Ақпараттық сауаттылық. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы 11.4 Ақпараттық сауаттылық | |||||||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.6.2.1 ақпараттық және зияткерлік меншік қорғау қажеттілігін негіздейді (авторлық құқық туралы заңдар, ақпаратты, электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба) | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | - «цифрлық қолтаңба» түсінігінің анықтамасын тұжырымдайды - синхронды және асинхронды шифрлаудың негізгі белгілерін атайды - ЭЦҚ жұмысын сипаттайды | ||||||||||||||||
Табыстық критерийлері | Сабақтың соңында оқушы: - «ЭЦҚ, шифрлау» ұғымдарының анықтамасын тұжырымдайды - синхронды және асинхронды шифрлауды салыстырады - асинхронды шифрлаудың ерекшеліктерін сипаттайды | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Жаңа сөздер
Диалог / жазу үшін пайдалы фразалар
| ||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Өзара құрмет, ашықтық, академиялық адалдық құндылықтарды бойға сіңіру арқылы жүзеге асады | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Технология | ||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Блокчейн технологиясы | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Оқушылармен амандасу. (Сыныпты талқылау) Оқушылармен қолтаңба мен сандық қолтаңба арасындағы айырмашылықтар мен ұқсастықтарды талқылаңыз. Оқушыларды талқылау кезінде жаңа сөзбен және салыстыру кестемен қолдап отыру, мысалы.
Мақсат қою кезеңі. Оқушылар мен оқытушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын талқылайды, жетістік критерийлерін қалыптастырады Оқушылардан сабақ тақырыбын тұжырымдауды сұраңыз. Бағалау: Дұрыс жауап бергені үшін оқушыларды мадақтау. | Презентация Интернет PC/ноутбуктар | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин. 15 мин. 7 мин. | Активити 1. ЭЦҚ қалай жұмыс істейді?
Активити 2. Топтық жұмыс Электрондық цифрлық қолтаңба процесінде хэштеу және шифрлаудың рөлін зерттеңіз: хэштер, ашық және жеке кілттер.
Бағалау: өзара бағалау Қосымша тапсырма. ЭЦҚ деректерді беру кезінде қалай қорғай алатындығы туралы ойланыңыз. Өзіңді тексер. Келесі сұрақтарға жауап жазыңыз:
Қосымша тапсырмалар Саралау ретінде мұғалім алдыңғы қатарлы студенттерге «Цифрлық қолтаңба» тақырыбында шағын есеп дайындауды ұсынады. Бірінші әрекеттің нәтижелері бойынша оқушыларды топтарға бөлу. Неғұрлым қабілетті студенттерді азырақ оқитын студенттермен байланыстырыңыз. Оқушылардың дұрыс жауаптар мен олардың тұжырымдарын талқылауына назар аударыңыз. Қалыптастырушы бағалау бойынша ұсыныстар Алғашқы әрекетте мұғалім оқушылардың дұрыс жауаптарын атап, тапсырмаларды орындай алмаған студенттерге қолдау көрсетуі керек. Топта жұмысты бастамас бұрын студенттермен топта жұмыс істеу ережелерін талқылаңыз. Оларды презентациядағы ережелер тізімін талқылауға және толтыруға шақырыңыз. Оқушылардан ынтымақтастық мақсаттарын атауларын сұраңыз. Студенттердің жұмысы барысында оқытушы барлық студенттердің іс-әрекеттерін қадағалап отыруы керек. Талқылау тобын тыңдап, қажет болған жағдайда студенттерге бағыттаңыз. Оқушыларға тапсырманы орындауға жеткілікті уақыт беріңіз. Сондай-ақ, студенттердің жұмысты жіберу уақыты мен пікірлерін талқылау ұсынылады. Бағалау: Қалыптастырушы бағалау сабақ барысында жүргізілуі керек. Мұны студенттерге кері байланыс түрінде ұйымдастыруға болады, студенттер тапсырмаларды талқылау кезінде бір-бірінің жұмысын бағалай алады. Бағалау: Сабақ барысында мұғалім оқушылардың белсенділігін бақылайды, оларға көмектеседі және кері байланыс береді. | Видео ресурс_1 watch?v=SRzt7dneaAc 0:11-0:27 ресурс_2 Презентация | |||||||||||||||
Сабақ соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - не білдім, не үйрендім; - нені түсінген жоқпын; - қай салада әлі жұмыс істеу керек. | ||||||||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||||||
Саралауды тапсырмаларды таңдау, белгілі бір оқушының болжалды жетістігі, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындауға болады (Гарднердің көптік зият теориясы). Уақытти тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. | Білім алушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау әдістерін жазу үшін осы бөлімді қолданыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын жаттығу минуттары мен белсенді іс-әрекет түрлері. Бұл сабақта қолданылатын Техника қауіпсіздік ережелерінің пункттері. | |||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?