«Құрылымдық сұраулар». Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 5 | Мектеп: НЗМ ХББ, Алматы қаласы | |||||||||||||
5-бөлім. Ақпараттық жүйелер | Мұғалім аты-жөні: | |||||||||||||
Күні/класы: |
| |||||||||||||
Біліктілікті арттыру мақсаты | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: «Құрылымдық сұраулар». | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізіетін оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 10.3.3.1 Конструкторды пайдалану арқылы үлгі сұрауларын жасау 10.3.3.2 Құрылымдық сұрау тілін (SQL) кестеден деректерді таңдау үшін пайдалану. | |||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар біледі: Дерекқордың негізгі түрлері мен элементтері Оқушылар қолданады:
| |||||||||||||
Табысқа жету критерийлері |
| |||||||||||||
Тілдік мақсат | Тақырыптық терминология: Дерекқор, кесте, сұраулар және есептер және т.б. Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркесі: Сұрау сізге ...
| |||||||||||||
Сабақтағы құндылық |
| |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика. | |||||||||||||
АКТ ны қолдану | ДК-мен жұмыс істеу дағдылары. | |||||||||||||
Алдыңғы білім | Деректер базасын білу |
Сабақ кезеңі
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||
Сабақтың басталуы 5 минут. | Ұйымдастыру сәті: аудиторияны журнал бойынша тексеру. Сабақ тақырыбы, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерін оқушыларға таныстыру. | Презентация Power Point | ||
Сабақтың ортасы 10 мин 30 мин | (Д) Деректер сұрауларының негізгі түрлеріне және олардың әр түрлі функцияларына кіріспе.
Тиісті деректерді алу үшін SELECT сұрауын пайдаланыңыз. (Г) (Э) (ф) Оқушылар бірінші және екінші тапсырмаларды орындап, жауаптарын сыныптастарымен бөліседі. Практическалық жұмыс №1 тапсырма- 15 мин №2 тапсырма – 15 мин | Презентация | ||
5 мин. 20 мин | (Д) Шартты операторлармен танысу. Практикалық жұмыс №3: Жаңа деректерді енгізу үшін INSERT сұрауды пайдалану. | |||
Сабақ соңы 10 мин. | Жаңа материалдарды бекіту. Стикерлерде «2 жұлдызды бір тілек» көрінісін жүргіземіз. Оқушылардың өзара бағалауы үшін екі жұлдызды және тілегін пайдалану. | Презентация Power Point | ||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – оқушыларды қалай қолдауға болады? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларды ынталандыруды қалай жоспарлап отырсыз? | Бағалау - студенттердің білімін тексеруді қалай жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | ||
Топтарға бөліну | Бақылау әдістері, өзін-өзі бағалау, мұғалімдердің тексеруі пайдаланылды | Қауіпсіздік ережелері толығымен сақталады. Физиментука. | ||
Рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / Барлық оқушылар мақсатқа жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | ||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?