Веб-беттегі графика. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | Бөлім 5. Веб-проектірлеу | мектеп: | |||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Күні: | |||||||||||||
Сынып: | |||||||||||||
Қатысқандардың саны: | |||||||||||||
Қатыспағандардың саны: | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Веб-беттегі графика | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.3.3 Web-бетке анимация мен гарфикалық денелерді орналастыру (логотип, баннер және т.б.) | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Логотипті, анимацияны, фондық суреттерді, суреттерді Web –бетте қолдану. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика мен терминология: HTML, CSS, PHP, Notepad, Тэгтер (Image, Head, P, H1, H2, Body, Html). Тиімді сөз-тіркестер: Кодта негізгі бөлімдердң тізбегін айқындауға болады……. Body бөлімінде бағдарламаның негізгі коды жазылады....... | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | серіктестік: ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және сындарлы тәсілді дамыту, өзара қарым-қатынасты құру кезінде сыни ойлай білу, топтық жұмыс кезінде жылы қарым-қатынасты дамытуды өзіне қосады. академиялық адалдық: Академиялық адалдық қағидаларын сақтаудағы басқа адамдардың ойлары мен идеяларын құрметтеу тайм менеджменттің маңыздылығы, құрал-жабдықтармен және ресурстарға ұқыпты қарау. | ||||||||||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Білу және түсіну: Web-бағдарламалау дағдылар: байланыс және ынтымақтастық дағдылар: өзіндік сана және ойлау | ||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | Нақты проблемалар мен контекстерге оқытуды қолдану | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнермен интеграция | ||||||||||||
Бастапқы білім | HTML негіздері | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | |||||||||||
Сабақ басы 0-3 мин | Ұйымдастыру сәті: қатысушыларды журнал бойынша тексеру. Сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарымен танысу. Оқу мақсаттарына қол жеткізу үшін жетістік критерийлерін талқылау. | Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы 4-5 мин 6- 10 мин 11-15 мин 16-32 мин 33-37 мин | (К) Мұғалім оқушылардан сайтыңызды әдемі және көрнекі етіп қалай жасауға болатынын сұрайды. (К) Мұғалім нашар және әсем безендірілген сайттардың мысалдарын көрсетеді және әр сайтты талқылайды.. Әсем көркемделген: http://feej.ru/ Жаман көркемделген: http://www.spaceistheplace.ca/ (К) Мұғалім негізгі терминдердің анықтамасын береді, оқушылар дәптерге жазады. Баннер (англ. banner «транспарант») —баспасөздегі жарнамалық модульге ұқсас жарнамалық сипаттағы графикалық сурет. Статикалық сурет, тіпті мәтін де, анимациялық элементтерді (бейне және интерактивті нысандарға дейін) қамтуы мүмкін. Әдетте жарнама берушінің сайтына немесе қосымша ақпараты бар бетке гиперсілтеме болады. Логотип - Фирмалық белгі — ерекше кескін, сондай-ақ толық немесе қысқаша фирманың атауы, осы фирмалардың тауарлар тобы және т. б. (Анимацияланған логотиптердің мысалдары: https://blog.pioneers.com.ua/2017/09/28-logo-animate/) (И) Мұғалім фондық суретті енгізу үшін код фрагментін таратады (Оқушыларға кеңес беру: суретті анық шекарасыз (текстурасыз) пайдалану. Оқушылар HTML бетті құрастыру.
(К) Жұмысты талқылау, қолданылған тегтер мен қасиеттері бойынша сұрақтар. | Презентация Материал алынған сілтеме: https://stud.kz/prezentatsiya/id/22114 http://elibrary.kaznu.kz/sites/default/files/Besplatnie_resursii/aytbenova_web_dizayn_negizderi.pdf | |||||||||||
Сабақа соңы 38-40 мин | Рефлексия. Бес саусақ әдісі | Приложение | |||||||||||
Үйге тапсырма | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Әр түрлі күрделіліктегі жеке HTML беттерін жасау арқылы | Практикалық тапсырмаларды орындау және міндеттерді шешу арқылы. Өзара бағалау, кері байланыс мұғалімдер | Құндылықтар: басқа оқушылардың жұмыстарын тексеру кезінде өзара сыйластық, топтарда сыйластық және ынтымақтастық. Өмір тіршілігінің қауіпсіздігі: компьютерде жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?