Анимация. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ФИО әдіскер___________
(қолы)
Ақтөбе қаласындағы физика – математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі | |||||||||||
Пән: Информатика | Мұғалімнің АӘТ: | ||||||||||
Күні: | Класс: 10 | Оқушылар саны: | |||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 5 Бөлім. Веб- жобалау | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Анимация | ||||||||||
Бастапқы білім | - графикалық бейнелердің түрлері туралы түсінік алады және түрлі графикалық редакторлардағы кескіндерді құру принциптерін түсінеді. | ||||||||||
Оқыту мақсаттары | - веб-жобалау үшін негізгі кадр анимациясын жасау | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | - оқушыларды веб- жобалауға арналған анимация құру қадамдарымен таныстыру | ||||||||||
Бағалау критерийлері | - веб-жобалау үшін негізгі кадр анимациясын жасайды; - сайтта анимация қолдана алады. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||||||
Құндылықтарды дамыту | - сыйластық: өз сыныптастарының пікірін сыйлау; - жауапкершілік: сабақ барысында өзара және өзін-өзі бағалауда; - өмір бойына оқу: компьютермен жұмыс барысында | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||
Дифференциация |
- өзара әрекеттесу нысандары мен тапсырманың қарқыны туралы; | ||||||||||
ИКТ қолдану дағдылары |
| ||||||||||
Денсаулық және техникалық ережелерді сақтау |
| ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс -әрекеттер | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 5 минут | 1.Ұйымдастырусәті. Оқушылармен сәлемдесу 2. Сабақ тақырыбына алып келу. Оқушыларға видео – материал көру және сабақ тақырыбын анықтау ұсынылады. 2. Сабақ тақырыбын, мақсаттарын және бағалау критерийлерін хабарлау. | презентация 1-3 слайд | |||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 20 минут 3 минут |
Мұғалім сұрақтарға жауап беруді ұсынады: - Анимация құруға қандай бағдарламаларды білесіңдер? Диалог жүргізіледі. Әңгіме аяқталғаннан кейін оқушыларға интернет – ресурстағы тапсырма learningapps.org ұсынылады, сол арқылы өткен тақырып пысықталады. Дескрипторлар: o Gimp графикалық редакторының негізгі терезесін көрсетеді. o Gimp графикалық редакторының құралдар тақтасын көрсетеді. o Gimp графикалық редакторының әрекет тарихының терезесін көрсетеді. o Анимацияны жасаудың кезектілігін көрсетеді.
Мұғалім ойланып сұраққа жауап беруді сұрайды. - Достарыңыздың туған күнін әлеуметтік желілерде қалай құттықтайсыңдар? Мұғалім оқушылар ұсынған жауаптарды тыңдайды. Әңгіме жүргізіледі. Практикалық жұмыс: Gimp графикалық редакторында әлеуметтік желі үшін анимациялық суретті жасау. Аяқталғаннан кейін жұмыс нәтижелері талданады. Өзара бағалау. Оқушылар сұраққа жауап береді: - Анимацияны қалай жақсартуға болады?. Әңгіме жүргізіліп, мұғалім жауаптарды тыңдайды. | 4 слайд 5 слайд Приложение №1 (интернет жоқ жағдайда) 6 слайд 7-8 слайд 9 слайд | |||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия: Сөйлемді аяқтаңыз…
| 10 слайд | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?