Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.2.1 Startup (стартап) түсінігін баяндау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Startup (стартап) түсінігін баяндау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Табыстық критерийлері | оқушы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар
Пәндік лексикасы мен терминология: Стартап – стартап – startup Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Құндылықтарды қалыптастыру қарым-қатынас құру кезінде ынтымақтастық дағдыларын, топпен жұмыс жасауды, сыни ойлауды дамыту арқылы жүзеге асырылады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Информатика, өнер, математика сабақтарында талдау, абстракция, модельдеу арқылы түрлі мәселелерді шешу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Бұл термин бұқаралық ақпарат құралдарында, Интернетте, жарнамалық баннерлерде және т.с.с. жиі қолданылады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Жоспарланған сабақ кезеңдері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа қатысып отырған оқушыларды түгендеу. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін дауыстап айту. Пәндік терминдерін қазақ латынннан орыс, ағылшын тілдеріне аудару (оқушы қиналған жағдайда көмек беру). Оқушылардың назарын шоғырландыру үшін осы бөлімнің соңына дейін өздерінің стартаптарын дайындаулары керектігін түсіндіру. | Электронды журнал порталы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | (К, Т) Сабақтың тақырыбын кеңейту үшін оқушыларды бейне-жазбаны қосыңыз: Стартап деген не? (С, К) Экранда (тақтада) стартапты құру сызбасын көрсет ЗАДАНИЕ 1 Сызбаны зерттеп, бейнені көргеннен кейін «Стартап деген не?» деген сұраққа беріңіздер.
| Стартап деген не? https://www.youtube.com/watch?v=4BtOcU1joQk Стартап деген не? (Startup) — толық шолу … https://hiterbober.ru/business-terms/chto-takoe-startup.html Стартап деген не? https://constructorus.ru/finansy/chto-takoe-startap.html Стартаптың жобалауның 12 қадамдар https://kontur.ru/articles/1493 Стартап деген не? http://www.temabiz.com/terminy/chto-takoe-startap.html#lp3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Студенттерді шағын топтарға біріктірУ, олардың әрқайсысында ақпарат қабылдаудың әртүрлі түрлері бар (көрнекі, аудио, кинестетикалық және сандық) және оқытудың әртүрлі деңгейлері бар оқушылары болуы тиіс. ТАПСЫРМА 2 Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтаңыздар!!! (Т) Интернетті қолданын зерттеу жүргізіп, стартапты жобалау мен іске қосудың кезеңдерін талдаңыздар. Жұмыс нәтижесін толтырылған кесте түрінде көрсетіңіздер:
| От идеи к реализации: 12 этапов проектирования стартапа https://kontur.ru/articles/1493 Что такое стартап? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 мин | Көзге арналған жаттығулар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ТАПСЫРМА 3 Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтаңыздар!!! (К, С) Оқушыларды үш топқа топтастыру. Стартап классификациясы бойынша топтар: «Сәтті көшірмелер», «Агрессивті келгиндер», «Қараңғы аттар». Топтарға тапсырмалар: 1. Стартап сыныбын көрсетіңіз (тип), 2. Оның артықшылықтарымен, кемшіліктерімен таныстырыңыз 3. Сұрақтарға жауап беріңіз: • Стартаптың ерекшеліктері? • Стартаптар үшін инвесторлар мен әзірлеушілер үшін не қызықты? • Сіздің ойыңызша, бұл Стартаптың проблемалары мен мүмкіндіктері қандай?
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы | (Ф) жетістіктер баспалдағында өзін көрсету. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралауды тапсырмаларды таңдау, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындалады(Гарднердің көптік зият теориясы). | Интерактивті оқыту, дифференциялау | Көзге арналған жаттығу минуттары Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?