Мобильді қосымшаны жасау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


«Бекітемін» ____________

Қысқа мерзімді жоспар

Информатика, 11 сынып

Орта мерзімді жоспар бөлімі: 11.3А Мобильные приложения

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 11(ҚГБ)

Қатысушы оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Сабақ тақырыбы

Мобильді қосымшаны жасау. Сабақ 1

Сабақ түрі

Жаңа тақырыпты игеру

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

  • 11.4.1.1 конструкторда мобильді қосымшаның достық интерфейсін құру;
  • 11.4.1.2 шарт және цикл блоктарын қолданып, мобильді қосымшаны құру;

Сабақ мақсаты

Мобильді қосымшалардың интерфесін жасаудың ерекшеліктерін білу, тармақталған алгоритмдер есептерін шығару

Бағалау критерийлері

Білу

Достық интерфейсінің критерийлерін атайды

Түсіну

Негізгі компоненттер мен олардың қасиеттерін түсіндіреді

Қолдану

Шарт блоктарын қолданады

Бағдарламалық жолмен компоненттің қасиетін өзгертеді

Басқару блоктарын қолданады

Талдау

Компоненттердің қасиеттерін зерттейді

Команда блоктарын талдайды

Бағалау

Интерфесті достық интерфейс критерийлеріне тексереді

Синтездеу

Мобильді қосымша құрады

 Тілдік мақсаттар

  • Оқушылар:
  • Мобильді қосымшаларды жасау үдерісін, шшарттарды іске асыруды түсіндіре алады

Пәнге қатысты терминдер:

Командалар блогы, интерфейс, достық интерфейс, компоненттер қасиеті, шарт

Пайдалы сөз тіркестер:

... үшін, ... керек

Мен/Біз … командасын … қолдандық

Шартты орындау үшін біз ... тағдадық

Құндылықтарға баулу

Академиялық шындық – жазбаша тасырманы орындау барысында.

Бірін – бірі сыйлау – талқылау, жұмыс орындау барысында.

Пәнаралық байланыс

Математика

Алдыңғы меңгерген білім

Оқушылар алгоритм типтерімен таныс

Сабақ барысы

Жоспарланған әрекеттер

Жоспарланған әрекеттер

Ресурсы

Сабақтың басы

7 мин

Ұйымдастыру.

Іс-әрекет: Талқылау

Мақсаты: сабақ тақырыбына ынталандыру

Сипаттамасы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Сұрақтарды талқылау

  • Мобильді қосымша дегеніміз не?
  • Мобильді қосымшалар неліктен қолданылады?
  • Неліктен мобильді қосымшаларды жасау керек?

(О) Сабақтың тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлерін, терминдерді, пайдалы сөз тіркестерін талқылайды.

Мұғалім оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылауға араластырады.

(С) Талқылайды.Сұрақтарға жауап береді.

(С) Сабақтан күтілетін нәтижелерді талқылайды

Презентация

Сабақтың ортасы

30 мин

Іс-әрекет: сабақтың тақырыбын түсіндіру

Мақсаты: жаңа материалды игеру

Сипаттамасы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Мұғалім оқушыларды 3 топқа бөледі. Ортаның интерфейсін түсіндіреді. Компонентердің алуан түрлілігін ескерте отырып, әр оқушыға зерттеуге компоненттерді үлестіреді.

Кодтар мен интерфейстерді ұсынады. Жұптарда компоненттердің қолданылуын қарастырып, кодтың жұмысын түсіндіруді сұрайды.

Мұғалім оқушыларды талқылауға араластырады. Оқушылармен бірге достық интерфейсін құрады.

(Т) Зерттеулерді жүргізеді.

Одан кейін зерттеу нәтижесімен бөліседы.

(Ж) Сұрақтарға жауап береді

Кодтарды талдайды.

(С) Талқылайды.

Бағалау:

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Исследует свойства компонентов

Изучают свойства визуальных компонентов для создания пользовательского интерфейса

Негізгі компоненттер мен олардың қасиеттерін түсіндіреді

Компоненттердің негізгі қасиеттерін атайды

Компоненттердің қасиеттерін қалай өзгерту керек екенін түсіндіреді

Қолданылуына мысал келтіреді

Достық интерфейсінің критерийлерін атайды

Достық интерфейсін анықтайтын критериилерді атайды

Іс-әрекет: Тәжірибелік жұмыс

Мақсаты: тәжірибеде мобильді қосымша жасауды үйрену

Сипаттамасы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Мұғалім шығаратын есептерді ұсынады. Қажет жағдайда қолдау көрсетеді.

1. Екі санның үлкенін шығарыңыз.

2. Теңдеуді шешіңіз, егер:

x>5, y=3x+7,

x<-5, y=x+3,

қалған жағдайда y=8.

3. Мектептің баскетбол секциясына 15 жасқа толған, бойы 170 см-ден жоғары ұлдар қабылданады. Оқушы секцияға қатыса алатынын немесе қатыса алмайтындығын тексеретін программа құрыңыз.

Өзара бағалауды ұйымдастырады.

(Ө) Компьютерде орындайды

Достық интерфейсінің бірігіп құрастырған критерийлері бойынша тексеріп, ұсыныстар береді

Бағалау:

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Шарт блоктарын қолданады

>,<,= орындау үшін шарт блоктарын қолданады

Шарттағы AND операциясын орындау үшін шарт блогын қолданады

Шарт ақиқат болған кездегі іс-әрекетке блоктар қолданады

Шарт жалған болған кездегі іс-әрекетке блоктар қолданады

Бағдарламалық жолмен компоненттің қасиетін өзгертеді

Арифметиалық операцияларда компонент қасиеттерін қолданады

Меншіктеуде компонент қасиеттерін қолданады

Басқару блоктарын қолданады

Басқару үшін оқиғаны қолданады

Интерфесті достық интерфейс критерийлеріне тексереді

Сыныптасының жұмысын достық интерфейс критерийлері бойынша бағалайды

Мобильді қосымша құрады

Тапсырманы талдайды

Енгізу деректерін талдайды

Шығару деректерін талдайды

Достық интерфесін құрады

Есепті шешуге блоктарды қолданады

Презентация

Сабақтың соңы

3 мин

Іс-әрекет: Сабақты қорытындылау. Рефлексия

Мақсаты: жетістік деңгейін анықтау

Сипаттамасы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Сұрақтар қояды:

  • Негізгі компоненттерді және олардың қасиеттерін атаңыздар
  • Достық интерфейсін құрудағы критерийлерді атаңыз.
  • Шарт блоктарын қалай қолдану керектігін түсіндіріңіз.

Рефлексияны толтыруды ұсынады:

  • Мен бүгін … тамаша орындадым
  • Мен сабақта …. істей алдым
  • Маған әлі де … бойынша қолдау керек
  • Болашаққа жоспарым …

Кері байланыс береді

Сұрақтарға жауап береді

Рефлексияны толтырады

Презентация

Үй тапсырмасы

“Тест” қосымшасын құрыңыз

ДифференциалдыоқытуКөбірек

Қолдау көрсету үшінне істейсіз?

Қабілеті жоғары оқушыларды

Дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалауоқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Дифференциация тапсырмалардың деңгейі бойынша жүзеге асады.

Қалыптастырушы бағалау, өзара бағалау

Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтау керек.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу

Мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға

Және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары жөнінде не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек

1.

2.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу