Жасанды интеллект. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақмерзімді жоспардағы бөлім: 11.1A: Жасанды интеллект | Мектеп: | ||||||
Мерзім: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Жасанды интеллект | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.3.4.1. машиналық, нейрондық желілерді оқыту принциптерін түсіндіріңіз (нейрондар мен синапстар); | ||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқытудың тілдік мақсаты: Оқушылар
Пәндік лексика және терминология Жасанды интеллект, зияткерлік жүйе, нейрондық желі, нейрон, синапс; Сұхбат/жазылым сөз тіркестер сериясы
| ||||||
Құндылықтарды дамыту
| Ынтымақтастық құндылықтарды қалыптастыру жұпта және топта жұмыс ұйымдастыру арқылы жүзеге асырылады | ||||||
Пәнаралық байланыс | Биология, химия, физика, экономика: нейрондық желілерді қолдану саласын түсіндіруде терминдерді, үрдістерді қолдану. | ||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар жасанды интеллектіні қолдану салаларын өмірлік тәжірибеге сүйене сипаттайды. Оқушылар машиналық оқыту және нейрондық жүйенің принциптерін түсіндіре алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 7 мин | (Ж) «Ұстап ал» ойыны. Жұптық жұмыс. CLIL әдісінің “Catch” техникасы Қағазға тірек сөздері мен олардың анықтамасы жазылып, баспадан қағазға басылады, жеке қиылады. Әр жұпқа беріледі. Әр жұп алдымен терминдер мен оның анықтамасының сәйкестігін табады. Кейін дұрыс жауаппен тексеріп есте сақтайды. Анықтамаларды жауып бөлектеп қойылады да, терминдер үстел үстіне қандай да бір ара қашықтықта жайылады. Әр жұп мүшесі мұғалім оқыған анықтаманың терминін табуға тырысады. Ол үшін алақанымен жабады. Қайсысы көп термин жазылған парақ жинаса сол жеңеді. (C) Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын анықтай отырып оны оқушылармен талданады. Бағалау критерийлерін талдау ұйымдастырылады. | Ресурс 1 | |||||
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин | (Т) Топтық жұмыс Тапсырма Нейрондық желілерді әртүрлі салаларда қолдануды қарастырыңыз:
(С) Бағалау критерийлерін құру. Нейрондық желілерді қолдану салалары туралы тапсырманың орындалу нәтижесін бағалауға арналған критерийлер мен дескрипторлар құрастыру қажет. Критерий ретінде топтағы әр мүшенің жұмысқа қатысуын да қарастыруға болады. (Қб) Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау Әр топтың жұмысын көрсету және бағалау. Демонстрациялау уақыты белгіленіп, регламент сақталуын қадағаланған жөн. | Нейронжелісі не істейді: https://www.youtube.com/watch?v=3eM6hRlqcwE Онлайн құжат https://docs.google.com/presentation | |||||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия.
| ||||||
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қойғыңыз келеді? | Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік | |||||
Тапсырма: «Жасанды нейрондық желілер тарихы» бойынша ақпарат ізде, кестені толтыр. | Өзіндік бағалау және өзара бағалау | Информатика кабинетінде қауіпсіздік шараларын сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды