Startup қалай іске қосуға болады. Информация, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Әдістемелік бірлестік жетекшісінің аты-жөні _______
Пәні: Информатика | Оқытушының аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Сынып: 11 | Оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | Бөлім | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Startup қалай іске қосуға болады | ||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар Startup тұжырымдамасымен таныс. Іске қосу мүмкіндіктерін талдаңыз және сипаттаңыз. | ||||||||||||||||||||||||||
Оку максаты | краудфандинг (краудфандинг) платформаларының принциптерін сипаттау; | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Crowdfunding тұжырымдамасын түсіндіру | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: • «краудфандинг» терминінің мағынасын түсіндіріңіз • краудфандингтің түрлерін тізімдеу; | ||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | - пәндік лексика және терминология: стартап, бизнес періштелер, стартап-инкубаторлар, жоба - Диалог пен жазу үшін пайдалы өрнектер: стартапты бастау ... | ||||||||||||||||||||||||||
Мәндерді енгізу | Ынтымақтастық, құрмет, жауапкершілік | ||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||||||||||||||||||
Дифференциация | - белгілі бір студенттен күтілетін нәтижеде; - студентке жеке қолдау көрсетуде; - оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу материалы мен ресурстарды таңдауда. | ||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет-ресурстарды пайдаланып ақпаратты іздеу | ||||||||||||||||||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік | Денсаулық сақтау технологиялары. ойынды жасауда Қолданылған физикалық минуттар және белсенді әрекеттер. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен алынған заттар. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысында | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 5 минут | 1. Сабақтың тақырыбы бойынша шығу. Ұйымдастыру уақыты. Сыныптың дайындығын тексеріңіз, жоқты белгілеңіз, жұмысты тексеріңіз. Білімді жаңарту «Сәттілік дөңгелегі» Оқушылардың аттары жазылған дөңгелекті айналдыру керек. Сұраққа ретімен жауап бергенде кім дөңгелекті тоқтатуы керек. Егер оқушы сұраққа дұрыс жауап берсе, сұрақ жойылады. 1) Іске қосу дегеніміз не? 2) Стартаптың негізгі сипаттамаларын атаңыз? 3) Стартаптың даму кезеңдері қандай? 4) Танымал стартаптарды тізімге қосыңыз? 5) Іске қосуды іске асырған кезде қандай ерекшеліктерді ажыратуға болады? 6) Стартаптың ерекшеліктері мен сипаттамаларын талдаңыз. 2. Мақсат қою Жауаптарды талқылау кезінде студенттер ортақ пікірге келіп, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдайды. Оқушылар оқу мақсаттарымен танысады және мұғаліммен бірге бағалау критерийлерін құрастырады. | Ресурс | |||||||||||||||||||||||||
сабақтын ортасында 4 минуты 5 минут 6 минут 8 минут 10 минут | 3. Жаңа материалды түсіндіру. «PUZZLE» жинау Сіздің оқушыларыңызда краудфандинг ұғымын біріктіріңіз. Жобаға қатысушылардың «краудфандингі», тәжірибенің шағын қаражаттары арқылы Интернет-коллекция арқылы қаржыландырудың үлкен көлемінен бас тартады. Жауап «Краудфандинг» - бұл Интернет арқылы көптеген қатысушылардан ақшаның ұсақ объектілерін жинау арқылы жобаны қаржыландыру тәжірибесі. Зерттеу жұмысы Интернет-ресурстарды қолданатын студенттерді (егер EMH информатика оқулығын пайдаланатын интернет болмаса) краудфандингтің бес моделін тізімдеуге шақырыңыз, оларды Стивен Брэдфорд атады Жауап: 1. Қайырымдылық 2. Қаржылық емес сыйақы 3. Алдын ала тапсырыс беру 4. Қарыз капиталын тарту 5. Меншікті капиталды тарту Стивен Брэдфорд атындағы краудфандингтің бес үлгісін сипаттаңыз Өзара бағалау BING-BONG ( Студенттерді краудфандинг модельдерінің бір сұрағын карточкаларға жазуға шақырыңыз - Қазіргі уақытта Қазақстанда краудфандингтің қандай платформалары жұмыс істейді? (Жауап: Starttime.kz және BariBirge.kz)
«Белгіленген оқу» әдісі. Интернет-ресурстарды қолданып (11-сынып информатика оқулығын пайдаланатын интернет болмаса), олар краудфандингтік платформаларды пайдалану мүмкіндіктерін ашады: Қалыптастырушы бағалау Сәйкестендір:
| ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | 1) Краудфандингтің қанша моделі бар? Оларды сипаттаңыз. 2) Қазақстанда краудфандинг қай жылы пайда болды? | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ туралы рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық студенттер AC-ге қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неге болмайды? Сабақта саралау дұрыс па? Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Осы бөлімді сабақ туралы ой толғау үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабағыңызға қатысты маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||
Жалпы ұпай Сабақтың қандай екі жағы жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты не жақсартуы мүмкін (оқытуды да, оқуды да ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы не білдім немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?