Басты бет. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3А Web-құрастыру

 Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

 

Басты бет

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.3.1 Веб-конструкторда веб-сайт құрастыру;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар құрастыра алады:

• Басты бет;

• Dashboard;

  • builder;
  • constructor;

• WYSIWYG;

Көпшілік оқушылар құрастыра алады:

• Веб сайт навигациясы бойынша сұрақтарға жауап бере алады

Кейбір оқушылар басқа оқушыларға көмек көрсете алады.

Бағалау критерийлері

«Басты бет» қысқаша сипаттайды

«навигация» қысқаша сипаттайды

«сайт конструкторы» қысқаша сипаттайды

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар істей алады:

«Бөлім», «WYSIWYG», «конструктор»,

«Строитель», «Басты бет», «құралдар панелі» терминдерін түсіндіре алады.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар істей алады:

«Бөлім», «WYSIWYG», «конструктор»,

«Строитель», «Басты бет», «құралдар панелі» терминдерін түсіндіре алады.

Лексика және терминология:

«Бөлім», «WYSIWYG», «конструктор»,«Строитель», «Басты бет», «құралдар панелі».

Құндылықтарды дарыту

Топтық жұмыс кезінде бір-біріне сыйластықты дамыту.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі

Өтілген тақырып

Сайт картасы

 Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

0-3

3-10

мин

Плакатта «дизайн» терминіне қатысты сөздер топтамасын жазыңыздар.

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

• WYSIWYG деген не?

• Веб сайт құрастыру үшін қандай құралдарды қолдануға болады?

Жұмыс істеуге қажетті сайт конструкторын анықтап және басқаларға түсіндіріңіз.

Веб сайт құрастыру үшін көптеген конструкторлардың түрлері бар. Осы конструкторлардың көмегімен программалау тілінің көмегінсіз әр түрлі веб сайттар құрастыруға болады. Көп қолданылатын конструкторлар:

  • WordPress;
  • Wix.com;
  • Joomla;
  • Site123;
  • Web.com;

Тақта

Презентациямен жұмыс(3-6 слайд)

Жеке жұмыс

10-15 мин

15-25 мин

Активити

25-35

мин

Активити 1

Видеоны дыбыссыз көріңіз!

Содан кейін сұрақтарға жауап беріңіз:

1) Видеода қанша құрылысшы бар?

2) Қайсысын таңдайсыз? Неге?

Мұғалімге ескертпе:

  • Бастапқы бірнеше минутты дыбыссыз көріңіз.
  • Оқушылардан видеодан не көргендерін сұраңыз. Фильм туралы не ойлайды?

Дифференциация:

Әрбір оқушы видео мәтінінің кейбір бөліктерін анықтай алады;

Көпшілік оқушылар видео мәтінінің көп бөліктерін анықтай алады;

Кейбір оқушылар видео мәтінінің барлық бөліктерін анықтай алады;

Тапсырма: оқушылар wix та навигацияның барлық құралдарын қысқаша оқып түсінулері қажет. Оқушылар презентация арқылы, мұғалімнің түсіндіруі арқылы немесе wix.com сайтын көру арқылы жүзеге асыра алады.

Мұғалім навигацияны түсіндіреді.

Activity 2 wix навигация

Ыстық үстелде отыратын бір оқушыны таңдау керек.

Содан кейін ол оқушыға wix web-builder навигациясы туралы сұрақтар қойыңыз;

Сұрақтар күрделі болғаны дұрыс;

Мұғалімге ескертпе:

Осы жаттығу кезінде мұғалім оқушыларға дұрыс сұрақтар қоюға және оқушыға жауап беруге көмектесуі қажет.

Ыстық үстел методологиясы:

Сыныптан бір оқушы таңдалады;

Таңдалған оқушы орындыққа отырады;

Қалған оқушылар ортада отырған оқушыға сұрақтар қояды;

Егер оқушы жауап бере алмаса, ол басқа оқушымен орын ауыстырады.

Веб браузер.

Презентация(7слайд)

Дидактикалық материал

Презентациямен жұмыс (8-12 слайд)

Сабақ соңы

35 - 40

Рефлексия:

Сабақта не қиын болды?

• Қандай сұрақтар бар?

• Нені үйрендіңіз?

Үй тапсырмасы:

  • Wix та бір бос бет құру;
  • wix та бір шаблон құрастыру;

PPT слайд (13-14)

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс

Дифференциация тапсырманы таңдау кезінде, күтілетін нәтижеде, жеке тапсырма орындау кезінде, оқу материалын және ресурстарды таңдау кезінде оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескере отырып жүргізіледі. Дифференциация сабақтың әр бөлімінде қолданылуы мүмкін.

Топтық жұмыс кезінде оқушыларды бақылау, жеке тапсырма орындау кезінде бағалау.

Топтық жұмыс кезінде белсенді қозғалыстар.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
Пікір жазу