Blockchain (блокчейн) технологиясы. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
САБАҚ:55 11.4А Сандық сауаттылық | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатысқан оқушылар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Blockchain (блокчейн) технологиясы | |||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.3.4.5 Blockchain ( блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс принципін түсіндіру | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Blockchain технологиясының мақсатын түсіндіре білу Blockchain технологиясының негізгі принциптерін түсіндіру | |||||||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Студенттер: - Blockchain технологиясының мақсатын түсіндіреді - Блокчейн технологиясының негізгі терминдерін түсіндіреді. Пәндік лексика мен терминология: Блок (блок), тізбек (тізбек), хэштеу, хэш, блокчейн, биткоин, майнинг, нода. Байланыс / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің жиынтығы: Blockchain технологиясы қолданылады... Хэштеу .....үшін қажет Блок ... тұрады | |||||||||
Негізгі құндылық | Әлеуметтік шеберлік сабақта әр түрлі жұмыс түрлері арқылы дамиды: жұптық, топтық пікірталас. Әңгімелесушіні диалогта қолдай білу, дұрыс сұрақтар қою. Жұптық жұмыс кезінде әр түрлі қолдау түрлерін ұсыну. | |||||||||
Құндылықтар | Орнықты даму мақсаттары: 9-мақсат: төзімді инфрақұрылым құру, инклюзивті және тұрақты индустрияландыру мен инновацияларды дамыту Ынтымақтастық: - мұғалім мен оқушылар бірлесіп сабақтың мақсатына жетеді және өзара әрекеттесу нәтижелерін талқылайды. Өмір бойы білім алу: - мұғалім технологияны өмірмен, сабақтың алдыңғы тақырыптарымен байланыстырады. Өзіңізге және айналаңызға деген құрмет: - Мұғалім мен оқушылар өзара көмек көрсетіп, бір-біріне қолдау көрсетеді. | |||||||||
Пән аралақ байланыс | Ағылшын тілімен байланысты ұғымдарды зерттеу арқылы анықтауға болады. | |||||||||
Негізгі дағдылар | Клиент-сервер технологиясы | |||||||||
Сабатың барысы | ||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||
1-2 минут 3-6 минут 7-8 минут Сабақтың ортасы 9-25 минут 26-31 минут 32-36 минут Сабақтың соңы 37-40 минут | Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, жоқ студенттерді тексеру Мұғалім оқушылардан «Қазақстандағы цифрландыру» өткен сабақтың тақырыбына байланысты екі сұрақтың біріне жауап беруін сұрайды. Сұрақтар Google құжаты сияқты онлайн-құжатта орналасқан. Студенттер берілген сілтеме бойынша бір уақытта жұмыс істейді. Жауаптар алынғаннан кейін мұғалім оқушылармен осы онлайн-құжатпен жұмыс жасағанда қандай артықшылықтар атауға болатындығын талқылайды? Бірақ мұғалім құжатты оқушылардың біріне жауап беру үшін жіберіп, содан кейін келесі студентке жіберсе ше? Дәстүрлі құжаттың кемшіліктері. Жаңа технологиялар адамдардың өміріне қалай әсер етеді? Бүгін біз бірнеше жыл бұрын пайда болған жаңа технология туралы айтатын боламыз. Сабақтың тақырыбын, мақсаттарын жариялау және сабақты бағалау критерийлерін бірлесіп талқылау. Жаңа материалды оқу. Зерттеу. Мұғалім зерттеу сұрақтарының тізімін ұсынады. Әр студент Интернетті пайдаланып жеке зерттеу жүргізеді. Дәптерге жазбалар жазу керек. Зерттеу сұрақтары: 1. Блокчейн дегеніміз не? 2. Блок дегеніміз не және блок тізбегінде қандай мәліметтер бар? 3. Хэштеу және хэш дегеніміз не? 4. Блокчейндегі түйін дегеніміз не? 5. Криптовалюта дегеніміз не? 6. Bitcoin дегеніміз не және оны кім құрды? 7. Майнинг дегеніміз не? Топтық талқылау Мұғалім сыныпты ерікті түрде жұпқа бөледі. Оқушылар жұпта бір-біріне кезек-кезек блокчейнге қатысты негізгі түсініктерді өз жазбаларына сүйене отырып түсіндіреді. Қажет болса, бірін-бірі толықтырыңыз. Қалыптастырушы бағалау Мұғалім тақтаға 5 сұрақ қояды. Әр сұраққа 20 секунд беріледі. Жауаптарды талқылай отырып өзін-өзі бағалау. Жауаптары слайдта көрсетілген. Рефлексия. Студенттерге келесі сұрақтардың бірі бойынша ойлануға мүмкіндік беріледі: 1. Бұл маған пайдалы болды ... 2. Мәселе тудырды ... 3. Сабақтың тақырыбы өзекті, себебі ... 4. Тақырыпты жақсы түсіну үшін маған ... қажет. | «Қазақстандағы цифрландырудың артықшылықтары немесе кемшіліктері» онлайн-құжат Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд5 Слайд 6-12 Слайд13 | ||||||||
Бөлу - Сізге көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлап отырсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларды ынталандыруды қалай жоспарлап отырсыз? | Бағалау - студенттердің білімін қалай бағалайсыз? | Өтпелі жаттығулар Денсаулығы мен қауіпсіздігін бақылау АКТ байланыстары экономикалық үлгілердің байланыстары | ||||||||
Сыныптастардың жұмысын бағалау. Қосымша сөйлеу. Тапсырмаларға жауаптар. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмаларды шешу (саралаудың күрделенуі). Неғұрлым қабілетті студенттер мұғалім ретінде әрекет ете алады, қажет болған жағдайда шешімнің барысын түсіндіреді. | Оқушыларға ауызша сұрақтар қою. Оқушылардың жұптық және жеке жұмыстарды өзара тексеруі және өзін-өзі тексеруі. Сабақтың соңында формативті бағалауды орындау. | Қауіпсіздік ережелерін сақтау. Электрондық ресурстармен жұмыс. | ||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? |
| |||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?