Логотиптер. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

4 бөлім. Графикалық нысандар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Логотиптер

Сабақтың түрі

Жаңа тақырыпты меңгерту, білім мен дағдыларын қалыптастыру

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.2.1 берілген параметрлер бойынша графикалық нысанды құру (логотип, баннер, веб-бетке арналған батырма, текстура және т.б.)

 Сабақтың мақсаттары

Веб-бетті безендірудегі берілген параметрлермен элементтерді құрастыру

Бағалау критерийлері:

[10.2.2.1] берілген параметрлермен графикалық объектілерді құрасытру (логотип, баннер, веб-бетке арналған батырма, текстура және т.б.).:

1) түрлі элементтерді қолданады;

2) Графикалық объект үшін өз эскизін жасайды;

3) Элементтерді топтастыруды қолданады;

4) логотип жасау кезінде ұстануға тиісті қағидаттарды қолданады.

Тілдік мақсаттар:

 

 Оқушылар:

 - файл пішімдерін талқылайды,

 - веб-беттерде графиканың қалай қолданылатынын біледі;

 - Конвертация қажеттілігін талқылайды.

Қажетті лексика мен фразалар:

Логотип/батырма/баннер жасау үшін мен…

Пән терминологиясы:

Қазақ тілінде

Ағылшын тілінде

Логотип

logo

Графикалық редактор

Graphics editor

Баннер

Banner

Батырма

Button

Векторлық графика

Vector graphics

 Құндылықтар

 

 

Ынтымақтастық

Топтағы іс-әрекеттері арқылы оқушылардың коммуникативтік дағдыларын дамыту

Пәнаралық байланыс

Графикалық редакторда жұмыс істеу.

Векторлық бейнелерді құру және редакциялау.

Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктері.

Осыған дейін меңгерілген білім

10.3.1.2 графикалық файл форматтарының арасындағы айырмашылықты түсіндіру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылығын ояту

 Оқушылармен амандасу

 Сабақтың тақырыбына шығу мақсатында оқушыларға бейнеролик ұсынылады (алғашқы 2 минут).

 

 Мұғалім суреттерді көрсету арқылы оқушылармен бірге тақырыпты анықтайды

 

 

 Топтарға бөлу үшін мұғалім суреттерді таратады. Оқушылар топтарға бөлінеді, топтарға бөлінудің критерийлерін түсіндіреді.

 

 

 

 Топтық жұмыс. Оқушылар берілген тапсырманы талқылайды және жауап нұсқаларын ұсынады.

 Топқа бөлінгеннен кейін оқушылар бірге өздерінің бірігуін талқылайды.

 Тапсырмаға 1,5 минут бөлінеді.

 

 Талқылаудан кейін жауаптарын слайдта көрсетілген классификациямен салыстырады.

 

 

 Мұғалім сабақтың тақырыбын өздеріне анықтауды ұсынады. Оқушылар сабақ тақырыбын өздігінен анықтап айтады.

 Сабақтың мақсатын анықтағаннан кейін оқушылар 2 тілде тезауруспен танысады.

 

 Топтық талқылау үшін мұғалім келесі сұрақтарды қояды:

 

Берілген сұрақты оқушылар топты талқылайды, кейін қойылған сұраққа жауап береді.

Мұғалім дұрыс жауабын көрсетеді.

Слайд

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

 Мұғалім әр топқа сұрақтар ұсыну арқылы тақырыпты талқылайды:

Оқушылар сұрақтарды алдымен топта талқылайды, кейін топтар жауаптарымен өзара бөліседі.

 Оқушылар топта берілген сұрақтарды талқылайды және жауап береді.

 Мұғалім әр топқа аудитория алдында сұраққа жауап беруге мүмкіндік береді.

 Басқа топтар жауаптарын бағалайды.

 Өзара бағалау ұйымдастырылады.

 

 ЛОГОТИП терминін бекіту үшін келесі тапсырманы ұсынады.

 

 

 Тапсырманы бірінші орындаған оқушыға интерактивті тақта көмегімен алдын-ала флип-чартта дайындалған анықтаманы жинау ұсынылады.

 Кейін тақтадан дұрыс жауабын көрсету арқылы әр оқушы өз жауаптарын салыстырады. Нәтижелерін өздігінен бағалайды. Өзін-өзі бағалау жүреді.

 

 Дұрыс жауаптарын көрсету.

 

 Бұдан кейін оқушыларға логотип жасағанда ұсталатын принциптерді анықтау ұсынылады.

 Талқылауға арналған сұрақ: Әсерлі логотип жасау кезінде қандай қағидаттарды сақтау керек?

 

 Осы принциптерді бекіту үшін жоғары деңгейдегі дағдыларды дамытуға арналған тапсырмалар ұсынылады:

 

 Бұл тапсырма жұптық жұиысқа бағытталған.

Оқушылар принциптер мен пікірлер арасында сәйкестікті табады.

Тапсырманы аяқтаған соң, оқушылар дәптерлерін сағат тілімен өзгертіп, келесі жұпты тексереді.

оқушылар өзін-өзі бағалау үшін дұрыс жауаптар беріледі.

 

Оқушылар өз жұмыстарығын қорытындысын жасайды.

Сабақтың соңы

Қорытынды

Үй тапсырмасын беру

Сабақта өткен материалды қайталау.

Рефлексия

Интерактивті тақта

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияланған тапсырмалар ұсынылады.

АКТ дағдылары дамыған оқушыларға бағытталған.

Жоғары деңгейлі тапсырмаларға *белгісі қойылған.

Өзін бағалау, өзара бағалау, мұғалімнің бағалауы

ДК жұмыс жасау

ҚТ негізгі ережелері

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

 Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
Пікір жазу