Сұраулар. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Ақпараттық жүйелер | Мектеп: Көкшетау қаласы, ФМБ НЗМ | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сыздыков М.С. | ||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандардың саны Қатыспағандардың саны: | : | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Сұраулар | ||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.3.1 алынған деректерді пайдаланып сұрау салу (SQL (эс кю эль)) | ||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||
Дескрипторлар |
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқытудың тілдік мақсаты Пәнге тән лексика және терминология: SQL тілі сұраулары, DDL, DML, SELECT, UPDATE, INSERT, and DELETE Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер: Бастапқы кілт - бұл..., ал сыртқы кілт ... Таңдау үшін ... сізге келесі сұрау жасау керек ... | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сыйластық, топта жұмыс істей білу | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | |||||||||||
Бастапқы білім | Көпкестелі деректер базасын құру, кестедегі байланысты анықтау, ДБ-дағы сұраулармен (сұраныстармен жұмыс істеу), Access формалары. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин | Мұғалім мен оқушылар өткен сабақтың оқу мақсатын есіне алады. Олар деректер базасы (қоры), сұраулар (query), іріктеуге сұраулар теримндерін, ДБ-дағы кестелер арасындағы байланыстарды қайталайды | Тақта, презентация, оқу мақсаттары | |||||||||
5-10 мин | Мұғалім сабақ тақырыбын анықтайды және оқыту мақсатын көрсетеді. SQL дегеніміз не? Мұғалім SQL-тілінің құрылымын түсіндіре бастайды | Оқу мақсаттары, презентация | |||||||||
10-20 мин | Оқушылар 2 топқа бөлініп, келесі тақырыптар бойынша шағын зерттеулер жүргізеді: 1 топ-DDL деректерді анықтау тілі және 2 топ - DML деректерді манипуляциялау тілі Әр топ постер түрінде презентация дайындайды | DML wikibooks DDL wikibooks | |||||||||
20-25 мин | Оқушылар класс алдында өздерінің зерттеулерін, постерлерін таныстырады | ||||||||||
25-30 мин | Мұғалім DML командаларының жұмысын түсіндіреді | Презентация | |||||||||
30-38 мин | Оқушылар sqlzoo сайтында № 1, 2, 5, 8, 12 практикалық тапсырмаларын орындайды
| ||||||||||
38-40 мин | Мұғалім мен оқушылар бүгін өткен командалардың тағайындалуын қайталайды және сабақ қорытындысын шығарады | ||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және техника қауіпсіздігінің ережелерін сақтау | |||||||||
(1) Тапсырмаларды орындау кезінде әр оқушыға немесе топқа кері байланыс. (2) сынып аралау кезіндегі оқушылардың жұмысын қарау. (3) оқушылардың тапсырмаларының оқу мақсатына сәйкестігін тексеру (4)оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді (4)бір-бірін бағалау және өзі-өзін бағалау (5)презентацияның критерийлерге сәйкестігі (алдын ала сыныппен критерийлерді жасауға болады) | Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс–әрекет түрлері Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?