Виртуалды шындықтағы адам. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 11.2A –3D модельдеу | Мектеп: Алматы НЗМ ФМБ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : Акылбекова У.М. | |||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | Виртуалды шындықтағы адам | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.2 Адамның физикалық және психикалық денсаулығына ВШ және ТШ факторлар мен ықтимал салдарларын талқылау | |||
Сабақтың мақсаты: | Виртуалды және қосымша нақтылық технологиялары арқылы құрылған компьютерлік ойындардың адамның психикалық және физикалық денсаулығына әсер ету факторлары мен ықтимал салдарын сипаттау | |||
Бағалау критерилері | Оқушылар 11.4.1.2 оқу мақсатына жетті егер: - таңдалған компьютерлік ойын түрлерін қолдау үшін қажетті құрылғылар мен бағдарламалық жасақтамалар тізімі; - виртуалды / толықтырылған нақтылық технологиясы бойынша құрылған компьютерлік ойындардың таңдалған түрінің логикалық және семантикалық ерекшеліктерін сипаттайды; - компьютерлік ойынның таңдалған түрі мазмұнының адамның психоэмоционалдық денсаулығына әсерін түсіндіреді; - адамның интеллектуалдық және эмоциялық әлемі мен виртуалды / қосымша нақтылық жүйелерінің үйлесімділігін бағалайды. | |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология
| |||
Құндылықтарды дарыту
| Сабақ сыйластық, ынтымақтастық, Еңбек және шығармашылық құндылығын дарытуға бағытталған. Сабақты ұйымдастырудың мұндай нысаны шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлай білетін мейірімді және ашық адамның қасиеттерін дамытуға бағытталған. 11.2 А-3D Модельдеу бөлімі бойынша оқушылардың тұрақты теориялық білімдері мен практикалық дағдыларын қалыптастыру оқушыларға денсаулық сақтау технологияларын міндетті түрде қолдай отырып, оқу және өндірістік тапсырмаларды шешу үшін АКТ құралдарын тиімді және кәсіби пайдалануға мүмкіндік береді. | |||
Пәнаралық байланыс | Дене тәрбиесі | |||
АКТ пайдалану дағдылары | Білім беру міндеттерін шешу үшін веб-браузерлердің мүмкіндіктерін қолдана білу (сабақ тақырыбы бойынша ақпаратты іздеу үшін сайт және веб-беттер бойынша навигация). | |||
Бастапқы білім | Электрондық құрылғылармен жұмыс істеу кезінде Эргономика және қауіпсіздік үшін тәуекелдер (5-10 сыныптар); виртуалды және толықтырылған нақтылық тұжырымдамасы (11 сынып). | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 17 мин 10 мин 5 мин | Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысу, бағалау критерийлеріне шолу: оқытушы оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады, бағалау критерийлерін талқылайды. Мұғалім жеке жұмыс істейтін оқушыларға виртуалды / толықтырылған нақтылық технологияларын қолдану арқылы құрылған компьютерлік ойындардың негізгі түрлерінің адам денсаулығына әсері бойынша шағын-зерттеу жүргізуді ұсынады (нұсқаулық-2 минут, зерттеу-15 минут). Тақырып 1: шет тілін үйренуге арналған компьютерлік ойындар. Тақырып 2: рөлдік компьютерлік ойындар. Тақырыбы 3: тренажерлер. Дескрипторлар: - компьютерлік ойындардың таңдалған түрінің кем дегенде үш ерекшеліктерін сипаттаңыз; - адамға компьютерлік ойынның таңдалған түрінің эмоциялық әсерінің ең болмағанда үш мысалын сипаттаңыз; - компьютерлік ойындардың таңдалған түрін қолдау үшін қажетті аппараттық құрылғылар мен бағдарламалық жасақтаманы атаңыз; Оқытушыға арналған әдістемелік ұсыныстар: жеке зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру бойынша оқушыларға нұсқау беру оқытушы тарапынан компьютерлік ойындардың бір түрін таңдау мүмкіндігін түсіндіруді қамтиды. Оқушылар өз тәжірибесіне және тарату материалдарынан алынған сұрақтар тізіміне негізделе отырып зерттеулер жүргізуі тиіс. Мұғалім оқушыларға зерттеу барысында алынған нәтижелерді талқылау үшін жұптарға бірігуді ұсынады (нұсқаулық - 1 минут). Жұпта жұмыс істей отырып, студенттер компьютерлік ойындардың екі түріне қатысты екі мәселе бойынша (талқылау уақыты-10 минут) екі тезистер мен дәлелдерді құрастырады. Оқушылар өз тезистерін А3 форматындағы параққа жазады. Жұпта жұмыс істейтін оқушылар өз жауаптарын талдайды және сұрақтар үшін тезистер мен аргументтерді тұжырымдайды. Мұғалім оқушыларға үнсіз талқылау техникасын пайдалана отырып, жұптық жұмыс нәтижелері бойынша дайындалған тезистерге өз түсініктемелерін қосуды ұсынады (тапсырманы орындау уақыты-5 минут) | Презентация.pptx Таратпа материал.doc | ||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия Сөйлемдерді аяқтаңыз Бүгін мен үйрендім… Қызықты болды… Мен түсіндім… Сабақ менің өмірім үшін… | |||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||
Барлық оқушылар: | Бұл бөлімді сабақ кезінде оқушылар үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын физминуттар және белсенді қызмет түрлері. Осы сабақта қауіпсіздік техникасы ережелерінен қолданылатын пункттер. | ||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?