Виртуалды шындықтағы адам. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарды 11.2А–бөлімі 3D - модельдеу | Мектеп: Бағыт: Жаратылыстану пәндер | ||||||||||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||
Класс:11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтын тақырыбы | Виртуалды шындықтағы адам | ||||||||||||
Осы сабақта қол жетімді оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.2 виртуалды және кеңейтілген шындықтың адамның психикалық және физикалық денсаулығына әсерін талқылау | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология:
Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер:
| ||||||||||||
Құндылықтарды енгізу
| Бұл сабақ жаңа әлемдік технологияларға қызығушылық танытуға, жаңа технологияларды дамыту туралы талдау және қорытынды жасай білуге, қойылған міндеттерді зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған. Құндылықтарды қалыптастыру сабақ тақырыбының мазмұны бойынша сабақтың басында сыныпқа ұсынылған Проблемалық мәселе бойынша Топтық зерттеу жұмыстарын орындау арқылы жүзеге асырылады. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Сабақта интеграциялық байланысты биология мұғалімін сабақтың тақырыбымен байланысты мәселелерді талқылауға шақыру және адам миын әртүрлі өмірлік жағдайларға қабылдау арқылы жүзеге асыруға болады. | ||||||||||||
Алдын ала білім | Оқушылар сабақтың алдыңғы тақырыбынан "виртуалды шындық" (VR) және "кеңейтілген шындық" (AR) негізгі түсініктері туралы біледі. | ||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурсы | |||||||||||
Сабақтың басталуы | Сабақтың басында сабақ тақырыбы бойынша білімді жаңарту үшін ребус көрсетіңіз Назар аудару үшін сабақтың алдыңдағы сабақта өткен тақырыптың материалдары туралы сұрақ қойыңыз: - сабақтың жаңа тақырыбын ұсына отырып, оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтап, бағалау критерийлерін құрастыруға тырысыңыз; - оқушылардың "жақын даму аймағын" анықтаңыз және сабақтың соңына дейін күтіңіз. | ||||||||||||
Сабақтың ортасы | Іс-әрекет сыни ойлау және талдау дағдыларын дамытуға бағытталған. Топтарда жұмыс істеу үшін проблемалық сұрақ қойыңыз: VR және AR адам психикасына қалай әсер етеді? Топтық жұмысты бағалау критерийлерін орнатыңыз Олар VR және AR технологияларын қандай салаларды білетінін талқылаңыз. Медицина, білім беру, психотерапия салаларында жаңа технологияларды қолдануды түсіндіріңіз. Сыныппен VR және AR технологиялары адам денсаулығына қай жерде әсер еткенін білетіндерін, оқығандарын немесе көргендерін талқылаңыз. Сабақтың мақсаттарына байланысты білімді қалыптастыруға және дағдыларды дамытуға бағытталған іс-шаралар. Студенттермен бейнені көргеннен кейін жағдайды талдауға тырысыңыз және флипчартта осы жаңа технологиялардың адам психикасына әсері туралы қорытынды жасаңыз. Сабақтың соңында формативті бағалау түрінде оқушыларға кестені толтыру үшін тапсырма беріңіз Осы жұмысты бағалау критерийлерін түсіндіріңіз: 1. Виртуалды және толықтырылған шындықтың адамның психикалық және физикалық денсаулығына әсерін зерттеу 2. Кестені толтырыңыз. Әр бос ұяшықта 3 мысалды егжей-тегжейлі сипаттаңыз. Осы іс-әрекет барысында студенттер ақпаратты өңдеуді, зерттеуді талдау дағдыларын қалыптастырады және дамытады. Зерттеу аяқталғаннан кейін және кестелерді толтырғаннан кейін топтық жұмысты өзара бағалаңыз. | ||||||||||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді: - не білдім, не үйрендім; - не түсініксіз қалды; - над немен жұмыс істеу қажет. Мүмкіндігінше студенттер өз жұмыстарын және сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады | ||||||||||||
Дифференциация – сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Дифференциация белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижеде тапсырмаларды таңдауда, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу материалы мен ресурстарды таңдауда (Гарднер бойынша бірнеше интеллект теориясы) көрсетілуі мүмкін. Саралауды сабақтың кез-келген кезеңінде уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып қолдануға болады. | Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын тармақтар. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар ОО Жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері орындалды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуі мүмкін (оқыту мен оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға не назар аудару керек? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?