Жасанды интеллект. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика, 10 сынып, ҚГБ
Орта мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||
Сыныбы: 10 | Қатысушы оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жасанды интеллект | |||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты игеру | |||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру | |||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Жасанды интеллект ұғымын қалыптастыру, оны пайдаланудың артықшылықтары мен кемшіліктерін қарастыру | |||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Бағалау
| |||||||||||||||||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Әр түрлі салаларда жасанды интеллектті қолданудың артықшылықтары мен кемшіліктерін талдау дебаттарына қатысады; Пәнге қатысты терминдер: Жасанды интеллект, Тьюринг тестілеуі, сараптау жүйесі Пайдалы сөз тіркестер: Жасанды интеллект бұл… • Жасанды интеллекттің бір артықшылығы ретінде … атауға болады • Жасанды интеллекттің бір кемшілігі ретінде … атауға болады | |||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | сыйластық, ынтымақтастық, жауапкершілік | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Экономика, психология, ғаламдық перспективалар | |||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерген білім | Қолданбалы бағдарламалармен жұмыс дағдысы және робототехниканы түсіну | |||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Сәлемдесу Әрекет: Топтаға талқылау. 1 топ – Жасанды интеллект дегеніміз не? 2 топ – Сараптау жүйелерінің қызметі қандай? 3 топ – Қазіргі заманда роботтарды қалай қолдана аламыз? Дескрипторлар:
Әрекет: Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылау
Сабақтың басында келесілерге толығырақ тоқталыңыз: - Оқушылардың зейін қойып тыңдауын қадағалаңыз; - Оқу мақсаттары мен сабақ мақсаттарын оқушылармен бірге талқылаңыз; - «оқушылардың жақын арада даму аймағын» анықтап, сабақтың соңында күтілетін нәтижелерді бекіту. |
PPT | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин | Әрекет: CLIL-Time Дескрипторлар:
Бағалау: БК 1 Әрекет: Зерттеу Дескрипторлар:
Бағалау: БК 2 Әрекет: Сараптау жүйесін талдайды және талқылайды Дескрипторлар:
Бағалау: БК 3 Әрекет: Дебат Дескрипторлар:
Бағалау: БК 4 | PPT PPT PPT PPT, флипчарт | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Әрекет: Рефлексия Дескрипторлар:
Бағалау: БК 5 ҮЙ жұмысы «Жаңа жасанды интеллекті құру идеясы және оның жұмысын сипаттау» | Стикеры, PPT | ||||||||||||||||||
Дифференциалдыоқыту – Көбірек Қолдау көрсету үшінне істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды Дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||
Дифференциация тапсырмалардың деңгейі бойынша жүзеге асады. | Қалыптастырушы бағалау, өзара бағалау | Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. | ||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттарышынайыболдыма? Барлықоқушылар ОМ-на жетті мен? Егержетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс Жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық Кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан Қандай шегінулер болды және неліктен? | ||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға Және үйренуге қатысты)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары жөнінде не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек 1. 2. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?