Жасанды интеллектті қолдану салалары. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика, 10 сынып, ҚГБ
Орта мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы | ||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 10 | Қатысушы оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жасанды интеллектті қолдану салалары | |||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты игеру | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Жасанды интеллектті қолдану салаларын оқып білу | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу
Түсіну
| |||||||||||||||||||||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Оқушылар: Жасанды интеллекттің қолданылуын түсіндіреді Пәнгеқатыстытерминдер: Жасанды интеллект, білім қоры, робот Пайдалысөзтіркестер: Жасанды интеллект дегеніміз ... Жасанды интеллект жүйелеріне ... жатады Жасанды интеллекттің қолданылуына ... мысал болады ... үшін,... қолданылады Жасанды интеллект қолдану артықшылықтарына .... жатады Жасанды интеллект қолдану кемшіліктеріне .... жатады | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Бірін – бірі сыйлау – талқылау, жұмыс орындау барысында, Академиялық шындық, ынтымақтастық | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыс | Пәнаралық байланыс ө әр түрлі өмір аймақтарымен (медицина, қоғам, білім беру) жүзеге асады. | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғымеңгергенбілім | Оқушылар машиналық оқытудың принциптерімен, нейрондық желілердің жұмысы мен ұйымдастырылуының принциптерімен таныс | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру Тақырып бойынша алдыңғы меңгерген білімдерін тексмереді. Талқылауды ұйымдастырады.
| Зейін қояды. Талқылайды. | Презентация | |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин | (T) Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатын жариялау, бағалау критерийлерін талқылау, сабақтың тілдік мақсаттарын, пәндік термин, пайдалы сөз тіркестерін таныстыру. Мұғалім оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау критерийлерінің талқылауға қатыстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Мұғалім жасанды интеллекттің медицинадағы қолданылуын ауру-сырқатты диагностикалау мысалында түсіндіреді:
Мұғалім жасанды интеллекттің әр түрлі салада қолданылуына мысал келтіруді немесе мүмкін қолданылуын болжауды ұсынады. Мұғалім оқушыларды кездейсоқ әдіспен 4 топқа бөледі. Шағын зерттеу жұмысын ұйымдастырады.
| Тыңдайды.Дәптерлеріне жазады. Қажет жағдайда сұрақ қояды. Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылайды. Талқылауға жетелеу сұрақтары арқылы қатыстырылады. Атайды, мысал келтіреді, қолдану мақсатын анықтайды. Бағалау:
(Т) әр түрлі саладағы жасанды интеллекттің қолданылуын зерттейді. Постерлерін қорғайды. Бағалау
| Презентация | |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Мұғалім сабақты қорытындылайды. Сұрақтар қояды.
Блоб ағашы бойынша кері байланыс береді. | Презентация | ||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Медицинадағы жасанды интеллекттің қолданылуына 2-3 мысал келтіріңіз. | |||||||||||||||||||||||
Дифференциалдыоқыту – Көбірек Қолдау көрсету үшінне істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды Дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||
Дифференциация тапсырмалардың деңгейі бойынша жүзеге асады. | Қалыптастырушы бағалау, өзара бағалау | Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттарышынайыболдыма? Барлықоқушылар ОМ-на жетті мен? Егержетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс Жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық Кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан Қандай шегінулер болды және неліктен? | ||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға Және үйренуге қатысты)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары жөнінде не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек 1. 2. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды