Мобильді қосымшаны жасау. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Бөлім 10.3 В: Мобильді қосымшалар

МЕКТЕП:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Арингазинова А. М.

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Мобильді қосымшаны жасау.

Сабақтың түрі:

Жаңа тақырыпты зерттеу, Дағдыларды қалыптастыру.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.2 құрамдастардың сипаттарын сипаттар терезесінде және бағдарламалық кодта өңдеу

10.4.1.3 конструкторда мобильді қосымшаны әзірлеу

 Сабақтың мақсаттары:

- компоненттердің қасиеттерін қасиеттер терезесінде және бағдарламалық кодта өзгертуге үйрету;

- конструкторда мобильді қосымшаны жасауға үйрету

 Бағалау критерийлері:

10.4.1.2 құрамдастардың сипаттарын сипаттар терезесінде және бағдарламалық кодта өңдеу:

1) компоненттердің қасиеттерін көрсетеді;

2) таңдалған қасиеттер үшін әр түрлі мәндерді пайдаланады.

10.4.1.3 конструкторда мобильді қосымшаны жасау

1) қолданба интерфейсін жасайды;

2) функционалды іске асыру үшін компоненттерді пайдаланады;

4) дайын қосымшаны көрсетеді.

 Тілдік мақсаттар :

 Оқушылар:

* компоненттердің қасиеттерін талқылауға қатыса алады.

Лексика мен фразалар мысалдары:

Оқушылар:

* дайын қосымшаны бағалау кезінде терминология мен пәндік лексиканы қолданады;

* әзірленген Мобильді қосымшаны қалай орнатуға болатынын түсіндіру.

Пәндік лексика және терминология:

пайдаланушы интерфейсі, компоненттердің қасиеттері, код блоктары

Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы:

Әзірленген бағдарлама үшін

Қосымшаны әзірлеу үшін мен мынадай компоненттерді қолдандым:.....

 Құндылықтар

 

Ынтымақтастық

Топтағы іс-әрекет арқылы коммуникативтік дағдыларды дамыту.

 Пәнаралық байланыс

Конструктордағы жұмыс. Белгілі бір компоненттердің қасиеттерін редакциялау.

Осыған дейін меңгерілген білім

MIT AppInventor –дағы жұмыс

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

 Оқушылардың сәлемдесуі.

 Оқушылар қойылған сұраққа жауап береді.

 

 Сұрақ

 Бейнелерді талдап, кілт сөзді анықтаңыз?

 

 

 

 Бұған 1,5 минут бөлінеді.

 Оқушылар өз жауаптарын ұсынады.

 Кілт сөз көрсетіледі: мобильді қосымша

 Оқушылар сабақ тақырыбын өз бетінше анықтайды.

 Сабақтың мақсатын өз бетінше анықтайды.

Слайд

Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

Оқушылар сабақ тезаурусымен танысады.

Көрсетілген көздер бойынша жаңа материалмен жұмыс істеу. Оқушылар топта жұмыс істейді

Түрлі көздермен жұмыс:

1) Блок Режимі

2) блоктарды жіктеу

Жаңа материалды жеке зерттеу.

Негізгі ұғымдар бойынша топтарда негізгі аспектілер бойынша жұмыс.

Одан кейін оқушылар осы ақпаратты өз тобының ішінде талқылайды (топпен жұмыс істеу).

Талқылау өрісі оқушылар практикалық қызметке кіріседі.

Одан әрі оқушылар практикалық қызметке кіріседі.

Практикалық қызметі.

Хамелеон " Қосымшасы”

 Сипаттамасы. Екі экраннан тұратын қолданба экранды басып, таңдалған түспен боялады және екінші экранға көшкен кезде, қолданба бірінші экранның түсін сақтайды және екінші экранды сол түспен боялады. Қолданба компоненттері:

  Экрандар: Screen1 және Screen2

 * Жазулар

 * Түймелер

 * TinyDB

 * Түсі

 

 Тапсырманы орындау.

 

 Тапсырманы орындағаннан кейін оқушыларға қойылған сұраққа жауап беріледі.

 Оқушылар өзін-өзі бағалайды.

 Одан әрі оқушылар жұптарға топтастырылады.

 Дифференциалды тәртіптегі тапсырмасы беріледі.

 2 тапсырма*

 Сілтемесін қолдана отырып https://www.sites.google.com/site/expapk/postupaem-v-android-market-s-pomosu-appinventor/testirovanie-i-otlazivanie практикалық тапсырманы орындау

 Формативті бағалау

 Тапсырма. Төрт кітаптан тұратын тізімді олардың әрқайсысы үшін парақтар санын көрсете отырып жасау, содан кейін таңдалған кітап беттерінің саны көрсетілетін қалқымалы хабарды көрсету.

Презентация

Қосымша: сілтеме

Сабақтың соңы

Қорытындылау.

Оқушылар өткен тақырып бойынша шағын тезиспен алмасады. Тақырыптың негізгі идеялары.

Рефлексия

Интербелсенді тақта

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Дифференциация тапсырмаларда көрсетілген. АКТ дағдылары дамыған және дамыған тіл дағдысы (ағылшын тілі)

Жоғары күрделіліктегі тапсырмалар белгімен белгіленді *

Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау.

Мұғалімнің бағалауы

ДК-мен жұмыс.

ҚТ негізгі ережелері

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты оқыту мақсатына сәйкес келеді. Оқу үрдісі оқушыға бағытталған.

Белсенді танымдық іс-әрекетті тарту. Сабақтарында жетуге мүмкіндік туғызады сабақ.

Оқушыларға когнитивті дағдылардың түрлі деңгейіне тапсырмалар ұсынылды. Оқытудың үздіксіздігі. Алдыңғы тақырыптармен байланыс.

Уақыт шеңбері сақталған.

Жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу