Виртуалды шындықтағы адам (II). Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 11.2А – 3D модельдеу | Мектеп: | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты -жөні: | Давлетгариев Г.Ф. | |||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Виртуалды шындықтағы адам (II) | ||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.2 Виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның психикалық және физилогиялық денсаулығына әсері туралы талқылау | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар 11.4.1.2 оқу мақсатына жетеді, егер: - таңда алынған компьбтерлік ойындарды қолдауға қажетті бағдарламалық қамтамасыз ету мен аппараттық құралдарды атаса; - виртуалды/кеңейтілген шындық технологиясының құралдарымен жасалған таңдап алынған компьютерлік ойынның логикалық және семантикалық ерекшеліктерін сипаттаса; - таңдап алынған компьютерлік ойынның адамның психоэмоционалдық денсаулығына әсерін түсіндірсе; - виртуалды/кеңейтілген шындық пен адамның интеллектуалдық және эмоционалдық әлемінің үйлесімділігінің мүмкіндігін бағаласа. | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның физиологиялық денсаулығына әсерінің салдары мен факторларын сипаттай алады. Пән лексикасы және терминология: Виртуалды шындық, кеңейтілген шындық,логикалық сенімділік, эскапизм, мазасыздық, депрессия, семантикалық сенімділік, тәуелділік, VR-терапия Диалогқа/жазуға пайдалы сөздер мен сөз тіркестері Полезные выражения для диалога/письма: Сенімділікке ... шындыққа ... мысал бола алады. Виртуалды/кеңейтілген жүйенің адамның интеллектуалды және эмоционалдық әлеміне үйлесу/үйлеспеі ... тұрады. | ||||||||||||||
Құндылықтар | Сабақ оқушылардың топтық және ұжымдық жұмысы арқылы сыйластық, еңбек және шығармашылық, ашықтық құндылықтрына негізделген; мақсаты пәндік білім берумен қатар әр оқушыны өзінің жұмысынң нәтижесіне сыни тұрғыдан қарап жеке жұмыс істеуге дайын, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлай алатын тұлға ретінде қалыптастыру. Ұжымдық жұмыстың нәтижелерін талдау «сыйлау», (өзара қолдауға негізделген сыныптастардың жұмысының нәтижелерін бағалау кезіндегі мейірімділік), «еңбек және шығармашылық», «ашықтық» сияқты құндылықтардың маңыздылығы мен терең мағынасын оқушыларға көрсетуге мүмкіндік береді. Формативті бағалауға берілген тапсырмалар «академиялық нақтылық» құндылығына негізделеді. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дене шынықтыру(денсаулықты сақтайтын технологиялар); орыс тілі (Я1/Я2 – дәлел ретінде айтылатын диалогтарды дұрыс жеткізу, жазбаша және ауызша сауаттылық; тіл стилистикасы); биология (адам денсаулығы, этиологиялық факторлар бойынша адам ауруларының классификациясы мен сипаттамасы). | ||||||||||||||
АҚТ қолдану дағдылары | Ғаламдық желінің пошта қызметін пайдалана отырып, электрондық хабарламалар жібере алу; тапсырмаларды шешуде веб-браузерлерді қолдана білу (сабақтың тақырыбы бойынша ақпарат іздеу үшін веб-сайттар мен веб-беттерге өту). | ||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Электрондық құралдарды қолану кезінде денсаулық сақтау және эргономика ережелері (5-10 сыныптар); виртуалды және кеңейтілген шындық түсінігі (11 сынып). | ||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Запланированная деятельность на уроке | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин |
|
| Сабақтың презентациясы (слайд №№ 1-3) | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 6-22 мин |
|
| Сабақтың презентациясы (слайд № 4) Шағын зерттеу жүргізуге арналған үлестірме материал .docx | ||||||||||||
23-33 мин |
|
| Сабақтың презентациясы (слайд № 5) А3 форматты қағаздар Фломастерлер, маркерлер | ||||||||||||
34-38 мин |
|
| Сабақтың презентациясы (слайд № 6) Фломастерлер, маркерлер Стикерлер | ||||||||||||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Сабақтың рефлексиясы: мұғалім қушылардан «Виртуалды шындықтағы адам» тақырыбы бойынша меңгерген материалдар аясында жасаған жұмыстарының нәтижелеріне өз бағаларын беруді сұрайды (12-баллдық шкаламен). Толтырылған стикерлері орналастырғаннан кейін (5 топтың біреуі – Elementary, Beginners, Intermediate, Upper-Intermediate, Advance). | Сабақтың презентациясы (слайд № 7) Өзін өзі бағалауға арналған стикерлер.docx | |||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және техникалық қауіпсіздікті сақтау | |||||||||||||
Топтық жұмыс барасында оқушыларды қосмша қолдау. Қбілеті жоғары оқушылар басқа оқушалрға қызық/қиынырақ болып көрінген шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. Дифференциацияның негізгі принципі –тереңдету. | Сұрақтардың жауабы мен жауаптар тобы. Топтық тапсырмаларды орындау барысында сұрақтарды пайдану. Оқушылардың жұмысының нәтижелері/жетістіктерін түсіну үшін жалпылама сұрақтарды қолдану. Барлық оқушылар өз жұмыстарын бағалуға тапсырады. Жеке және топтық жұмыстардың нәтижесін формативтік бағалауды қолдану. | Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде қауіпсіздік техникасы ережелерін еске салу, мысалы, экранды, тышқанды және кпернетақтаны қосу кезінде абай болу, қозғалуға қауіп төндіретіндіктен, сымдардан сақ болу керек екенін айту. Еңбекті қорғау мен эргономика талаптарын сақтау. Сергіту сәтін өткізу. | |||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | |||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?