Ақылды үй жобасын даярлау. Жобаны қорғау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Пән: информатика Бөлім 11.3А Интернет құралдар | Мектеп: Семей қаласы ФМБ НЗМ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 11 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ақылды үй жобасын даярлау. Жобаны қорғау | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.5.2.6 ақылды үй құрылғыларын басқаратын бағдарлама даярлау | |||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестері: модель, «интернет құралдар» жүйелері, IoT (Internet of Things), болжау, тармақталу бөлігі, қайталау бөлігі (блок) Академиялық тілді дамыту үшін қолданылатын сөз тіркестері: IoT-құрылғыларды басқару үшін … Дайындалған бағдарламаны … байланыстыру керек | |||||
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | Разговор ведется о важности тайм менеджмента, а также бережного обращения с оборудованием и ресурсами. Таймменеджмен туралы ақпарат айтылады, сонымен қатар құрылғылар мен құралдарды ұқыпты қолдануды қалыптастыру | |||||
Пәнаралық байланыс | Тапсырманы орындау үшін оқушылар келесі бағыттар бойынша білімі, қолдана алуы және дағдылары керек:
| |||||
АКТ –ны қолдану дағдылары |
| |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Ақылды үй құрылғыларымен жұмыс, тармақталу және қайталау бөліктерін қолдана отырып мобильді қосымша құра білу | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||
Сабақтың басы 0-3 минут |
| |||||
4-10 минут | Сыныппен жұмыс
Оқушыларға өздігімен жобаның бағалау критерийлерін құрастырып көруді айтыңыз. Егер оқушылар қиналатындай жағдай болса өз нұсқаларыңызды ұсыныңыз. Оқушылар ұпай сандарын қойсын. Міндетті 9 пунктіден тқруы керек:
| Интерактивті тақта | ||||
сабақ ортасы 21-25 минут | Тотық жұмыс. Жобаны қорғауға дайындалу. Өткен сабақта оқушылар топтарға бөлінген болатын. Топтың әр мүшесі өзіне рөл таңдап алған болатын:
Өзінің таңдаған рөлі бойынша жобаны қоғайды. Ол дегенміз, бағдрламашы жобаның бағдарламасын қорғайды, инженер сенсорлардың ақылды үймен байланысу идеясын қорғау, құрастырушы – модельдің рационалдылығын қорғайды. Егер сыныпта оқушы көп болса, онда топтағы оқушылар санын да көбейтуге болады. Әр топтың қорғауына 5 минуттан берледі Жобаны бағалауға ынтасы бар оқушыларды қолдап отырыңыз. Оларға жобаның оң және теріс жақтарын жазуын сұраңыз. Оқушылардың зеңін бірінші сабақта көрсетілген нұсқа сай жасауларын сұраңыз | |||||
Дарынды оқушылармен жұмыс | Осы Робототехникаға қызығушылығы мол, қосымша өздігінен дайындалып жобаға жаңа мүмкіндік қосқан оқушыны шығарып, өз жұмысын толық түсіндіруіне мүмкіндік беріңіз. Мұндай оқушылардың ұпай санына қосымша ұпай қосылатынын алдын-ала ескертіңіз | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: Қоюға болатын сұрақтар. Мүмкін болса ашық сұрақтар қою керек.
| стикерлер |
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||
Оқушылар жобамен жұмыста өзінің тәжірибесін көрсетеді, өзінің қайсыған жақындығын анықтайды, мысалға бағдарламашы, құрастырушы немесе инженер. Топпен құрылған модельді сараптама жасауға мүмкіндігі бар | Осыған дейін басқа оқушылармен құрылған модельді бағалау және сараптамадан өткізу; Жобамен жұмыста өзін-өзі сынау. Топтық жұмыс кезінде бірін-бірі бағалау. | Техника қауіпсіздігін талқылау, сонымен қатар компьютермен жұмыс кезіндегі демалу жаттығуларын жасауды талқылау. | ||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?