Жасанды интеллекті жобалау. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1A бөлім - Жасанды интеллект | Мектеп: | ||
Күні: Сынып: | Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Жасанды интеллекті жобалау | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.3.4.4 жасанды интеллектіні әзірлеуде «мұғаліммен оқыту» әдісін қолдану ауқымын сипаттау | ||
Сабақ мақсаттары | ЖИ құрылымын жіктеу; «Мұғаліммен оқыту» және «мұғалімсіз оқыту» түсінігін ажырату. | ||
Бағалау критерийлері | «Мұғаліммен оқыту» және «мұғалімсіз оқыту» түсінігін ажыратады. ЖИ құрылымын жіктейді; | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология: Жасанды интеллект, зияткерлік жүйе, машиналық оқыту, мұғаліммен оқыту, мұғалімсіз оқыту, мұғалімнің ішінара қатысуымен оқыту, нығайтумен оқыту, нейрондық желі, нейрон, синапс; Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер:
| ||
Құндылықтарды дарыту | Жұпта, сыныпта жұмыс кезінде бірін бірі тыңдайды, сыйластық ортасын құрады | ||
Пәнаралық байланыстар | Физика, математика | ||
Бастапқы білім | Жасанды интеллект ұғымы, нейрондық желілер | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 10 мин | Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Сыныпты түгелдеп, электронды журналды толтыру. Оқушыларды сергіту сәті. Үй тапсырмасын пысықтау. «Миға шабуыл» АРҚЫЛЫ Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқушыларға ЖИ суреті көрсетіледі және жетелеуші сұрақтар қойылады.
Осы сұрақтарды қоя отырып оқушылармен сабақ тақырыбы мен күтілетін нәтижені талқылау. Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары мен таныстыру. | Интербелсенді тақта немесе компьютер | |
Сабақтың ортасы 5 мин
15 мин 5 мин | Тапсырма 1. Жұптық жұмыс. Оқушыларға тақырыпты жақсы меңгеру үшін таратпа материалдармен жұмыс жасау
Оқушыларға термин сөздер және терминдерді арқылы диаграмма толтырылады. Термин сөздер: Жасанды нейрондық желілер, жасанды интеллект, мұғаліммен оқыту, мұғалімсіз оқыту, машинамен оқыту. Дискриптор:
Дифференциация: Мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушыға қолдау көрсету. Оқушылардың бір-біріне қолдау көрсетуі. Бағалау: Диаграмма нәтижесін оқушылар бір бірімен талқылай отырып кері байланыс береді. Мұғалім дұрыс жауабын көрсетеді, өзін-өзі бағалау үдерісі орындалады. Тапсырма 2. Жеке жұмыс. Оқушылар «Insert» әдісі арқылы сілтемелерден жаңа ақпаратпен танысады және Венн диаграммасын толтырады.
Дискриптор:
Дифференциация: Мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушыға қолдау көрсету. Бағалау: Дұрыс жауап арқылы өз жауабын салыстырады. Мұғалімнің кері байланыс береді. Сыныпта бүгінгі өтілген тақырыпқа ж»не оқу мақсатына қайта шолу жасау, оқушы деңгейне кері байланыс беру. | Қосымша 1 Мұғаліммен машиналық оқыту: Мұғалімсіз машиналық оқыту: Қосымша 2 | |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Сабақты жағымды ақуал орнатумен бастаймын. Үй тапсырмасын пысықтаймын. Сабақ барысында жұптық жұмыс жасалынады. Көмек қажет ететін оқушыларға мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. Топтық жұмыс жасалынып жағымды жағымсыз жақтарын анықтайды. Бұл тапсырмада жақсы оқитын оқушылардың үлгерімі төмен оқушыларға қолдауы болады. | Жұптық жұмыста мұғалім тарапынан кері байланыс жасалынады. Дерекпен жұмыс жасауда оқушылар өзара бағалау жүргізеді. | Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Оқушыларды сергіту сәті. Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтайды. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?