Web – парақшасын жасау. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Информатика

Мұғалімнің аты жөні:

Уақыты:

Сынып: 10

Оқушылар саны:

Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім

5 бөлім. Web-жобалау

Сабақ тақырыбы

Web – парақшасын жасау

Алдын ала білу керек

- оқушылар html-парақшасының құрылымын және html- тілінің негізгі тегтерін біледі

Оқу мақсаты

10.2.3.3 web-парақшаға графика және анимацияны (логотип, баннер және т.б.) орналастыру

 Сабақ мақсаты

web-парақшасын жасау барысында графикалық объектілерді қолдану

Бағалау критерийлері

web-парақшасын жасау барысында графикалық объектілерді қолдану

 Тілдік мақсаты

Терминологиялық сөздік: : тэг, атрибут, img, src, align, bottom, middle, top, height, weight.

Келесі сөйлемдерді колдану: Параметр - ............................ Жолы - ......

Құндылықтарын саралау

Үштілділік – теориялық ақпараттарды оқу барысында,

Жауапкершілік – жаңа тақырыпты оқу барысында,оқу – практикалық жұмыс жасау барысында

 Пән аралық байланыс

пән

Ағылшын тілі

Өзін өзі тану

кезен

Жаңа тақырыпты оқыту барысында

 Дифференциация

- зерттеу жұмысын өткізу кезенінде оқушылардың ерекшеліктерін ескеру;

- оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып электронды рессурстарды тандау.

АКТ қолдану дағдылары

  • Жаңа тақырып үйрену барысында галамторда ресурстар қолдану;
  • Оқушылардың білімін өзектендіру кезеніңде ғаламтор ресурстар қолдану

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

  • компьютермен жабдықталған кабинетте жұмыс ережелерін сақтау
  • ДК жұмыс жасау кезінде тайменеджмент сақтау

Сабақ барысы

Сабақтын жоспарланған бөлімдеті

Сыныптағы жоспарланған іс шаралар

Ресурстар

Сабақтын басыа

5 мин

1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу.

2. Сабақ тақырыбына жетелеу

- 1 слайдқа мұқият қарап берілген суреттерді не біріктіретінін айтып беріңіз?

- Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз?

3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын және бағалау критерийлерімен таныстыру

Презентация

Слайд 1

Слайд 2-3

Сабақтын ортасы

35 минут:

7 минут

8 минут

20 минут

  • Білімді жаңарту.

Мұғалім БББ кестесін дәптерге толтыруды ұсынады.

Білемін….

Білдім….

Білгім келеді….

Оқушылар жазған жазбаларын оқиды, ал қалғандары бір бірлерін тыңдайды. Мұғалім оқушылардың алғашқы білімін бағалайды.

  • Бұрынғы өтілген тэгтерді қайталау мақсатында мұғалім learningapps.org. онлайн қызметінде тапсырма береді.

Дескрипторлар:

  • TITLE тэгінің арасында не болатынын анықтайды;
  • BODY тэгінің арасында не болатынын анықтайды;
  • HR командасының қызметін анықтайды;
  • Кәріптердің өлшемін анықтайды;
  • Р және Н1 қызметтерін көрсетеді
  •  Теориялық ақпаратпен танысу.
  • Веб-парақшада графикалық объектілерді пайдалану неге маңызды?

Оқушылар бір бірлерін тыңдап және өз ойларымен бөліседі.

Мұғалім оқушыларға ғаламтор көздерінен теориялық материалды оқуға ұсынады және келесі сұрақтарға жауап беруін сұрайды:

  • Графикалық объектілерді web-парақшаға енгізу тэгтері
  • Мәтін ішінде суреттерді орналастыру тэгтердің атрибуты
  • Суреттердің өлшемін өзгертетін тэгтердің атрибуты

Бір бірлерін бағалау: оқушылар бір бірін тыңдау арқылы берілген жауаптарды бағалайды.

  • Теориялық білімді қортындылау:

Жасырылып қалған атрибуттарды берілген суреттерге қарап отырып орнына қою.

Дескриптор:

- тиісті мәтін мен суреттің орналасу ретіне қарап тэгтердің атрибутын анықтайды

Өзін өзі бағалау.

  • Практикалық жұмыс.

Алдыңғы сабақтарда жасаған әлеуметтік желі сайттарыңызды пайдалана отырып, жеке парақшаңызға суреттер енгізіңіз.

Жеке жұмыс. Өзін өзі бағалау.

Бағалау критериясы:

  • графикалық объектілерді қоя алады;
  • суреттердің өлшемін өзгерте алады;
  • суреттердің орнын ауыстыра алады.

Өзін өзі бағалау.

Білемін….

Білдім….

Білгім келеді….

4 слайд

5 слайд

learningapps.org/219021

6 слайд

7 слайд

8 слайд

9 слайд

10 слайд

Сабақтын соңы

5 мин

Рефлексия.

  • Өтілген сабақтан соң көңіл күйіңіз қандай?

11 слайд

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме?

Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме?

Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма?

Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу