Деректер қорының web-беттермен байланысы. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпараттық жүйелер | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Деректер қорының web-беттермен байланысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 10.3.3.2 деректер қорының web-беттермен байланысын орнату | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | деректер қорының web-беттермен байланысын орнатуын үйрену | ||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1. деректер қоры бар сайт құру үшін қажетті бағдарламалық қамтамасыз етуді анықтау 2.сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіру 3.PhpMyAdmin-де деректер қорын құру 4.деректер қорына қосылу 5.деректер қорында сұраныс жасау | ||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіреді, бағдарламалық кодтың бөліктерін түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология: Php скрипт, хостинг, PhpMyAdmin, қосылымды ашу, байланыстың жабылуы. Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Деректер қоры бар сайтты құру үшін келесі бағдарламалық жасақтама қажет: ... .. Деректер қорына қосылу үшін бағдарламалық код келесі командаларды қамтиды… | ||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Бір-біріне құрметпен қарау, ынтымақтастық. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Оқушының таңдаған тақырыбына байланысты әр түрлі пәндік салалар | ||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушыларда веб-парақтар мен деректер қорын құру дағдылары бар. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
5 мин | (Т) Негізгі кодтардың тағайындалуын қайталау:
Оқушылар топта ауызша немесе жазбаша түрде берілген әр бағдарламалық блок кодын түсіндіруі тиіс.
| ||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин | Қорытынды жеке тапсырма: деректер қорын жобалау және әзірлеу 1.Қандай да бір тақырып бойынша деректер қорының жобасын әзірлеу (өз бетінше таңдау)): * Деректер қоры кемінде екі кестені қамтуы керек. * Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету. * Php MySQL (немесе басқа) интерфейсін пайдаланып деректер қорын құру. * Деректер қорын жазбалармен толтыру. 2./// Егер оқушылар тақырыпты өз бетінше таңдауда қиналса, онда мұғалім оқушыларға қосымша дереккөз ұсына отырып, компьютерлік дүкен құруды ұсына алады. 3./// Мұғалім phpMyadmin-де жасалған дайын деректер қорын бере алады, оны экспорттап, оқушыларға тек осы файлды импорттау ғана керек болады .sql. 4./// Егер мұғалім осы тақырыптың алдыңғы сабағында орындалған ДҚ-мен жұмысты жалғастыру қажет деп есептесе, онда 2-қосымшаны қолдануға болады. | 1-қосымша 2-қосымша | |||||||||||||||||||||||||||||
15 мин | Сұраныстарды жасау және оларды web-бетте көрсету. Үш сұраныс құру және іске асыру. | 1-қосымша | |||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | Критерийлер бойынша өзара бағалау: * Деректер қоры кемінде екі кестені қамтиды. * Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету. * Web-бетте үш сұраныс ойлап табу және іске асыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 мин | Рефлексия | ||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||
Саралау ретінде мұғалім оқушыларға тапсырманы орындаудың 4 нұсқасын: өз бетінше таңдалған тақырып бойынша, дайын шаблон бойынша жұмысты орындауға, дайын .sql файлын пайдалануға немесе өткен сабақтағы деректер қорымен жұмысты жалғастыруды ұсына алады. | Бастапқы кезеңде оқушылар жіберілген қателерді түсіну мақсатында өзін-өзі бағалайды. Жеке тапсырманы орындағаннан кейін оқушыларға сабақ басында берілген критерий бойынша өзара баға беру ұсынылады. | Сабақ барысында мұғалім оқушылардың эргономика ережелерін дұрыс сақатуын және қажет болған жағдайда сергіту сәтін жасайды. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?