Перифериялық құрылғылар. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Пән: Информатика 10 сынып
10.1А бөлім – Компьютерлік жүйелер | Мектеп: Астана қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||
Күні: | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Перифериялық құрылғылар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа материалды игеру | |||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 10.1.1.1 перифериялық құрылғыларды қосу және баптау | |||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||
Бағалау критериі | Білу
Қолдану
Талдау
| |||||||||||||||||||||
Оқытудың тілдік мақсаты | Пәнге қатысты лексика және терминология: драйвер, утилита, перифериялық құрылғы, тышқан, модем, принтер, веб-камера. Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
| |||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір-біріне деген құрмет. | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Физика | |||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Дербес компьютердің конфигурациясы | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | 1.Ұйымдастыру бөлімі Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын айқындау. Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критерилерін дәптерлеріне жазады | презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 15 мин 10 мин | Топтық зерттеу жұмысы. Оқушыларды 4 топқа бөліп, оларға берілген тақырып бойынша ақпараттармен таныстыру тапсырмасы беріледі: 1-топ. Енгізу құрылғылары 2-топ. Шығару құрылғылары 3-топ. Ақпаратты сақтау құрылғылары 4-топ. Басқа жинақтауыштардан ақпаратты оқу/жазу құрылғылары Топтар өз жұмыстарының нәтижесін постер немесе презентация түрінде ұсынады. Практикалық жұмыс. Компьютер сыныбындағы 3 компьютерді алдын ала даярлап, сол компьютерлерге әр топтағы оқушылар принтерді немесе басқа да мүмкін болатын перифериялық құрылғы түрін орнатып және оны өшіруді, басқа да баптаулар жасауды үйренеді. Байқаған жұмыс тәртібін дәптерлеріне жазады. Қалыптастырушы бағалау үшін жұмыс. Электр қуаты мен сыртқы құрылғыларды қосу тетіктерін зерттеу Жүйелік блоктың кабельдер жалғанған сыртқы жағын қара. Кабельдерді кезекпен ағыта отырып, жүйелік блоктың сәйкес тетіктерінің (разъем) сызбасын сызып, кестені толтыр
Дескриптор:
| Презентация Компьютер, принтер Презентация Презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Сабақты қорытындылау. Рефлексия. |
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс |
Басқаларынан бұрын жұмысн аяқтаған оқушылар үшін қосымша тапсырмалар | Практикалық тапсырмаларды орындау арқылы | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?