріктіреді?
  • Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

№2 слайдта (немесе карточкаларда) оқушылар ауызша (немесе жазбаша) жіберілген сөздерді толтырады және сабақтың тақырыбын анықтайды

Маркетингтік коммуникация – тұтынушыларға ықпал ету мақсатында тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге сұранысты қалыптастыру мен ынталандыруға бағытталған шаралар жүйесі. Экономикалық әдебиеттерде маркетингтік коммуникация ұғымының «тауарды жылжыту» деген синонимі жиі кездеседі

Сабақ тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлермен таныстыру.

Сабақтың ортасы

5 - 12 мин.

13-15 мин.

16 - 37 мин.

Оқыту мақсаты

11.4.2.4 маркетингтік жарнама жасау (инфографика, бейне)

Бағалау критерийі

Жарнамалық ақпаратты (графикалық, мәтіндік, аралас) жасау құралдарын және ұсыну тәсілдерін меңгереді

1 тапсырма

«Маркетингтік жарнама» тақырыбы бойынша бейнені көріңіз және берілген материалмен танысып шығыңыз да сұрақтарға жауап беретін кілттік сөйлемдерді белгілеңіз:

  • Жарнаманың негізгі ролі?
  • Жарнаманы ұсынудың түрлері?
  • Жарнаманы құрудың тәсілдері?

Дескрипторлар

- Жаңа материалды меңгереді және оқиды;

- Диалог үшін сөйлемдерді құрастырады және белгілеп шығады;

- Оқыған ақпаратқа талдау жасайды.

(С) Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тауарлар және қызметтер туралы жарнаманы құрастыру үшін қандай тәсілдерді және құралдарды қолданамыз?

Жауптар келесідей болуы мүмкін – жалпылама бағытталған бағдарламалық жасақтамалар (MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher) және арнайы бағытталған бағдарламалық жасақтамалар (GIMP (Photoshop), InkScape(CorelDraw, Adobe Illustrator), Windows Movie Maker (Sony Vegas, Adobe Premiere).

(Т) (Ж) kemputing.com онлайн сервисті қолдана отырып оқушыларды топтарға біріктіреміз (мысалы сыныпта 12 оқушы болса, онда 3 топқа бөлеміз). Оқушылар топтағы рольдерді және міндеттерді (кейбір рольдерді біріктіруге немесе алып тастауға болады) алады (мұғалім рольдерді және олардың сипаттамасын таратады):

Роль

Сипаттамасы

Талдаушы

Берілген тақырып бойынша расталған және ахуалды ақпаратты жинайды, зерттейді, ізденеді. Сосын ақпаратты орындаушыға береді.

Орындаушы

Талдаушы жіберген ақпаратты қабылдайды да өндейді және көрсетілімге ыңғайлы түрде сақтайды.

Спикерші

Талдаушы мен орындаушы жіберген ақпаратты қабылдайды да баяндайтын тезистерді дайындайды, қойылған сұрақтарға жауап береді.

Критическалық дос

Көрші топтардың жұмыстарын зерттейді, өз жұмыс тобына пайдалы ақпаратты жинайды. «Не шықты? Не шықпай қалды?» сұрақтарына жауап бере отырып топтың іс-әрекеттің рефлексиясына жауап береді.

Оқыту мақсаты

11.4.2.4 маркетингтік жарнама жасау (инфографика, бейне)

Бағалау критерийі

Жарнамалық ақпаратты (графикалық, мәтіндік, аралас) жасау құралдарын және ұсыну тәсілдерін меңгереді

2 тапсырма

Алған ақпаратқа сүйене отырып, топта бірегей сауда ұсынысты (БСҰ) құрастырыңыз. БСҰ:

  • Кез келген бәсекелестіктен айырмашылығы;
  • Тауар немесе қызметтерден позитивті болуы немесе күткен пайданың ерекшелігі;
  • Түсінікті болу.

Мысалы (4 топқа дайын мысалдар):

  • Интернет-дүкендердің ыңғайлы құрастырушысы, уақытты үнемдей отырып, дүкендерді тез құру үшін арналған;
  • Телефонға арналған ерекше авторлық тысқабы (чехол), сіздің телефонды соққыдан қорғау үшін арналған;
  • Кәсіби фотоларды 5 минут ішінде жасаңыз;
  • Сайтқа арналған бейнероликтерді қолжетімді істейміз, сіздің бизнес сатылымдарын арттыру үшін жасалған.

Дескрипторлар

- Жұмыс кезіңде өз роліне сәйкес нұсқаулыққа сүйене отырып міндетін атқарады;

- Төмендегі қарапайым құралдарды пайдалана отырып слайд немесе постерді безеңдіреді:

  • Мәтін
  • Фигураларды
  • Суреттерді (соның ішінде суреттердің кітапханасы)
  • Түс және құю

- Диалог үшін сөйлемдерді құрастырады және белгілеп шығады;

- Оқыған ақпаратқа талдау жасайды.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Өзара бағалау

Marketing.mp4

Қосымша материал.docx

Сабақтың соңы

38 - 40 мин.

Критерийлерді қайталау және жаппай сұрақ қою арқылы сабаққа рефлексия жасайды:

  • IT startup дегеніміз не?
  • IT дамытуға арналған қандай тағы startup ұсынатын едіңіз?
  • IT startup туралы ақпаратты тарату үшін қандай тәсілдер мен құралдар қажет?

Үй жұмысы

1. Өз өнім бойынша мини-зерттеу жасаңыз.

2. Жасайтын өнімге жарнама дайындаңыз.

Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау

Топқа бөлу кезіңде

Бақылау әдістері, өзін-өзі бағалау, мұғалімнің кері байланысы қолданылды

Қауіпсіздік ережелерін қадағалау

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?

Жалпы бағалау

Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу