Анимация. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары\Краткосрочный план урока\ Short term plan

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі\Раздел долгосрочного плана\ Long-term plan unit:

Мектеп\Школа\ School:

Күн\Дата\Date:

Мұғалімнің аты-жөні\ФИО учителя\Teacher name:

Сынып\Класс\ Grate:

Қатысушы оқушылар саны\Количество присутствующих\ Number present:

Қатыспаушы оқушылар саны\Количество отсутствующих: \ Number absent:

Сабақ тақырыбы\Тема урока\Theme of the lesson

Анимация\«Анимация»\ Animation

Сабақта іске аcтын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)Цели обучения, которые достигаются на данном уроке (ссылка на учебную программу) \ Learning objectives(s) that this lesson is contributing to

Базалық деңгейде кілттік кадрлар бойынша анимация жасау

создавать на базовом уровне анимацию по ключевым кадрам

create an animation at the primary level

веб-бетке анимацияны кірістіру

встраивать анимацию на веб-страницу

include any type animation in web-page

Сабақ мақсаты\Цели урока\ Lesson objectives

Барлық оқушылар біледі\Все учащиеся будут знать: \ All learners will know:

Анимация деген не\Что такое анимация. \ What is animation.

Анимация түрлері\Какие виды анимации существуют. \ What types of animation exist.

Анамацияны жасау бағдарламалары\Какие программы существуют для создания анимации. \ What programs exist to create animations.

Базалық деңгейде анимация жасау\Создавать на базовом уровне анимацию. \ Create an animation at the primary level.

Анимацияны веббетке кірістіру\Встраивать анимацию на веб-страницу/Include animation in web-page

Оқушылардың басым бөлігі біледі\Большинство учащихся научится: \ Most learners will be able to:

Әр типті анимацияға мысал келтіру\Приводить примеры анимации к каждому типу анимации. \ Lead examples of animation to each animation type.

Кейбір оқушылар біледі\Некоторые учащиеся будут уметь: / Some learners will be able to:

Базалық деңгейде барлық критерийлерге сәйкес келетін анимация жасау Создавать на базовом уровне анимацию в соответствии со всеми критериями. \ Create an animation at the primary according to all criteria.

Бағалау критерийі\Критерии успеха \ Success criteria

Базалық деңгейде анимация жасай алған оқушылар мақсатқа жетеді\Учащиеся достигли цели если они умеют создавать анимацию на базовом уровне. \ Students achieved the goal if they are able to create a primary level animation.

Тілдік мақсаттар\Языковые цели \ Language objectives

Оқушылар біледі\Учащиеся знают: \ Learners will know:

Анимация және оның түрлері\Что такое анимация и какие существуют типы анимации. \ What is animation and what are the different types of animation.

Оқушылар орындай алады\Учащиеся умеют: \ Learners will be able to:

Анимация мен оны жасау жолын сөзбен түсіндіру\Объяснить словесно, что такое анимация и как создаётся анимация. \ Explain verbally what is animation is and how created animation.

Пәндік лексика мен терминология\Предметная лексика и терминология: \ Subject vocabulary and terminology:

Анимация - анимация – animation, дәстүрлі анимация - традиционная анимация - traditional animation, екі өлшемді анимация - двумерная анимация – 2D animation, компьютерлік анимация - компьютерная анимация – computer animation, қозғалыс графигі - графика движения - motion graphics and stop motion.

Сұхбат\жазу үшін пайдалы фразалар\Полезные фразы для диалога/письма: \ Useful phrases for dialogue / writing:

… үшін анимация қажет\Анимация необходима … \ Animation is needed ...

Анимация жасау үшін …қолданылады\Для создания анимации используются… \ To create animation using ...

Құндылықтар\Привитие ценностей \ Value links

Өмір бойы оқу\Обучение на протяжении всей жизни; \ Life-long learning;

Сыйластық\Уважение; \ Respect;

Бірлесіп жұмыс істеу\Сотрудничество. \ Cooperation.

Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу\Воспитание глобальной гражданственности \ Raising global citizenship

Өзіндік анимация жасау барысында жаһандық азаматтық тақырыбын қолдану\Использование темы глобального гражданства при создании собственной анимации. \ Using global citizenship themes to create own animation.

АКТ қолдану дағдысы \Навыки использования ИКТ \ ICT skills

Ноутбуктар, интерактивті тақта, интернет\Ноутбуки, интерактивная доска, интернет. \ Laptops, Smart Board, Internet.

Өмірмен байланыс\Аутентичность обучения \ Authenticity training

Әр оқушыға қолайлы жағдай жасау\Создание необходимых условий для каждого ученика. \ Creating the necessary conditions for each student.

Пәнаралық байланыстар\Межпредметные связи \ Cross curricular links

Математика, физика, өнер. \Математика, физика, искусство. \ Mathematics, Physics, Art.

Алдыңғы білім\Предварительные знания \ Previous learning

Анимация түсінігі\Понятие анимация. \ The concept of animation.

Сабақ барысы\Ход урока \ Plan

Жоспарланған кезеңдері\Запланированные этапы урока \ Planned timings

Жоспарланған іс-әрекеттер

\Запланированная деятельность на уроке \ Planned activities (replace the notes below with your planned activities)

Дереккөздер\ Ресурсы \ Resources

Сабақтың басы

\Начало урока \ Beginning

0 - 2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі: журнал бойынша оқушыларды түгендеу

(W) Слайдқа қарап, келесі сұрақтарға жауап сұрау:

Бұл суреттерді не біріктіреді?

Бүгінгі сабақ тақырыбы қандай? Кімде қандай ой бар?

Оқушыларды сабақ тақырыбымен, мақсатымен және бағалай критерийлерімен таныстыру.

Организационный момент: проверка присутствующих по журналу.

(W) На слайде рисунок по теме «Анимация», задаём наводящие вопросы для определения темы урока:

Что объеденяет данные изображения?

Как вы думаете, какая тема нашего сегодняшнего урока?

Ознакомление учащихся с темой урока, его целями и критериями оценивания.

Презентация

Сабақтың ортасы

\Середина урока \ Middle

3 - 4 мин.

5 - 10 мин.

11-13 мин.

14-15 мин.

16 - 23 мин.

24-30 мин.

31-37 мин.

(W) оқушыларға сұрақ: Анимация деген не?

КОМПЬЮТЕРЛІК АНИМАЦИЯ кадрлардың тез ауысуын қолданады. Мұны адамның көзі үздіксіз қозғалыс ретінде қабылдайды. Бір секундта ауысатын кадрлар саны қаншалықты көп болса, адамда пайда болатын қозғалыс иллузиясы соншалықты толық болады. Кинода бір секундта 24 кадр ауысады.

(W) Вопрос классу: Так что такое анимация?

КОМПЬЮТЕРНАЯ АНИМАЦИЯ

использует быструю смену кадров, которую глаз человека воспринимает как непрерывное движение. Чем большее количество кадров меняется за одну секунду, тем более полная иллюзия движения возникает у человека. Так делается и в кино. Здесь в секунду сменяется 24 кадра.

(W) Орыс тілінде субтитрлары бар ағылшын тіліндегі «Анимация түрлері» видеосын көргеннен кейін карточкадағы сұрақтарға жауап беру

(W) Раздаём ученикам карточки с вопросами на которые они должны ответить после просмотра видео. Просмотр видео «Типы анимации» на английском языке с субтитрами на русском языке.

(W)Видео бойынша қойылған сұрақтарға жауаптар:

1. Дәстүрлі анимация қалай жасалады?

2. 2-D анимация деген не?

3. 3-D анимация деген не?

4. Motion graphics деген не?

5. Stop motion деген не?

(W)Ответы на вопросы по видео:

1. Как создаётся традиционная анимация?

2. Что представляет 2-D анимация?

3. Что представляет 3-D анимация?

4. Что такое motion graphics?

5. Что такое stop motion?

(W) Анимация жасау бағдарламаларын атау

(W) Назовите программы для создания анимации.

(W) PowToon (басқа да анимация жасау қосымшалары, мысалы: Power Point, GIMP)және жаһандық азаттық не екенін мұғалім түсіндіреді.

(W) Анимация критерийлерін талқылау:

1. “Жаһандық азаматтық” тақырыбы бойынша анимация.

2. Уақыт шектеуі 2-5минут.

3. PowToon қолдану.

4. Тарих тақырыбы көрерменге әңгіменің басталуында түсінікті. Ол айтылуы да мүмкін.

5. Көрермен оқиғалардың себебін түсінеді.

6. Цифрлық әңгіменің аудитория үшін маңызды білім құндылығы бар.

7. Әңгіме қате жазуларсыз мен грамматикалық қателіктерсіз.

(W) Teacher explains what PowToon (any app for create animation, ex: Power Point, GIMP) and Global citizenship is.

(W) Discussion of the criteria for animation:

1. Theme animation “Global citizenship”.

2. Time vary from 2 to 5 minutes.

3. Use PowToon.

4. The topic of the story is clear to the viewer near the beginning of the story. It may be stated or inferred.

5. Theviewerunderstand the reason the story was created are watching it.

6. The digital story has a significant educational value for the intended audience.

7. The story contains no misspellings and grammatical errors.

(W) «Тарих картасын» түсіндіру. Оқушыларды жұптастыру. Оқушылар өз анимация скрипттерін жазады.

(W) Explains what “Story Map” is. Divide students into pairs. Learners write their script animation.

Студенттер жұптасып өз анимациясын жасайды

Students in pairs create their own animation.

Презентация

Видео:

https://youtu.be/NZbrdCAsYqU

http://www.schrockguide.net/uploads/3/9/2/2/392267/schrock_rubric_for_dst.pdf

Сабақтың аяғы

\Конец урока \ End

38 - 40 мин.

Сабақтың рефлексиясы критерийлерді қайталау мен фронтальды келесі сұрақ-жауап арқылы өтіледі:

  • Компьютерлік анимация деген не?
  • Анимация түрлері қандай?
  • Анимация жасау бағдарламаларын атау.

Рефлексия урока, через повторение критериев и фронтальный опрос:

  • Что такое компьютерная анимация?
  • Какие типы анимации вы знаете?
  • Назовите программы для создания анимации.

Сабақтың басы

Начало урока \ Beginning

0 - 1 мин.

Сабақ критерийлері мен мақсатын қайталау

Повторение критериев и целей урока.

Презентация

Сабақтың ортасы

\Середина урока \ Middle

2 - 15 мин.

+ 5 мин.

21-36 мин.

(G) оқушылар жұптасып «Global citizenship» тақырыбы бойынша өз анимациясын өңдейді де, YouTube порталына жүктейді.

Анимацияны өңдеу құралдары:

  • PowToon
  • GIMP
  • PowerPoint

(G) Ученики в парах разрабатывают свою анимацию по теме «Global citizenship» и загружают (встраивают) свою анимацию в YouTube.

Возможные средства разработки анимации:

  • PowToon
  • GIMP
  • PowerPoint

(W) Өзіндік жобаларды қорғау. Бағалау парағы бойынша жобаларды өзара бағалау.

(W) Защита своих проектов. Взаимооценивание проектов по листу оценивания.

PowerPoint-тан мысал

Сабақтың аяғы

\Конец урока \ End

37 - 40 мин.

«Тарелкадағы алмалар» рефлексиясы (қызыл – түсініксіз, күрделі сабақ, жасыл – толықтай түсінікті, қызықты сабақ)

Проведение рефлексии «Яблоки на тарелке».

(красный – не понимаю, сложный урок, зеленый – полностью понимаю, интересный урок).

ActivInspire

Үй жұмысы\Домашнее задание \ Home work

Видеоны қараушылар санын және төменіндегі түсініктемелерді қадағалау

Проследить за количеством просмотров и комментарии под Вашим видео.

Дифференциация – Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? \Каким образом Вы планируете оказать больше поддержки? Какие задачи Вы планируете поставить перед более способными учащимися? \ Differentiationhow do you plan to give more support? How do you plan to challenge the more able learners?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? \Оцениваниекак Вы планируете проверить уровень усвоения материала учащимися? \ Assessment – how are you planning to check learners’ learning?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау\Здоровье и соблюдение техники безопасности \ Health and safety checkICT links

Топ пен жұптарңа бірігу\Деление на группы или пары. \ The division into groups or pairs.

Бақылау, өзара бағалау мен мұғалімнің тексеру әдістері қолданылды.\Использовались методы наблюдения, самооценки, проверки учителем \ We used the methods of observation, self-assessment, teacher test

Сақтандыру техника ережелері толықтай ұстанды. Физминута өткізілді. Правила техники безопасности соблюдались полностью. Физминутка. \ Safety regulations are respected fully. Physical exercises.

Сабақ бойынша рефлексия\Рефлексия по уроку \ Reflection

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?\Были ли цели урока/цели обучения реалистичными? \ Were the lesson objectives/learning objectives realistic?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен?

\Все ли учащиеся достигли ЦО? \ Did all learners achieve the LO?

Егер жетпесе, неліктен?\Если нет, то почему? \ If not, why?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?\Правильно ли проведена дифференциация на уроке? \ Did my planned differentiation work well?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?\Выдержаны ли были временные этапы урока? \ Did I stick to timings?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?\Какие отступления были от плана урока и почему? \ What changes did I make from my plan and why?

Жалпы бағалау\Общая оценка \ Summary evaluation

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?\Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте, как о преподавании, так и об обучении)? \ What two things went really well (consider both teaching and learning)?

1:

2:

Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? \Что могло бы способствовать улучшению урока (подумайте, как о преподавании, так и об обучении)? \ What two things would have improved the lesson (consider both teaching and learning)?

1:

2:

Что я выявил(а) за время урока о классе или достижениях/трудностях отдельных учеников, на что необходимо обратить внимание на последующих уроках? \ What have I learned from this lesson about the class or individuals that will inform my next lesson?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
Пікір жазу