Ұялы қосымшаны жасау. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3 В: Ұялы қосымшалар | Мектеп: | ||||||||||||
Дата: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ұялы қосымшаны жасау | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | жасалған ұялык қосымшаны қалай орнату керек екендігін түсіндіру | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пән бойынша оқу мақсаттары: Оқушылар:
Оқытудың тілдік оқу мақсаты: Оқушылар: • қосымшаны жасау қадамдарын сипаттайды;• аяқталған қосымшаны бағалау кезінде терминология мен пәндік лексиканы пайдаланады;• өңделген ұялы қосымшаны қалай орнату керектігін түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология:
Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Әзірленген қосымша......... арналған Қосымшаны әзірлеу үшін мен келесі компоненттерді қолдандым:..... | ||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топтағы жұмыс академиялық адалдық, ынтымақтастық ,сыйластық туралы сұхбаттасу арқылы құндылықтарға баулу | ||||||||||||
Пəнаралық байланыс | Жобаның таңдаулы тақырыбына байланысты әртүрлі пәндік салалар қамтылады. | ||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар объектілі-бағдарланған ортада және ойынға негізделген программалау ортасында қосымшалар жасау дағдыларына ие. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||
0 – 3 мин | (К) Cабақттың мақсаты, тақырыбымен танысу. Ұялы қосымшаны әзірлеу кезеңдерін қайталау. Оқушылар топта талқылайды. Өткен материалды қайталау. Мұғалім жұмбақ интерфейсін мысалға келтіреді. | Сабаққа арналған презентация | |||||||||||
3 – 18 мин | (Д, Ж) Қосымшаға программалық код жазу.Қабілеттері жоғары оқушылар сыныптастарына көмектесе алады. | MIT App Inventor http://ai2.appinventor.mit.edu/ | |||||||||||
18 – 25 мин | (Д, Ж) Программаны тестілеу. Программаны тестілеудің 3 жолы бар:
Тестілеу нәтижелері бойынша оқушылар қажет болған жағдайда программаға өзгерістер енгізеді. https://sites.google.com/site/hackathonai2/kak-ustanovit-prilozenie-na-mobilnoe-ustrojstvo | http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf «MIT App Inventor-дағы ұялы қосымшаларды бағдарламалау» практикумы, 16 б. | |||||||||||
25-30 мин | Оқу мақсаттары: аяқталған ұялы қосымшаны қалай орнату керектігін түсіндіріңіз. Мұғалім барлық оқушыларға жүктеме алгоритмін көрсетеді, немесе оқушылар өздері жеке материалдарды пайдалана отырып, танысады. Қосымшаны құрылғыға жүктеу жолдары:• бастапқы кодта (.aia кеңейтімі бар файл) .aia форматындағы бастапқы код программаны өңдеуге мүмкіндік береді. Бастапқы код Проекттер / (.aia) таңдалған проектілерді «Менің компьютерім» экспорттау арқылы жасалады.• орындалатын файл (.apk кеңейтімі бар файл) ретінде .apk қолданба файлы App-Inventor бағдарламасында Build-Application мәзірінде жасалады (.apk-ді компьютерге сақтаңыз). .Apk файлы - бұл құрылғыда орындалатын бағдарлама.• Қосымша QR коды түрінде. Құрастырушы-қосымшаның мәзір командасы арқылы құрылады (жүктеу үшін QR-кодын жасаңыз .apk). App Store-де қосымшаны қабылдау ережелері https://touchin.ru/letters/pravila-priema-prilozhenii-v-app-store/ AppStore.-да қосымшаны жүктеудің қадамдық нұсқаулығы https://www.youtube.com/watch?v=FAwjNtBgyCQ IPhone-ға өзіңіздің қосымшаңызды қалай жасауға болады? https://www.iphones.ru/iNotes/543737 Google Play-де қосымшаны қалай жүктеуге болады? https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/113469?hl=ru | Оқу материалы | |||||||||||
30 – 37 мин | (Т, Д) Оқушылар белгіленген бағалау критерийлеріне сәйкес сыныптастар жұмысын бағалайды.Қосымшаларын тестілеп көрген оқушылар сыныптастарымен өзара бөліседі.Қабілеттері жоғары оқушылар Play Market, AppStore-ға құрылған қлсымшаларын орнатады. | Оқушылардың жұмысы | |||||||||||
36– 40 мин | (С) Қорытынды. Кері байланыс «2 жұлдыз 1 тілек» | ||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Дифференциация: Жобаның нәтижелерін тарату үшін оқушылар Play-Market немесе Appstore-да орналастыра алады. Қабілеттері жоғары оқушылар сыныптастарына көмектесе алады. | Өзара бағалау, мұғалім-оқушы бағалауы | Денсаулық сақатау технологиялары Сабақ барысында оқушылар сыныпта жүре алады. Компьютермен жұмыс 30 минуттан аспайды. Бұл сабақта қауіпсіздік ережелердің қолданудағы элементтерінің бірі болып табылады. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?