file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Мобильді қосымшаны құру. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Раздел 10.3 В: Мобильді қосымшалар

МЕКТЕП:

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Мобильді қосымшаны құру.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.1 негізгі компоненттерді пайдалана отырып, мобильді қосымшаның интерфейсін жасау

 Сабақтың мақсаттары:

- бірнеше экранды Мобильді қосымшаларды жасаудың практикалық дағдыларын қалыптастыру

 Бағалау критерийлері:

Білу және түсіну

  • App Inventor бағдарламалау ортасының негізгі құрамдас бөліктерін біледі;
  • бірнеше экранды қолданбаларды жасау тәсілдерін біледі;

Қолдану

  • интерфейсті жасау үшін "Дизайнер" режимін пайдаланады;
  • бірнеше компоненттер бар қолданбаны жасайды;
  • Blockly бағдарламалар арқылы бағдарлама дизайнын жасайды;
  • экрандар арасында блоктарды көшіреді;
  • блоктарды теңшейді

 Тілдік мақсаттар :

Пәнге тән Лексика және терминология:

* "Дизайнер" Режимі»;

* "Блоктар" Режимі»;

* Палитра;

* Компонент;

* Қасиеттері;

* Экран;

* QR коды.

Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер:

Блоктар режимі

Компонент атауында ереже қолданылады.

Құндылықтарды дарыту

Құрмет және ынтымақтастық.

Бұл құндылық сабақта бір-біріне сыпайы қарым-қатынасты сақтау арқылы негізделеді.

Осыған дейін меңгерілген білім

Оқушылар программалаудың процедуралық тілі мен ООП арқылы бағдарламаларды әзірлеу туралы түсінікке ие.

Дереккөз

Презентация, презентация, видео https://youtu.be/sx_IwDIfjpk, әр оқушы үшін рефлексивті нысана

Ливенец М.А. Ярмахов Б.Б. «Программирование мобильных приложений

в MIT App Inventor. Практикум»

http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-DopObrazovaniya.pdf

https://coursehunters.net/course/studyboom-mobile-design

Шартты белгілер: (С) – барлық сыныппен жұмыс; (Т) – топтарда жұмыс; (Ж) – жеке жұмыс; (ТА) – талқылау; (Ф) - формативті бағалау; (К) - көрсету

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

) Миға шабуыл

Талқылау сұрақтары:

- Бағдарлама блоктарын дұрыс орналастыру

(К) сабақ тақырыбын хабарлау.

Презентация

Слайд 1-3

Сабақтың ортасы

  жаңа материалды түсіндіру

 - Қосымшаларды құрудың практикалық тәсілдері

 - Бірнеше экранды бағдарлама

 

 (Ж) практикалық жұмыс

 ((СК) қосымшаны құру алгоритмі

 (Ж) "мобильді қосымшаны" құру»

"Ертегілік түрленулер" қосымшасы пайдаланушыға бір объектіні әртүрлі экрандарда орналастыру арқылы екіншісіне айналдыру әсерін жасауға мүмкіндік береді. Қосымшаны жасаған кезде жазу компоненттері, кестелік орналасуы, батырма және дыбыс қолданылады.

Қосымшада қолданылған компоненттер

 

Сергіту сәті

Презентация

Слайд 5-9

Қосымша 2 Нұсқаулық

Қосымша 3 Сурет файлдары

https://youtu.be/sx_IwDIfjpk

Сергіту сәті

Сабақтың соңы

(И)Рефлексия.

Оқушыларға сұрақтарға жауап беруді ұсыныңыз:

* Мен бүгін не білдім?

* Практикалық жұмысты орындау кезінде қандай қиындықтар туындады?

  • * Қиындықтарды қалай жеңе алды?

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Практикалық тапсырманы орындау кезеңінде қолдау дәрежесі бойынша дифференциация жүргізіледі: нұсқаулық карталары, мұғалімнің көмегі, материалды өз бетінше зерттеу http://appinvent.ru/.

Сабақта материалды меңгеру деңгейін бағалау мұғалім ұсынған критерий бойынша жүзеге асырылады.

Шаршағандықтың алдын алу мақсатында сабақта белсенді қызмет түрлері, топтық жұмыс, физминутка жоспарланған.

Компьютермен жұмыс істеу кезінде оқушылар дұрыс жанасуын, көзінен монитордың экранына дейінгі қашықтықты қадағалайды, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде мұғалімге хабарлайды.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың кезеңдері белгіленген уақытқа сай өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз..

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу