Компьютер жұмысын оңтайландыру. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________________ (қолы) _______
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Пән: Информатика | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | |||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 4 Бөлім. Бағдарламалық қамтама | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Компьютер жұмысын оңтайландыру | ||||||||||
Бастапқы білім | - оқушылар бағдарламалық жасақтаманың құрылымы туралы біледі | ||||||||||
Оқыту мақсаттары | - ОЖ утилиталарының мақсатын түсіндіру (дискіні дефрагментациялау, дискіні тазалау, резервтік көшіру) | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | - оқушыларда ОЖ утилиталары туралы түсінік қалыптастыру | ||||||||||
Бағалау критерийлері | - ДК жұмысын жақсарту үшін оңтайландыру әдістерінің тағайындалуын түсінеді | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу; - жауапкершілік: сабақ барысында өзін-өзі бағалау, өзара бағалау; - өмір бойы оқу: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||
Дифференциация |
| ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
| ||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 8 минут | 1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу. 2. Подведение к теме урока - Мына сурет пен компьютерлік технологияны не байланыстырады? - Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз? 3. Сабақ тақырыбын жариялау Оқушыларға ББҮ кестесінің бірінші бағанын толтыру ұсынылады. Әрі қарай мұғалім осы тақырып туралы не білетіндігі туралы 2-3 оқушының ойын тыңдауына болады. Сабақ мақсаттыры мен бағалау критерилерін жариялау. Әрі қарай мұғалім оқушыларға ББҮ кестесінің, бүгін сабақта не білгілері келетіні туралы екінші бағанын толтыру ұсынады. Мұғалім 2-3 оқушының ойын тыңдауына болады. | презентация 1 слайд 2-5 слайд | |||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут 5 минут |
Сабақтың тақырыбына көшпес бұрын, мұғалім learningapps.org онлайн-ресурсында тапсырма орындау арқылы өткен сабақтын материалын еске түсіруді ұсынады. Дескрипторлар: o Бағдарламаның атауын белгіше арқылы анықтайды o Бағдарламаның мақсатын анықтайды o Осы анықтамаға сәйкес терминді көрсетеді o Бағдарламаларды топтарға бөледі
Мұғалім студенттермен бірге бағдарламалық жасақтама классификациясы схемасын зерттеуді ұсынады және мұғалім бүгінгі сабақта компьютердің жұмысын оңтайландыруға мүмкіндік беретін утилиталар туралы көбірек білетіндері туралы айта кетеді. Әрі қарай мұғалім оқушылардың үш топқа бөлініп зерттеу жұмысын орындауларын сұрайды: 1 топ. Дискіні дефрагментациялау: Компьютерлік дискілерді дефрагментациялау дегеніміз не? дефрагментация кезінде не болады және ол неге керек? Қатты дискілерді қаншалықты жиі дефрагментациялау керек? 2-топ: Дискіні тазалау Дискіні тазалау деген не және дискіні неге тазалау керек? Дискіні қалай тазартуға болады? Дискіні тазарту ненін көмегімен жүзеге асады? 3-топ: Резервтік көшірме жасау Резервтік көшірме дегеніміз не? Резервтік көшірме жасау кезінде не болады және ол не үшін қажет? ❑Резервтік көшірмелерін қаншалықты жиі жасау керек? Джигсо стратегиясын қолдану арқылы оқушылар зерттелген материалдарымен бөліседі. Өзара бағалау, өз өзін бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды. 3. Оқыған материалдарды бекіту Зерттелген материалды бірікту үшін оқушыларға тест тапсырмаларын орындау және сабақ тақырыбының қаншалықты түсінікті болғандығын анықтау қажет. | 6 слайд
7 слайд 8-10 слайд 11 слайд | |||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Рефлексия: Оқушылар ББҮ кестесінің үшінші бағаның толтырады
| 12 слайд | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?