Ақылды үй жобасын даярлау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Пән: информатика Бөлім 11.3А Интернет құралдар | Мектеп: Семей қаласы ФМБ НЗМ | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ақылды үй жобасын даярлау | |||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.5.2.6 ақылды үй құрылғыларын басқаратын бағдарлама даярлау | |||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестері: модель, «интернет құралдар» жүйелері, IoT (Internet of Things), болжау, тармақталу бөлігі, қайталау бөлігі (блок) Академиялық тілді дамыту үшін қолданылатын сөз тіркестері: IoT-құрылғыларды басқару үшін … Дайындалған бағдарламаны … байланыстыру керек | |||||||||||
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | Разговор ведется о важности тайм менеджмента, а также бережного обращения с оборудованием и ресурсами. Таймменеджмен туралы ақпарат айтылады, сонымен қатар құрылғылар мен құралдарды ұқыпты қолдануды қалыптастыру | |||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тапсырманы орындау үшін оқушылар келесі бағыттар бойынша білімі, қолдана алуы және дағдылары керек:
| |||||||||||
АКТ –ны қолдану дағдылары |
| |||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Ақылды үй құрылғыларымен жұмыс, тармақталу және қайталау бөліктерін қолдана отырып мобильді қосымша құра білу | |||||||||||
Жоспар | ||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||
Сабақтың басы 0-3 минут |
| |||||||||||
4-20 минут | Сыныппен жұмыс
Алдын ала құрылған бес модельді видео арқылы көрсетіп, оқушыларға олардың әлді және әлсіз тұстарын анықтап, ойларын ортаға салуды ұсыну. Мысалға: №1 модель
Бұл жұмыс оқушылардың өзі құрған модельдерін өз бетімен сараптамадан өткізуіне көмектеседі Оқушыларға енді екі сабақтан кейін құрған жобаларын қорғайтындығын айтып ескертіңіз. Сонымен қатар, жобаны бағалау үшін келесі пункттар болыу тиіс:
| Интерактивті тақта | ||||||||||
сабақ ортасы 21-25 минут | Тотық жұмыс. Сыныпты 3 оқушыдан тұратындай етіп бірнеше топқа бөліңіз. Топқа бөлуде оқушылардың тілегі бойынша бөлген тиімдірек. Мұғалім: Бүгін сізге ақылды үйді басқару моделін құру мүмкіндігі тиіп тұр. Жұмыс екі сабаққа есептелген. Содан кейін, әр топ өз жобасын сынып алдында қорғаулары тиіс. Топтың әр мүшесі өзіне рөл таңдап алады:
Өзінің таңдаған рөлі бойынша жобаны қоғайды. Ол дегенміз, бағдрламашы жобаның бағдарламасын қорғайды, инженер сенсорлардың ақылды үймен байланысу идеясын қорғау, құрастырушы – модельдің рационалдылығын қорғайды. Егер сыныпта оқушы көп болса, онда топтағы оқушылар санын да көбейтуге болады. | |||||||||||
26-38 минут | Оқушылар ақылды үйдің өз нұсқасындағы моделін құрады Мұғалім оқушыларды бақылай отырып, айтарлықтай қиындық туп отырған оқушыларға барып көмектеседі. Келесі сұрақтарды қою арқылы оқушыларға шабыт беруд ұсынамын:
| |||||||||||
Дарынды оқушылармен жұмыс | Келесі сұрақтардан тұратын қысқаша карта ұсыныңыз:
| |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар сұрақтарға жауап береді (Иә/Жоқ):
| стикерлер |
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||
Оқушылар жобамен жұмыста өзінің тәжірибесін көрсетеді, өзінің қайсыған жақындығын анықтайды, мысалға бағдарламашы, құрастырушы немесе инженер. Топпен құрылған модельді сараптама жасауға мүмкіндігі бар | Осыған дейін басқа оқушылармен құрылған модельді бағалау және сараптамадан өткізу; Жобамен жұмыста өзін-өзі сынау. Топтық жұмыс кезінде бірін-бірі бағалау. | Техника қауіпсіздігін талқылау, сонымен қатар компьютермен жұмыс кезіндегі демалу жаттығуларын жасауды талқылау. | ||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?