Веб-парақша әзірлеу. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________________ (қолы) _______
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Пән: Информатика | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | |||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 5 Бөлім. Веб-жобалау | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Веб-парақша әзірлеу | ||||||||||
Бастапқы білім | - парақшаның ақпараттық блоктары дизайнынын ерекшеліктері туралы түсінік болуы | ||||||||||
Оқыту мақсаттары | - «күшті дизайн» принципін іске асыру (қолайлылық, қарапайымдылық, және т.б.) | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | - оқушыларды веб-парақша құру әдістерімен | ||||||||||
Бағалау критерийлері | - веб-прақша құрудың негізгі деңгейлерін анықтайды - веб-прақша құрудың негізгі әдістерін меңгеру | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу; - жауапкершілік: сабақ барысында өзін-өзі бағалау, өзара бағалау; - өмір бойы оқу: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||
Дифференциация |
| ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| ||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 2 минут | 1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу. 2. Подведение к теме урока - Слайдқа мұқият қарап, осы сызбаларды не біріктіретінін айттыңыздаршы? - Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз? 3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерилерін жариялау | презентация 1 слайд 2-3 слайд | |||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут 10 минут |
Мұғалім слайдты қарауға және сілтемелер арқылы өтуді ұсынады, осылайша сайттың әртүрлі түрлерін қарап шығып, жақсы сайттың дизайнын анықтайды. Оқушылармен әңгіме жүргізіледі. Сонымен қатар, оқушылар сайт келесі сұрақтарға жауап беруі керек деген шешімге келеді:
Сонымен қатар, мұғалім сайттың газетпен ұқсастығын мысалға келтіреді, яғни кез-келген газеттің өзінің жеке макеті бар, газеттің әрбір бетінде мәтін, сурет және тақырып үшін арналған орын бар. Осылайша газеттің әрбір бетінің белгілі бір құрылымы болады. Мұғалім веб-парақшалардың да осыған ұқсас құрылымы бар екендігіне әкеледі. Әрі қарай мұғалім келесі сұрақтарға жауап берулерін сұрайды: - Сайт құрылымы деген не? Өзара бағалау: оқушылар бір-бірін тыңдап, жауаптарды бағалайды. Өзін-өзі бағалау. Мұғалім бейне көруді ұсынады. Көру соңында оқушылардан бір-бірін қайталамай көрген нәрселерінен бір-бір сөйлемнен айтуды сұрайды. Аяқтаған соң мұғалім learningapps.org ресурсында тапсырма орындауларын сұрайды. Әрі қарай мұғалім келесі сұрақтарға жауап берулерін сұрайды: - сайт құра аласыздар ма? - сайт құрудың негізгі әдістерін атаңыздар? Мұғалім оқушылармен әңгімелее отырып сайт құрудың келесі әдістері туралы айтады: - Text-based (Web Programming) – веб- бағдарламалау арқылы - WYSIWYG (What You See Is What You Get) – сайт құрастырушы арқылы - CMS (Content Management System) – мазмұнды басқару жүйесі 2. Оқыған материалдарды бекіту Оқушыларға келесі тапрсырмаларды орындау ұсынылады:
Өзара бағалауе, өз өзін бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды. | 4 слайд 5 слайд 6 слайд 7 слайд 8 слайд 9 слайд learningapps.org/2652786 10-11 слайд 12-13 слайд | |||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия: Фразаны аяқтаңыз ... - Мен білдім… - Мен үйрендім ... - Маған ұнады… - Мен қиналдым... - Менің көңіл-күйім ... | 14 слайд | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?