Blockchain технологиясы. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары, 4 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4A Сандық сауаттылық | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспады: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Blockchain технологиясы (4-сабақ) | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (Пәндік бағдарламаларға сілтеме) | Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс принципін түсіндіріңіз Хэштің мақсаты мен принципін түсіндіріңіз | |||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты лексика және терминология: хэш, блок, сілтеме, деректер, функция, орталықтандырылмаған, соқтығысу, енгізу, шығару, мән, кілт, тізбек Диалог пен жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері: Хэш функциясы - бұл ... Блок ... бұл blockchain мәліметтерінің... себебі ... Хэш функциясының мысалы - бұл ... Хэш функцияларына басты қасиеттері ол ... Кіріс деректеріндегі аздаған өзгерістер ... себебі... | |||||||
АКТ дағдылары | Топтық жұмыста талдау және зерттеу тапсырмалары бойынша жұмысты ұйымдастыру үшін веб-браузерді пайдалану; | |||||||
Алдыңғы сабақпен байланыс | Blockchain мақсаты, әр блоктың негізгі бөліктері, Blockchain-дің артықшылығы, blockchain деректерін қалай сақтайды | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||
Басы 5 min | (G) Recap, in groups, quick questions to review last lessons. What is the hashing? How purpose of the hashing in the Blockchain? Even the small change in the previous block will cause big difference in the hash of the block | |||||||
Ортасы 10 min 10 min 10 min | Күтілетін нәтижелерді түсіндіру Кез келген хэш функциясы қауіпсіз болуы үшін олар белгілі бір талаптарға сай болуы керек Криптографиялық хэш функциясы - бұл кірісті (немесе «хабарламаны») қабылдайтын және белгіленген мөлшердегі байтты қайтаратын хэш функциясы. (I) Зерттеу жұмысы Оқушылар жеке-жеке төмендегілерді анықтайды Криптографиялық хэш функциясы дегеніміз не? Мінсіз криптографиялық хэш функциясы үшін келесі қасиеттерді түсіндіріңіз
Студенттерге арналған сұрақтар (G) Activity 1 “Біз біргеміз” Нұсқаулық
Бұл активити үшін мұғалім сабаққа дейін топтарды және оқушы есімдерінің тізіміне хэш дайындауы керек, мысалы, олардың аттарын біріктірілген хэш нәтиже Ansar - Aibar - Aigerim – Aierke Келесі ХЭШ нәтижені береді 3B0EA97F61A4AA2493BC00DAEC216A2230D9878564071A15B9696AC477AC0572 Бұл активити үшін келесі сілтемені қолданыңыз https://passwordsgenerator.net/sha256-hash-generator/ Мұнымен қатар, мұғалім оқушыларға топтағы оқушылар есіміне бір не екі студенттік хэштің нәтижесі сияқты қосымша кеңестер дайындай алады Activity 2 «Ыстық орындық» Нұсқаулық
| |||||||
Соңы 5 min | Сабақтың соңында оқушылар өздерінің сабақ жетістіктері жайлы кері байланыс береді: - Не үйрендім - Не түсініксіз қалды - Не істеу керек Оқушылар белгілі критерийлерді қолдана отырып, өзінің жеке жұмысын және сыныптастарының жұмысын бағалай алады. | |||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар ОМ-ға қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неге? Менің жоспарланған саралау жақсы жұмыс жасады ма? Мен уақытты ұстандым ба? Мен өз жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| |||||||
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе сәтті өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды