Деректер қорын басқару жүйесі. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Информатика | ФИО: | |||||||||
Мерзімі: | Класс: | Қатысушылар саны: | ||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 6 тарау. Бағдарламалық қамтамасыз ету | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Деректер қорын басқару жүйесі | |||||||||
Бастапқы білім | - оқушылар ДҚБЖ Access-те кестелер құрады - кестені кілттік өрістермен байланыстырады | |||||||||
Оқыту мақсаттары | - конструкторды пайдалана отырып, таңдау, іздеу , енгізу сұраныстарын жасайды; - мәліметтерді пайдалана отырып, жасалған таңдау бойынша есеп жасайды. | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | - оқушыларға қажетті ақпаратты іздеу кезінде сұраныстар мен есептерді пайдаланудың маңыздылығын түсіндіреді. | |||||||||
Бағалау критерийлері | - MS Access бағдарламасында қажетті деректерді таңдау үшін сұраныс құру мен есеп жасауды білу | |||||||||
Тілдік мақсаттары |
| |||||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу; - жауапкершілік: өзін-өзі бағалау, өзара бағалау сабағында; - ұзақ мерзімге оқыту: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде. | |||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| ||||||||
Дифференциация |
| |||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| |||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5 мин | 1.Ұйымдастыру кезені. Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру. 2. Подведение к теме урока. Слайдта не көрсетіледі? MS Access туралы студенттермен әңгімелесу. Мұғалім бағдарлама туралы оқушыларға бастапқы білімді бергенін көрсету. 3.Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін жариялау | презентация | ||||||||
Сабақтың ортасы
30 минут |
Дескрипторлар: - деректер қорының негізгі ұғымдарын анықтайды; - деректер қорының модельдерінің сипаттамаларын анықтайды. - негізгі анықтамаларды ағылшын тілінде үйрену. Филвордты шешу. Жұп болып жұмыс істеу. Өзін-өзі тексеру. . 2.Оқу материалдары
Дескрипторлар: - сұраныс бойынша жазбалардың санын көрсетеді; - қажетті деректерді таңдау. Практикалық жұмыс: - Оқытушы өзінің үлгісін тақтадан көрсетеді, оқушыларға жазғызады және өздерінің сұраныстарын құруға тапсырма береді. Оқушылар өз пікірін білдіреді. - Бұдан кейін оқытушы ДҚБЖ-дегі есептердің мақсатын түсіндіреді. Өзін-өзі тексеру. -Ғылыми-зерттеу жұмыстары. Жеке-дара студенттер видео түсіріп, баяндама жасайды. -Өзін – өзі бағалау. Мұғаліммен кеңес алу. | learningapps.org/709319 карточка learningapps.org/2353346 goo.gl/uxVhH4 qiwi.io/iu | ||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия: Сөйлемді аяқтау…
| |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сұрақтар ішінен сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?