Виртуалды шындықтағы адам. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзқ мерзімді жоспар бөлімі: | 11.2А – 3D модельдеу | Мектеп: | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Виртуалды шындықтағы адам | |||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.2 Виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның психикалық және физилогиялық денсаулығына әсері туралы талқылау | |||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар 11.4.1.2 мақсатына жетеді, егер: - виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның психикалық және физиологиялық денсаулығына әсерінің аспектілерін атаса; - виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның физиологиялық денсаулығына қауіпін сипаттаса (мысалы, көру, қысылу, жарақаттар, қозғалыс ауруы); - виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның психикалық денсаулығына қауіпін сипаттаса (эскапизм, психиканың өзгеруі); - виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның физиологиялық денсаулығына кері әсерін төмендетуге берілетін ұсыныстарды сипаттаса. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның физиологиялық денсаулығына әсерінің салдары мен факторларын сипаттай алады. Пән лексикасы және терминология: Виртуалды шындық, кеңейтілген шындық, қозғалыс ауруы, эскапизм, мазасыздық, депрессия, жарақат, тәуелділік, VR-терапия Диалогқа/жазуға пайдалы сөздер мен сөз тіркестері … - кері/пайдалы әсер етуге мысал ..., ... сияқты салдарғы әкелуі мүмкін … сақтау үшін, ... тиімді әдіс/тәсіл болып табылады | |||||||||||||||
Құндылықтар | Сабақ оқушылардың топтық және ұжымдық жұмысы арқылы сыйластық, еңбек және шығармашылық, ашықтық құндылықтрына негізделген; мақсаты пәндік білім берумен қатар әр оқушыны өзінің жұмысынң нәтижесіне сыни тұрғыдан қарап жеке жұмыс істеуге дайын, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлай алатын тұлға ретінде қалыптастыру. Ұжымдық жұмыстың нәтижелерін талдау «сыйлау», (өзара қолдауға негізделген сыныптастардың жұмысының нәтижелерін бағалау кезіндегі мейірімділік), «еңбек және шығармашылық», «ашықтық» сияқты құндылықтардың маңыздылығы мен терең мағынасын оқушыларға көрсетуге мүмкіндік береді. Формативті бағалауға берілген тапсырмалар «академиялық нақтылық» құндылығына негізделеді. | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дене шынықтыру(денсаулықты сақтайтын технологиялар); орыс тілі (Т1/Т2 – дәлел ретінде айтылатын диалогтарды дұрыс жеткізу, жазбаша және ауызша сауаттылық; тіл стилистикасы); биология (адам денсаулығы, этиологиялық факторлар бойынша адам ауруларының классификациясы мен сипаттамасы). | |||||||||||||||
АҚТ қолдану дағдылары | Ғаламдық желінің пошта қызметін пайдалана отырып, электрондық хабарламалар жібере алу; тапсырмаларды шешуде веб-браузерлерді қолдана білу (сабақтың тақырыбы бойынша ақпарат іздеу үшін веб-сайттар мен веб-беттерге өту). | |||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Электрондық құралдарды қолану кезінде денсаулық сақтау және эргономика ережелері (5-10 сыныптар); виртуалды және кеңейтілген шындық түсінігі (11 сынып). | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин |
|
| Презентация (1-3 слайд) | |||||||||||||
6-22 мин |
|
| Презентация (4 слайд) Үлестірме материал. Docx | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 23-33 мин |
|
| Презентация (5 слайд) | |||||||||||||
34-38 мин |
|
| Презентация (6 слайд) | |||||||||||||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Сабақты ойластыру: мұғалім оқушылардан стикерді 5 пәннің біріне стикерді қою арқылы «Виртуалды шындықтағы адам» тақырыбындағы материалдарды (12 баллдық шкала бойынша) зерттеу барысында өз бетінше бағалау үшін сұрайды. топтар - бастауыш, бастаушы, орта, жоғары, жоғары). | |||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және техникалық қауіпсіздікті сақтау | ||||||||||||||
Топтық жұмыс барасында оқушыларды қосмша қолдау. Қбілеті жоғары оқушылар басқа оқушалрға қызық/қиынырақ болып көрінген шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. Дифференциацияның негізгі принципі –тереңдету. | Сұрақтардың жауабы мен жауаптар тобы. Топтық тапсырмаларды орындау барысында сұрақтарды пайдану. Оқушылардың жұмысының нәтижелері/жетістіктерін түсіну үшін жалпылама сұрақтарды қолдану. Барлық оқушылар өз жұмыстарын бағалуға тапсырады. Жеке және топтық жұмыстардың нәтижесін формативтік бағалауды қолдану. | Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде қауіпсіздік техникасы ережелерін еске салу, мысалы, экранды, тышқанды және кпернетақтаны қосу кезінде абай болу, қозғалуға қауіп төндіретіндіктен, сымдардан сақ болу керек екенін айту. Еңбекті қорғау мен эргономика талаптарын сақтау. Сергіту сәтін өткізу. | ||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | ||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?