Ұялы қосымша құру. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

7 бөлім. Ұялы қосымшалар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ұялы қосымша құру

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.3 код блоктарын қолдана отырып ұялы құрылғыларға қосымша құру

 Сабақтың мақсаттары

код блоктарын қолдана отырып ұялы құрылғыларға қосымша құру

Бағалау критерийлері:

  • негізгі компоненттері арқылы мобильді қосымшалар интерфейсін жасайды;
  • жобада пайдаланылатын компоненттердің қасиеттерін өзгертеді;
  • • Интерфейсті құру үшін «Дизайнер» режимін пайдаланады.

Тілдік мақсаттар:

 

Сөз тіркестерінің мысалдары:

Интерфейсті жасау үшін осы компоненттер қолданылады...

Әзірленген бағдарлама ... үшін қажет.

Тақырып бойынша терминология:

Қазақ тілінде

English language

На русском языке

Қамтылатын қолданушылар

Target audience

Целевая аудитория

Дизайн

Design

Дизайн

Мобильді платформа

Mobile platform

Мобильная платформа

«Дизайнер» режимі

Mode «Designer»

Режим «Дизайнер»

«Блоки» режимі

Mode «Blocks»

Режим «Блоки»

 Құндылықтар

 

 

Ынтымақтастық

Топтағы іс-әрекеттері арқылы оқушылардың коммуникативтік дағдыларын дамыту

Пәнаралық байланыс

Жобаның таңдаулы тақырыбына байланысты әртүрлі пәндер.

Осыған дейін меңгерілген білім

Кодтау

10.4.1.2 компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесі арқылы және код блоктары көмегімен өзгерту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылығын ояту

 Оқушылармен амандасу

 Мұғалім слайдтағы сұрақтарды беру арқылы оқушылармен бірге талқылау жүргізеді (жұптық жұмыс)

 

 

 Сұрақтарды талқылағаннан кейін оқушылар 3 тілде тезауруспен танысады.

 

 

 Мұғалім оқу мақсатына бағытталған бағалу критерийлерін өздеріне анықтауды ұсынады. Бағалау критерийлері тақтаға жазылады.

Слайд

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

 Мұғалім келесі практикалық тапсырманы орындауды ұсынады.

 

 Тапсырмаға 15 минут бөлінеді.

 

 

 Оқушылар нұсқаулық картасына сәйкес практикалық тапсырманы өздігінен жүзеге асырады. Келесі критерийлер бойынша өзіңізді бағалаңыз:

  • Label, Button, TinyDB компоненттерін қолданады
  • Жобада қолданылатын компоненттердің қасиеттерін өзгертеді
  • Программалық кодты жасайды.

 

 Өзін-өзі бағалау ұйымдастырылады.

 

 

 Кейін оқушыларға әрбір оқушы жеке орындалатын тапсырмалар беріледі.

 

 

 Қосымшалар басқа оқушылармен бағаланады.

 Өзара бағалау ұйымдастырылады.

http://ai2.appinventor.mit.edu

Программирование мобильных приложений в MIT App Inventor. Практикум. Авторы: Ливенец М. А., Ярмахов Б. Б.

Дидактикалық материал

Сабақтың соңы

Қорытынды

Үй тапсырмасын беру

Рефлексия

«Синквейн».

1 жол - Синквейннің негізгі тақырыбын білдіретін бір зат есім.

2 жол - негізгі идеяны білдіретін екі сын есім.

3 жол - тақырыптағы әрекеттерді сипаттайтын үш етістік.

4 жол - белгілі бір мағынаны беретін сөз тіркесі.

5 жол - зат есім түріндегі қорытынды (бірінші сөзбен байланыс).

Интерактивті тақта

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияланған тапсырмалар ұсынылады.

АКТ дағдылары дамыған оқушыларға бағытталған.

Жоғары деңгейлі тапсырмаларға *белгісі қойылған.

Өзін бағалау, өзара бағалау, мұғалімнің бағалауы

ДК жұмыс жасау

ҚТ негізгі ережелері

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

 Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу