Мобильді қосымшаны жасау. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Бөлім 10.3 В: Мобильді қосымшалар | МЕКТЕП: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Арингазинова А. М. | ||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы: | Мобильді қосымшаны жасау | ||
Сабақтың түрі: | Білімді бекіту және қалыптастыру сабағы | ||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.1.3 конструкторда мобильді қосымшаны әзірлеу | ||
Сабақтың мақсаттары: | - компоненттерді және оның қасиеттерін пайдалана отырып, конструкторда Мобильді қосымшаларды жасауды практикада бекіту | ||
Бағалау критерийлері: | 10.4.1.3 конструкторда мобильді қосымшаны әзірлеу 1) қолданба үшін интерфейс жасайды; 2) функционалды іске асыру үшін компоненттерді пайдаланады; 4) соңғы қосымшаны көрсетеді. | ||
Тілдік мақсаттар : | Оқушылар: * компоненттердің қасиеттерін талқылауға қатысу. Лексика мен фразалар мысалдары: Оқушылар: * дайын қосымшаны бағалау кезінде терминология мен пәндік лексиканы қолдана отырып; * әзірленген Мобильді қосымшаны қалай орнатуға болатынын түсіндіру. Пәндік лексика және терминология: пайдаланушы интерфейсі, компоненттердің қасиеттері, код блоктары Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы: Әзірленген бағдарлама үшін … Қосымшаны әзірлеу үшін мен мынадай компоненттерді қолдандым:..... | ||
Құндылықтар
| Ынтымақтастық Топтағы іс-әрекет арқылы коммуникативтік дағдыларды дамыту. | ||
Пәнаралық байланыс | Конструктордағы жұмыс. Белгілі бір компоненттердің қасиеттерін редакциялау. | ||
Осыған дейін меңгерілген білім | MIT AppInventor-дағы жұмыс |
Сабақтың барысы | ||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы | Оқушылардың сәлемдесуі. Оқушыларға ребусты шешу ұсынылады.
Бұл тапсырмаға 1,5 минут бөлінеді. Оқушылар өз жауаптарын ұсынады. Кілт сөз көрсетіледі: Компонент
Оқушылар сабақ тақырыбын өз бетінше анықтайды. Сабақтың мақсатын өз бетінше анықтайды. | Слайд Интербелсенді тақта |
Сабақтың ортасы
| Өткен материалды өзектендіру үшін мұғалім фронтальды сауалнама жүргізеді. Бұдан әрі бейне көрсетіледі. https://youtu.be/UmmBYGNzCL4https://youtu.be/UmmBYGNzCL4 Оқушылар мұғаліммен бірге келесі материалды қарастырады. Компоненттерді орналастыру Бұдан әрі оқушылар алгоритмді өз бетінше талдайды: Батырмалардың енін өзгерту алгоритмі. Когнитивті дағдылары дамыған оқушылар үшін аса күрделі тапсырма қолданылады. Тапсырма * «Сурет Салу» Қосымшасы Қасиеті. Пайдаланушыға экранда сурет салуға мүмкіндік беретін қосымша. Компоненттер * Батырма *Кенеп Негізгі ұғымдар бойынша топтарда негізгі аспектілер бойынша жұмыс. Одан әрі оқушылар практикалық қызметке кіріседі. Практикалық қызметі. Формативті бағалау. Міндет. Слайд-шоу бағдарламасы. Сипаттамасы. Суретті слайд шоу көрсететін бағдарлама.
Қолданба компоненттері: - Жазу - Изображение - Түйме Тапсырманы орындау.
Нәтижелерді тексеру үшін бағалау әдісі қолданылады: өзін-өзі бағалау. Оқушылар жүргізеді ұғыну. Одан әрі оқушылар келесі уақытқа жұптарға топтастырылады. Дифференциалды тәртіп тапсырмасы беріледі. | Презентация http://droidscript.ru/main/statyi/appinventor_properties.php Қосымша: |
Сабақтың қорытындысы | Қорытындылау. Оқушылар өткен тақырып бойынша шағын тезиспен алмасады. Тақырыптың негізгі идеялары. Рефлексия | Интербелсенді тақта |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
Дифференциация тапсырмаларда көрсетілген. АКТ дағдылары дамыған және дамыған тіл дағдысы (ағылшын тілі) Жоғары күрделіліктегі тапсырмалар белгімен белгіленді * | Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау. Мұғалімнің бағалауы | ДК-мен жұмыс. ҚТ негізгі ережелері | |||
Сабақ бойынша Рефлексия Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма? Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма? Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?