Жасанды интеллект. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Бөлім:

Мектеп: Шымкент қаласындағы химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 11

қазіргі:

бастап қатысуымен:

Сабақтың тақырыбы

Жасанды интеллект

Сабақтың мақсаттары

11.3.4.1 машиналық, нейрондық желілерді (нейрондар мен синапстар) оқыту принциптерін түсіндіру;

 Цели урока

11.3.4.2 жасанды интеллекттің өнеркәсіпте, білім беру, ойын индустриясында, қоғамда қолдану аясын сипаттаңыз

Бағалау критерийлері

Дағдылар

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Применение знаний

Определяет угрозы кибербезопасности

Киберқауіпсіздікке қауіп төндіреді

Қатердің түрлерін сипаттайды

Киберқауіпсіздік принциптерін түсіндіреді

 Тілдік мақсат

Тілдерді оқытудың мақсаты :

Студенттер:

  • киберқауіпсіздікке төнетін қауіптерді сипаттаңыз
  • компьютерлік жүйелер арасындағы айырмашылықты нақтылау
  • желі компоненттерін және олардың мақсатын сипаттаңыз
  • жергілікті желі қалай жұмыс жасайтынын түсіндіріңіз
  • TCP / I хаттамасының жұмысын түсіндіріңіз .

Пәндік лексика мен терминология :

киберқауіпсіздік; киберқауіпсіздікке төнетін қауіп; желілік жабдық: маршрутизатор, прокси сервер, коммутатор, хаб, желілік көпір; пакеттік мәліметтерді беру; желілік хаттама; TCP / IP .

Диалог / жазу үшін пайдалы фразалар сериясы :

  • Киберқауіпсіздікке ...
  • Хаб ақпарат жібереді ... және коммутатор ...
  • Желі басқа желіге ...

 Құндылықтар

Сабақ жұптық және жеке жұмыс есебінен жүзеге асырылатын сыйластық, ынтымақтастық, жұмыс және шығармашылық құндылықтарын оятуға бағытталған. Міндетті әрі қарай ұжымдық талқылаумен; сабақты ұйымдастырудың бұл формасы студенттер арасында креативті және сыни тұрғыдан ойлана білетін, мейірімді және көпшіл тұлға ретінде қалыптасуға бағытталған.

Академиялық адалдық өзін-өзі бағалауға тәрбиелейді.

 Пәнаралық

 байланыс

Ағылшын тілі

Алдыңғы білім

Бұл бөлімді зерттеуде пайдаланушылардың желідегі қауіпсіз жұмысы, жергілікті желілердің топологиясы және клиент-сервер технологиясы туралы білім пайдалы болады.

САБАҚ СТРАТЕГИЯСЫ

Жоспарланған күндер

Жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Бастау

0-2 мин

3-5 мин

11-15 мин

16-20 мин

21-30 мин

тәжірибелік жұмыс №2

Сабақтың соңы 38-40 минут

«Өзіңізді тексеріңіз»

«Линоит» ми шабуылы арқылы

Үй жұмысы

Ұйымдастыру сәті:

Сәлемдесу, сабаққа қатысу, үй тапсырмасын тексеру.

Мұғалім жаңа тақырып пен оқу мақсаттары туралы айтады.

 

Мұғалім сыныпты 3 топқа бөледі, A3 қағазын береді, мұнда оқушылар өздерінің бірлестіктерін АИ-ге жазып , басқа топтармен алмасып, не жазғандарын көруге және жіберіп алған нәрселерін жазуға міндетті.

 

Сұрақтарға жауаптарды дәптерлеріңізге жазыңыз:

* Компьютерлер үшін қандай міндеттер оңай және адамдар үшін қиын

* Қандай міндеттерді адамдар оңай шешеді және компьютерлерге қиын

Содан кейін өз идеяларыңызды жұппен талқылаңыз

Мұғалім кейбір оқушылардан өздерінің қандай идеялары болғанын сұрайды және дайын жауаптарды көрсетеді.

 

 

Бейнені көріңіз, бейне басталмай тұрып, мұғалім оқушылардан компьютерді зияткерлік ететіні және AI қандай технологиялар жасайтыны туралы ескертуді сұрайды.

 

 

Мұғалім машиналық оқыту деген не және машиналық оқытудың моделі, содан кейін жасанды нейрондық желілерді түсіндіреді. Төменде қосымшалар мысалдары келтірілген.

 

 

Сыныпты 3 топқа бөліңіз, әр топқа мәтін беріңіз. Олар оны оқып, содан кейін мәтіндерін түсіндіретін және басқаларды тыңдайтын адамды табуы керек. Осыдан кейін кейбір студенттерден мәтін сұраңыз.

 

 

 

Топтарда оқушылар AI-ны қайда және қалай қолдануға болатынын білуі керек. Мысалы, AI өнеркәсіп, білім, медицина, ойын индустриясы және қоғам сияқты салаларда не істей алады.

 

 

Қызмет онлайн-тақтаның рөлін атқара алады, оның көмегімен жапсырмалар парақтары бар суреттер жасалады. Мұғалім оқушыларды стикерлермен сұрақтарға жауап беруге шақырады.

Кері байланыс

Сабақтың мақсаттарына қайтып, барлық қойылған мақсаттарға жеткен-жетпегенін анықтаңыз.

 

 

Соңғы AI жаңалықтарын табыңыз

№2-3 слайдтар

https://www.youtube.com/watch?v=kWmX3pd1f10

№5-15 слайдтар

text handouts.docx

№16-20 слайдтар

№21 слайд

Қосымша ақпарат

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік

Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қойғыңыз келеді?

Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

қатынастар АКТ

құндылықтар (білім беру элементі) байланыс

Топтарда жұмыс жасау - сыныптастарына қолдау көрсету.

Қажет болған жағдайда мұғалімнің көмегі.

Неғұрлым қабілетті студенттер басқа студенттерге қызықты / қиын болып көрінетін шешімдерінің аспектілерін көрсете алады.

Сабақта саралаудың негізгі қағидасы - жеделдету.

Сұрақтарға жауаптар және сессияның жауаптары.

Тапсырманы орындау үшін сұрақтарды қолдану. Сабақтың әр кезеңіндегі оқушының нәтижесін / үлгерімін түсіну үшін сауалнама сұрақтарын қолданыңыз. Өзін-өзі бағалауды қолдану.

Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелерін еске түсіріңіз, мысалы, экранды, пернетақтаны және тінтуірді орнатқанда абай болу керек; сымдардан абай болыңыз, себебі олар денсаулыққа қауіп төндіреді.

Сабақты рефлексиялау

Сабақ / оқу мақсаттары нақты болды ма?

Барлық студенттер СО-ға жетті меЕгер жоқ болса, неге?

Саралау сабақта дұрыс орындалды ма?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақтала ала ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы рейтинг

Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында мен немесе жеке оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуға көмектесетін не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу