Жасанды интеллекті жобалау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Бөлім 10.3В: Ұялы қосымшалар

Мектеп:

Күнi:

Мұғaлiмнiң aты-жөнi:

Cынып: 10

Қaтыcқaндap:

Қaтыcқaндap:

Caбaқтың тaқыpыбы

Проектирование искусственного интеллекта

Жасанды интеллекті жобалау.

Сабақ түрі

Шеберлік пен дағдыларды қалыптастыру

Оcы caбaқтa қол жеткiзiлетiн оқу мaқcaттapы (оқу бaғдapлaмacынa ciлтеме)

11.3.4.3 дайын алгоритм бойынша электрондық кестелерде/математикалық модельдеу бағдарламаларында нейрондық желіні жобалау;

Caбaқтың мaқcaты

- қарапайым нейрондық желіні кестелік процессор құралдарымен жобалауға үйрету.

 Бaғaлaу кpитеpийi

дайын алгоритм бойынша электрондық кестелерде/математикалық модельдеу бағдарламаларында нейрондық желіні жобалау:

Дескрипторлар:

 1) кіріс қасиеттерін көрсетеді;

 2) есептеу үшін ЭТ мүмкіндіктерін пайдаланады.

 3) соңғы қосымшаны көрсетеді.

 Тiлдiк мaқcaттap

 Оқушылар:

 * тапсырманы шешу алгоритмін талқылауға қатысу.

 Лексика мен фразалар мысалдары:

 Оқушылар:

 * дайын қосымшаны бағалау кезінде терминология мен пәндік лексиканы қолдана отырып;

 * әзірленген Мобильді қосымшаны қалай орнатуға болатынын түсіндіру.

 Пәндік лексика және терминология:

 пайдаланушы интерфейсі, компоненттердің қасиеттері, код блоктары

 Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы:

 Әзірленген бағдарлама үшін …

Қосымшаны әзірлеу үшін мен мынадай компоненттерді қолдандым:.....

Құндылықтapғa бaулу

Ынтымақтастық

 Пәнapaлық бaйлaныc

Оқу іс-әрекеті арқылы, атап айтқанда топтағы іс-әрекет арқылы коммуникативтік дағдыларды дамыту.

Алдыңғы білімдері

ЭТ-де жұмыс.

Сабақ барысы

Caбaқтың жоcпapлaнғaн кезеңдеpi

Caбaқтaғы жоcпapлaнғaн жaттығу түpлеpi

Pеcуpcтap

Миға шабуыл

 Оқушылардың сәлемдесуі. Оқушылар қойылған сұраққа жауап береді.

 

 

 

 

 Осы әрекет үш тілділік бағдарламасын іске асыру үшін бағытталған.

 Бұл іс әрекетке 1,5 минут уақыт бөлінеді.

 Оқушылар өз жауаптарын ұсынады.

 Кілт сөз көрсетіледі: Кодтау

 

 Оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды.

 Сабақтың мақсаттарын айқындайды

Слайд

Интербелсенді тақталар

Ұғыну кезеңі

Алдыңғы білімді өзектендіру.

Жауабы бар:

Нейрон-бұл ақпаратты алатын, оған қарапайым есептеулер жасап, оны әрі қарай тарататын есептеу бірлігі. Олар үш негізгі түрге бөлінеді: кіру (көк), жасырын (қызыл) және шығу (жасыл).

Бейне ресурсын қарау.

https://www.youtube.com/watch?v=osJOyKl_9dM

Бейнені көргеннен кейін оқушылар берілген шешімді талқылайды.

Практикалық қызметі.

* MS Excel-де 01.09.2019 ж.бастап 22.09.2019 ж. аралығында валюта бағамдары бар кестені құрастырыңыз (бағандардың атауын ағылшын әріптерімен жазыңыз).

 

 1 * нейрондық желіні құру, оқыту, тестілеу, жеңілдету және вербализация.

  2* * оқытылған нейрондық желі бойынша 3 күн болжамдау деңгейімен АҚШ доллары бағамының болжамын орындаңыз (23.09.2019 бастап 25.09.2019 дейін).

 

 Дескрипторлар:

 1) кіріс қасиеттерін көрсетеді;

 2) есептеу үшін ЭТ мүмкіндіктерін пайдаланады.

 3) соңғы қосымшаны көрсетеді.

 

 Тапсырманы орындау.

 Тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар шешімді көрсетеді.

 Оқушылар өзара баға береді.

Презентация

Рефлексия кезеңі

Қорытындылау.

Оқушылар өткен тақырып бойынша шағын тезиспен алмасады. Тақырыптың негізгі идеялары.

Рефлексия

Интерактивті тақта

Capaлaу – Ciз қaндaй тәciлмен көбipек қолдaу көpcетпекciз? Ciз бacқaлapғa қapaғaндa қaбiлеттi оқушылapғa қaндaй тaпcыpмaлap беpеciз?

Бaғaлaу – Ciз оқушылapдың мaтеpиaлды игеpу деңгейiн қaлaй текcеpудi жоcпapлaп отыpcыз?

Денcaулық және қaуiпciздiк техникacын caқтaу

Сабақ барысында оқушылардың қажеттіліктеріне қарай көмек керек пе, әлде күрделі тапсырма беру керек пе саралап, күрделі түрлерін ұсыну

Сабақтың мақсатына сай мынадай дескрипторлар ұсынылды

- топпен бағдарламаның интерфейсінің дизайнын ұсыну, форматтау;

- бағдарламаның интерфейсін дайындау

- топтар бір-бірінің интерфейсін өздері дайындаған критерийлер бойынша бағалау

Компьютерде қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтау, және көз жаттығуларын жасау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаы оқыту мақсатына сай. Оқыту үрдісі оқушыға бағытталған. Оқыту үрдісі оқушыларға бағытталған.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу