Қосымшаны бағдарламалау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.3 В: Ұялы қосымша | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып:10 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қосымшаны бағдарламалау | ||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және бағдарламалық кодта өңдеу Конструкторда мобильді қосымшаны әзірлеу | ||||||||||||
Сабақ мақсаты | * Мобильді қосымшаны жасау үшін ортаның негізгі компоненттерін зерттеу * Бұрын жасалған интерфейс бойынша бағдарламалық код жазу | ||||||||||||
Жетістік критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пән бойынша оқыту мақсаты: Оқушылар: * негізгі компоненттерді пайдалана отырып, мобильді қолданба интерфейсін жасау; * қасиеттер терезесінде және бағдарламалық кодта компоненттердің қасиеттерін өңдеу; * конструкторда мобильді қосымшаны әзірлеу; әзірленген Мобильді қосымшаны қалай орнату керектігін түсіндіру. Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: * қолданбаны жасау кезеңдерін сипаттау; * дайын қосымшаны бағалау кезінде терминология мен пәндік лексиканы қолдана отырып; * әзірленген Мобильді қосымшаны қалай орнатуға болатынын түсіндіру. Пәндік лексика және терминология: пайдаланушы интерфейсі, компоненттердің қасиеттері, код блоктары Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы: Әзірленген бағдарлама үшін … Қосымшаны әзірлеу үшін мен мынадай компоненттерді қолдандым:..... | ||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Құндылықтарды дарыту академиялық адалдық, ынтымақтастық және топтағы жұмыс арқылы құрмет туралы диалог арқылы жүзеге асырылады. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Жобаның таңдалған тақырыбына байланысты әр түрлі пәндік салалар. | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылар объектілі-бағытталған ортада және ойын бағдарламалау ортасында қосымша құру дағдылары бар. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||
0-5 мин | Білімді өзектендіру. Өткен материалды қайталау. Мұғалім жұмбақ интерфейсін немесе оқушының интерфейсін мысалға келтіреді.
Сынып сұрақтары: * Сіз жұмбақты білу үшін не істейсіз • (тиісті жазбаны басу) * Қосымшаны әзірлеу үшін қандай қадамдар жасау керек? • Осы міндетті тағы қандай тәсілмен шешуге болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысу. | http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf - практикум " MIT App Inventor мобильдік қосымшаларды бағдарламалау» | |||||||||||
5-10 мин
| Осы тапсырмаға бағдарламалық кодты жазуды көрсету. | MIT App Inventor http://ai2.appinventor.mit.edu/ | |||||||||||
10-15 мин | Блоктармен танысу: • Басқару - барлық компоненттер үшін ортақ тармақталу блоктары, цикл, бірнеше экранды жұмыс және т. б. * Логика-қосымшада логикалық функцияларды пайдалану үшін блоктарды қамтиды * Математика-Математикалық блоктар жиынтығын қамтиды * Мәтін-мәтіндік блоктар жиынтығын қамтиды * Массивтер-массив/тізімдер үшін блоктарды қамтиды * Түстер-түс блоктарын анықтайды * Айнымалылар-жаһандық және жергілікті айнымалылардың мәнін анықтауға және орнатуға мүмкіндік беретін блоктар * Процедуралар-бағдарлама ішінде параметрлері бар немесе онсыз процедуралар мен функцияларды анықтауға мүмкіндік беретін блоктарды қамтиды. Бірнеше экранды қосу. Компоненттерді кодтау туралы түсінік: "Компонент атауы" = "компонент атауы" + " әрекет / Функция” | MIT App Inventor http://ai2.appinventor.mit.edu/ | |||||||||||
15-36 мин | (Ж, Ф) бағдарламалық кодты өз қолданбасына жазу. Оқушыларға бірінші қосымшаны әзірлеу үшін ресурстарды пайдалану ұсынылады. Дифференциация: оқушылар өз қосымшасында күрделі құрылымдарды қолдана алады. Сабақтың осы кезеңінде оқушылар кабинетке жылжып, бағдарламалық кодты пайдаланудың қызықты әдістері мен әдістерімен өзара бөлісе алады. | http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf - практикум " MIT App Inventor мобильдік қосымшаларды бағдарламалау» | |||||||||||
36-40 мин | (С) қорытынды шығару. Оқушылар кодтаудың жаңа әдістері мен тәсілдерімен бөліседі. | ||||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||
Дифференциация -оқушылар өз қосымшасында күрделі құрылымдарды қолдана алады. | Мұғалім-оқушы өзара бағалау, бағалау | Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақ барысында оқушылар сынып бойынша қозғалады. Компьютермен жұмыс 30 минуттан аспайды. Осы сабақта қауіпсіздік техникасы ережелерінен қолданылатын пункттер. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?