Жобаны алға жылжыту. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

11.3В бөлім: ITStartup (ай-ти стартап)

Мектеп:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар, қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жобаны алға жылжыту

Оқыту мақсаты

11.4.2.3 өнімді насихаттау және сату жолдарын сипаттау

Сабақтың мақсаты

Стартапты алға жылжыту әдістерін біліп алу

Бағалау критерийі

  • Терминологияны және алдыңғы сабақтың білімді қолданып кластер құрастыру;
  • Мәселелі ахуалды талқылауға қатысу;
  • Нарық талдау схемаларын талқылау және дәптерге жазып алу;
  • Постерді құрастыру;
  • Постерді көрсету.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

Стартап, лендинг, нарық, талдау, блог, маркетинг.

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы:

Іске қосу жасау - бұл тек жартысы ғана ...

Стартапты жобалау және іске қосу кезеңдері ...

Стартап келесі бөліктерге бөлінеді ..

құндылықтар

Құрмет, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыс

Экономика, Өнер.

Алдыңғы білім

Стартап туралы алдыңғы сабақтардан білім

Сабақ барысы

Жоспарлаған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

0-2 мин

(С) Амандасу, сабақта жоқ балаларды тексеру. Сабақ тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлермен таныстыру.

Презентация.

Сабақтың ортасы

3 - 6 мин

7 - 13 мин

13-14 мин

15-21 мин

22-33 мин

34-38 мин

(С) Мұғалім тақтаға «Стартап» сөзің жазып және оқушылар «Стартап және оның кезеңдері» тақырыбы бойынша оқушылар кластер құрастырады. Әр оқушы тақтаның алдына шығып бір сөзден жазып және бұл сөзге түсініктеме береді.

ОМ:

11.4.2.1 Startup (стартап) түсінігін баяндау;

БК:

Терминологияны және алдыңғы сабақтың білімді қолданып кластер құрастыру

1 тапсырма.

“ Стартап және оның кезеңдері ” тақырыбы бойынша кластер құрыңыз.

ДЕСКРИПТОРЛАР:

  • Тақыбып бойынша терминологияларды қолданады
  • Кластерге ақпаратты қосқан кезде түсіндіріп береді

Бағалау: - өзара бағалау

- мұғалімнің кері байланысы

Дифференциация: егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

(Т) Окушыларды келесі тұжырымды талдауға шақырыңыз:

«Стартап-стартаптардың басты қателігі - бұл стартапты ашуға жеткілікті деп ойлайды, содан кейін бәрі сағат тәрізді болады. Шын мәнінде, стартап құру - бұл ұрыстың жартысы тіпті аз. Оны насихаттау қиынырақ. Науқан сатысында 90% және одан да көп стартаптар «құлайды».

Вопросы учащимся для обсуждения:

Студенттерді талқылауға арналған сұрақтар:

• Неліктен стартапты жылжыту қиын?

• Неліктен стартаптар жарнамалық сатыда жұмысын тоқтатады? Топтық талқылаулар мен сөйлеген сөздер үшін уақыт шегін белгілеңіз.

ОМ:

11.4.2.3 өнімді насихаттау және сату жолдарын сипаттау

БК:

Мәселелі ахуалды талқылауға қатысу.

2 тапсырма.

Пікірлерді талқылаңыз да сұрақтарға жауап беріңіз

ДЕСКРИПТОРЛАР:

  • Тақыбып бойынша терминологияларды қолданады
  • Өз пікіріне дәйектеу береді
  • Сыныптастардың пікірлерін тыңдап, түсінітеме береді
  • time management ұстанады.

Бағалау: - өзара бағалау

- мұғалімнің кері байланысы

Дифференциация: егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

(Т,С) Оқушыларға егер тауар қолданыстағы нарыққа енсе немесе нарық әлі қалыптаспаса, стартапты жылжытудың екі сызбасын көрсетіңіз. Сызбалар арасындағы айырмашылықтар мен ұқсастықтарды талқылаңы.

) Схемаларды көрсету

ОМ:

11.4.2.3 өнімді насихаттау және сату жолдарын сипаттау

БК:

Нарық талдау схемаларын талқылау және дәптерге жазып алу

3 тапсырма.

Белгілеулерді қолдана отырып схемаларды дәптерге жазып алыңыз

ДЕСКРИПТОРЛАР:

  • дәптерге схемаларды жазып алады

Бағалау: - мұғалімнің кері байланысы

Дифференциация: егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

Нарықтың бар болуына тестілеу

Екінші сызбаны ұсыну кезінде «Лендинг» түсінігіне түсінік беріңіз және оқушылардың назарын келесі ойға аударыңыз: «Егер нарық болмаса, оны әрдайым жасай аласыз. Негізінде, сіз кез-келген стартап үшін нарықтық құра аласыз, мысалы, қымбат емес қонуды қолдансаңыз, ол өте арзан ». Оқушылардан осы тұжырымға түсінік сұраңыз.

(Қ,Т) Лендинг түсініктеме туралы білімдерін бар ма? деп оқушылардан мұғалім сұрайды. Оқушылардың берген жауаптарын тыңдайды да постер құрастыруды ұсынады

Түсініктеме: тақтада 12 мин таймерді іске қосу керек

ОМ:

11.4.2.3 өнімді насихаттау және сату жолдарын сипаттау

БК:

Постерді құрастыру

4 тапсырма. Постерді құрастырыңыз:

1 топ: Лендинг парағы сайттан қалай ерекшеленеді?

Лендинг қай жерде көп қолданыларды?

Лендингтің бастапқы құрылымы

2 топ Лендинг парақтарының артықшылықтары мен кемшіліктерін қарастыру

ДЕСКРИПТОРЛАР:

  • Топпен жұмыс істейді
  • Маңызды ақпаратты таңдап постер құрастырады
  • Постерді безеңдіреді
  • time management ұстанады.

Бағалау: - мұғалімнің кері байланысы

Дифференциация: егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

) Топтар өз жұмыстарын ұсынады.

ОМ:

11.4.2.3 өнімді насихаттау және сату жолдарын сипаттау

БК:

Постерді көрсету

5 тапсырма. Постерді қорғаңыз.

ДЕСКРИПТОРЛАР:

  • Тақыбып бойынша терминологияларды қолданады
  • Өз пікіріне дәйектеу береді
  • Сыныптастардың пікірлерін тыңдап, түсінітеме береді
  • time management ұстанады.

Бағалау: - өзара бағалау

- мұғалімнің кері байланысы

Дифференциация: егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

Презентация

https://noomarketing.net/prodvizhenie-startapa

Сабақтың соңы

39-40 мин

(С) нарықты талдау туралы оқушылар не білетінің талқылау? Лендинг дегеніміз не? Лендинг парақтарының артықшылықтары мен кемшіліктерін айтыңыз.

Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау

егер оқушы тапсырманы орындай алмаса мұғалім көмектеседі

Постерлер, сабақтың соңында фронтальды сұрақ-жауап жүргізу.

Қауіпсіздік ережелерін қадағалау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?

Жалпы бағалау

Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу