Электрондық цифрлық қолтаңба. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Раздел Раздел 11.4А: Сандық сауаттылық | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты жөні: | ||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыпсағандар саны: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Электрондық цифрлық қолтаңба | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | электрондық цифрлық қолтаңбаның және сертификаттың мақсатын сипаттау | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану алгоритмін сипаттау | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар электрондық цифрлық қолтаңба мен сертификаттың мақсатын түсіндіре алады Пәндік лексика және терминология: электрондық цифрлық қолтаңба, сертификат; ашық кілт, жабық кілт; хэш алгоритмі; Диалог / хат үшін пайдалы фразалар сериясы: Электрондық цифрлық қолтаңбаны алу үшін … Ашық және жабық кілттің айырмашылығы ... | ||||||||||||
Құндылықтарды баулу | Бір-біріне құрмет, ынтымақтастық. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Құқық негіздері | ||||||||||||
Алдын ала білім | Оқушылар ақпаратты қорғау әдістері туралы білімдері бар | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | |||||||||||
5 мин | «Электрондық цифрлық қолтаңба» тақырыбы бойынша сұрақ - жауап дуэльі Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, тиісті жауаптар береді. | Презентация | |||||||||||
5 мин | (Г) Диагностикалық тест Оқушылар топтарда жұмыс істей отырып, сұрақтарға жауап береді және жауаптарды тақтаға жазады. Олар барлық сұрақтарға жауап бере алмайды деп болжанады. Оқушыларға сабақ соңында олардың жауаптарын өздері тексеретінін ескертіңіз. Жауаптарды болжау тесті. 1. ЭЦҚ қандай функцияларды орындайды?
2. ЭЦҚ бар құжатта қандай кілт болуы керек?
3. ЭЦҚ қол қойған құжатпен қандай әрекеттерді орындауға болады?
4. ЭЦҚ - да қандай ақпарат сақталады?
5. Куәландырушы орталық-бұл:
6. Электрондық қолтаңбаны тексеру кілтінің сертификаты:
| Диагностикалық тест | |||||||||||
3 мин | Оқушыларды "электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттау" және сабақ соңында күтілетін нәтижелермен таныстыру Терминологиямен жұмыс: 1. ЭЦҚ келесі үш мәселені шешуге мүмкіндік береді:
2. ЭЦҚ міндеті 3. Электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілті-кез келген тұлғаға қолжетімді және электрондық құжаттағы электрондық цифрлық қолтаңбаның түпнұсқалығын растауға арналған электрондық цифрлық таңбалардың дәйектілігі 4. Электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті-электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып, электрондық цифрлық қолтаңбаны құруға арналған электрондық цифрлық таңбалардың бірізділігі. | ||||||||||||
6 мин | Топтағы материалды өз бетінше зерттеу. Материалды зерттегеннен кейін топтар зерттелген әдісті көрсетуі керек. Саралау: 1 гр. Симметриялық шифрлау; 2 гр. Асимметриялық шифрлау; 3 гр. Аралас шифрлау. Оқушыларға әр түрлі ресурстар ұсынылады. | Шифрлау қалай? https://www.youtube.com/watch?v=89JyxcVn0lE асимметриялық шифрлау https://www.youtube.com/watch?v=sGFbM-X6W_4 Тірек конспект | |||||||||||
6 мин | Рөлдік ойын түрінде зерттелген әдістердің презентациясы. Мұғалім сонымен қатар шифрлау әдістерін түсіндіреді. | Презентация | |||||||||||
2 мин | Диагностикалық тестке өзін-өзі бағалау Диагностикалық тесттің жауаптарына оралу, жауаптарды тексеру және қажет болса, оларды түзету (жаңа жауап жазыңыз, алдыңғы жауапты сызып тастаңыз). | ||||||||||||
5 мин | Жұпта жұмыс істеу. Әр түрлі ресурстарды зерттеп, электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін жасаңыз. Нәтижені блок-схема түрінде көрсетіңіз. | ||||||||||||
5 мин | Алгоритмдерді таныстыру. Бір топ таныстырады, басқалары ақпарат қосады. | ||||||||||||
3 мин | Рефлексия: Оқу мақсаты: электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану алгоритмін сипаттау | ||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Дифференциация әр оқушыға жеке көмек көрсету ретінде болады | Сұрақтар – жауаптар, дайын бағдарлама | Сабақ толықтай кампьютер басында өткізілмейді | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?