Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Сынып: | |||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек | ||||||||||||||||||||
Оқыту мақсаты | 11.4.2.2 Crowdfunding (краудфандинг) платформаларының жұмыс істеу қағидаларын сипаттау | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | описывать принципы работы Crowdfunding (краудфандинг) платформ | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар •Крауфандинг ұғымын түсіндіреді; •платформалар Crowdfunding (краудфандингының) тағаыйндалуы мен принциптерін атайды; •белгілі крауфандинг платформаларын атайды Пәндік лексикасы мен терминология: крауфандинг, донор, реципиент, крауфандинг платформалары, нарық, лендинг Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы: Крауфандинг – бұл … үшін арналған платформа. Лендинг – бұл … | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды бойға сіңіру
| Құндылықтарды қалыптастыру қарым-қатынас құру кезінде ынтымақтастық дағдыларын, топпен жұмыс жасауды, сыни ойлауды дамыту арқылы жүзеге асырылады | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Информатика, өнер, математика сабақтарында талдау, абстракция, модельдеу арқылы түрлі мәселелерді шешу. | ||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Бұл термин бұқаралық ақпарат құралдарында, Интернетте, жарнамалық баннерлерде және т.с.с. жиі қолданылады | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспарланған сабақ іс-әрекеті | Жоспарланған сабақ кезеңдері | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Организационный момент Сабаққа қатысып отырған оқушыларды түгендеу. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін дауыстап айту. Пәндік терминдерін қазақ латынннан орыс, ағылшын тілдеріне аудару (оқушы қиналған жағдайда көмек беру). Оқушылардың назарын шоғырландыру үшін осы бөлімнің соңына дейін өздерінің стартаптарын дайындаулары керектігін түсіндіру. Білімді өзектілендіру үшін окушылармен келесі жағдайды талқылау жасаңыз: үш адамнан тұратын жасөспірімдер тобы (кәмелетке толмаған) бастауышқа айналған жақсы және құнды идеяға ие болды. Алайда, бұл стартапты іске асыру үшін қаражат қажет. Бұл балалар не істейді? Мүмкін кейбір окушылар бірден «краудфандинг» немесе оның платформаларын атайды. Оқушылардан осы ұғымдарды нақтылауын сұраңыз. Немесе ағылшын тілінде бейнені көргеннен кейін жоғарыдағы сценарийді талқылаңыз: What is Crowdfunding? | Электронды журнал порталы What is Crowdfunding and how does Crowdfunding work ? https://www.youtube.com/watch?v=bERs-GlCyjo | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| (Т) Оқушыларға келесі ұғымдарды беріңіз:
(Ө, Т) Оқушылармен сұрақты талқылаңыз: краудфандинг арқылы қаражат жинау үшін қандай жобаларды жүзеге асыра болады? ТАПСЫРМА 1 (Ө, Т) Интернет ресурстарын пайдаланып студенттерге келесі мәселелерді шешу:
| Краудфандинг: жұмыс құпиясы және жетістік мысалдары https://molodost.bz/poleznoe/kraudfanding/index.html Краудфандинг. 5 краудфандинг платформалар https://www.youtube.com/watch?v=2KLcQABWM6k Краудфандинг арқылы қалай ақша жинауға керек? https://www.the-village.kz/village/business/opyt/1321-crowdfunding Kickstarter жобалары https://habr.com/ru/post/179227/ | |||||||||||||||||||
ТАПСЫРМА 2 Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтаңыздар!!! (Ө, Т) Краудфандингте келесі қаржыландыру әдістерінің принциптерін сипаттаңыздар: 1. «Барлығы немесе ештеңе» 2. «Барлығын қалдыру» 3. «Мәңгілік қаржыландыру» 4. «Өзгерісті кезең» 5. «Еркін баға бойынша мәміле»
| |||||||||||||||||||||
Сабақ соңы | (Ф) Рефлексия | ||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау | |||||||||||||||||||
Саралауды тапсырмаларды таңдау, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындалады(Гарднердің көптік зият теориясы). | Интерактивті оқыту, дифференциялау | Көзге арналған жаттығу минуттары Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтау | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме? Жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?